Evlilikte İlk İki Yıl Tehlikeli

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve NILBERA tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : NILBERA
  1. NILBERA

NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    153
    evlilikte ilk iki yıl tehlikeli

Evliliğinizi bitirmeye karar vermeden önce, elinizden gelen her şeyi yapıp yapmadığınızı düşünün. Bir şeyi yıkmak, yapmaktan daha kolaydır unutmayın...

Psikologlar evlilikte artık ilk 7 değil, ilk 2 yılın tehlikeli olduğuna dikkat çekiyor. Yapılan bir araştırma, evliliğin ilk 2 yılında duygusallıktan, uyum ve sevgiden ödün vermeyen çiftlerin bir ömür boyu birlikte olma ihtimallerinin çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

KISA AYRILIKLAR...

1981 yılında evlenen 156 çifti inceleyen bu kişilerin eşlerine karşı hissettiklerini, tavırlarını mercek altına alan ekip, \"Çiftin boşanıp boşanmayacağı, ilk 24 ayda belli oluyor\" diyor.

Evlilik terapistlerinin çoğu \'uzun evliliğin sırrı kısa süreli ayrılıklardır\' prensibinde birleşiyor. Uzmanlar her 2-3 yılda bir çiflere 1 ila 5 ay arası değişen sürelerle ayrı kalmalarını öneriyor ve \'tedavi amaçlı ayrılıkların\' mucizeler yarattığını söylüyor. Uzmanlar, birlikteliğin ilk günlerindeki heyecanı, tutkuyu yakalamak için şu önerilerde de bulunuyor:

* Eşinize nasıl davranıyorsunuz? O-na, herhangi bir tanıdığa gösterdiğiniz ilgi ve sevecenliği gösteriyor musunuz? Eşinizin sizin için her gün yaptığı şeylerin bir listesini çıkarın ve sonra kendi kendinize, bunların kaçı için ona teşekkür ettiğinizi sorun.

* Eşinizin düşündüğü ve duyduğu şeyleri tahmin etmekten vazgeçin. Kaç kere karşımızdakinin hareketlerinden yanlış sonuçlar çıkardığımızı, gerçeği çok zaman sonra anladığınızı bir düşünün.

* Çoğu kez eşimize, doğru olmayan istekler yükleriz. Mesafeli duran bir eş sorunlu veya üzgün olabilir, unutmayın.​

evliliksarayi.com

2. 25 Ocak 2010
  3. dadlu_qirl

dadlu_qirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok dogru bence..Paylaşım için saol canım

4. 25 Şubat 2010
  5. PrensesEla

PrensesEla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oyle gercekten... 2 yil cok onemli...

6. 13 Mayıs 2010
  7. hopebenay

hopebenay Bana sen lazımsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok dogru zaten benim evliligimde bu 2 yil icinde bitti...Ama maalesef o zaman burayi okumamistim...

8. 14 Mayıs 2010
  9. b.b.k

b.b.k Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    ewet kesınlıkle cok dogru,hatta be ılk bır yıl dıyorum..

10. 14 Mayıs 2010
  11. Setrinisa

Setrinisa Dert etme, dua et... Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar ben cicim ayları diye bişeyin olduğuna bile inanmıyorum
    evlediğin gün olay bitmiştir
    çok şükür biz inişli çıkışlı devam ettik 6 yıl daha da ederiz eminim
    doğru kişiyi bulmak çok önemli
    herkese mutluluklar :)

12. 14 Mayıs 2010
  13. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    cevremde gozlemledigim kadariyla esler birbirini bu yil 2 yil icinde tanima firsati buluyorlar, aslinda birbirlerini kesfediyorlar bi nevi..Zamanla oturuyor evlilikler,inisler cikislar oluyor..
    herkese mutluluklar..

14. 22 Mayıs 2010
  15. cincans

cincans Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Offf offff, dün akşamdan beri çok ciddi bir şekilde evliliğimi bitirmeyi düşünüyorum ve daha 11 aylık evliyim. Bu yazıyı da tam bunları düşünürken gördüm. En tehlikeli zaman ilk yıl galiba. Rabbim kimsenin mutluluğunu bozmasın.

16. 23 Mayıs 2010
  17. empatik_

empatik_ .Evli Mutlu Çocuklu Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    148

Bu iki madde tam bizim ilişkimizi anlatıyor, nişanlım hemen hemen her gün söylüyor niyet okumaktan vazgeç, diye ama sürekli kendi içimde tahminler yürütüp düşündüklerim sanki onun fikirleriymiş gibi tartışıyorum onunla güzel bir paylaşım teşekkürler umarım bizler bu iki yılı en az hasarla geçiririz. :hulya: