Evlilikte bunlar ne kadar önemli???

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve xxtalyaxx tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : xxtalyaxx
  1. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.661
    Ödül Puanları:
    188
    mrb arkadaşlar.. konu arkadaşımla ilgili şuan kafası çok karışık... sizinde samimiyetinize ve tecrübelerinize inandığım için onun derdini sizinle paylaşmak istedim.. fikirlerinize gerçektende ihtiyacı var... arkadaşım 1 ay önce bir arkadaşı sayesinde biriyle tanıştı aslında bende biraz sebep oldum denebilir çocuğu tanımıyorum ama bir şans ver belki iyi biridir dedim...çocuk iyi biri ama arkadaşımın bazı endişeleri var... arkadaşım ünv mezunu mali müşavir stajerliği yapıyor kısa bir süre sonra stajı bitçek ve inş mali müşavir olucak... çocuk ise açıktan lise okumuş... arkadaşım şuan kariyer olarakta baya yol katetmiş durumda .. çocuğunda mesleği var ve hemen hemen aynı maaşı alıyorlar... arkadaşımın ailesi kızlarını başka memlekettten birine verme taraftarı değil kendi hemşerileri tanıdık bildik biri olsun istiyorlar.. kızın bu konudada çok kaygısı var aceba ne denir sorun çıkarmı gibilerinden.. aynı zamanda çocuk kızdan 1 yaş küçük... çocuğun kendine ayit evi yok evlenilirse kiraya çıkılcak... arkadaşımın ailesi bu konudada biraz tepkili zengin biri olsun istemiyoruz ama en azından bir evi olsun istiyoruz diyorlar bu şartlarda ev almak zor olurmuş... arkadaşım şuan çocukla tlfda ve msnde görüşüyor...ama niyet direk evlilik olduğu için bunlar kafasını karıştırıyor.. ve bu kaygılar nedeniylede çocuğa yakın davranamıyor... çocuk buluşmak istiyor arkadaşım erteliyor filan...sizce bunlar evlilikte çokmu önemlii... yani iki kişi eğitim , kültür, kariyer, maddiyat bakımından birbirine tam denklikmi sağlamalı???? yorumlarınızı bekliyorumopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

2. 6 Temmuz 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    evet önemli ama,eğer seviyorlarsa ve onlar tüm zorluklara rağmen elele olacaklarına inanıyorlarsa,arada uçurum olmadığı sürece bir sorun olmaz herhalde.

4. 6 Temmuz 2009
  5. sevdemm

sevdemm ALLAHIMDAN HAYIRLISI Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Bence önemli olan iki kişinin aynı yöne bakması eğer aynı yöne bakıyorsanız herşeyin üstesinden gelinir.

6. 6 Temmuz 2009
  7. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bende davul bile dengi dengine mantığını savunanlardanım
    anladığım kadarıyla arkadaşınız mantık evliliği yapacak ama görüştüğü çocuk mantığına ve beklentilerine ters bence
    hadi birbirlerini deli gibi sevseler anlarım ama görücü usuluyle sadece msnden ve telefondan görüşerek ciddi şeyler düşünmesini gereksiz
    evlenmiş olmak için evlenmesin

8. 6 Temmuz 2009
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bence;
    -Memeleket, önemli değil.
    -Ev sahibi olması ya da olmaması bir hiç. Herkes evi var da mı evleniyor?
    -1 yaş küçük olması önemli değil.
    -Aldıkları maaşların aynı ya da farklı olması önemli değil.
    -Eğitim farkı ÇOK ÖNEMLı. ıleride dünyaya bakış çok farklı olacaktır.

10. 6 Temmuz 2009
  11. EU2

EU2 Guest

en azından 1 ev ne demek yahu
    1 ev 100 bın lira zaten, genc bır erkekte bır ev kolay bulunabilen bir şey değil.

12. 6 Temmuz 2009
  13. EU2

EU2 Guest

arkadasın çocuktan daha çok okumuş ama maaşları aynı
    ayrıca o erkek ve sevıyorsa memleket de fark etmez okuduğu okul da yaşı da...

senin arkadaşın da mali müşavirmiş istemese istemez ama belki mutlu olacaktır o çocukla.

14. 6 Temmuz 2009
  15. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

herkes evlenir evlenmez ev sahibi olamıyor maalesef,
    yaşınında küçük olması önemli değil,1 yaş nedirkii,
    eğitim farkına gelince ise,bende lise eşim üni mezunu,
    bakış açılarımız yaşam tarzlarımız yaşama bakışlarımız aynı
    hiç bi sorun teşkil etmiyor aramızda eğitim,
    onlarda birbirlerini yeteri kadar tanıdıysa mutlu olurlar...

16. 6 Temmuz 2009
  17. dokuzuc

dokuzuc Guest

bencede katılıyorum aynen

gerçi eğitimleri arasındada pek fark yok bence

ne demek ya evi olsun... başlık parası yerne bu "evi olsun" muhabbeti çıktı gibi:mymeka:

18. 6 Temmuz 2009
  19. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    saydıklarınız arasında sadece eğitim farkının önemli olabileceğini düşünüyorum, 1 yaş küçük olması sorun değil, ikisinin de maaşı varmış ve birlikte bir hayat kuracaklarsa bir ev sahibi de olabilirler birlikte çalışarak, ama eğitim insanın hayata bakışını etkiler, o nedenle de ileride sorun yaratabilir :sinifsinif: