evlilikte kültür farkı önemli mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ASXIXYXIXM BEN tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

10 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ASXIXYXIXM BEN
  1. ASXIXYXIXM BEN

ASXIXYXIXM BEN topiğin ilk annesi.01.07. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar böyle bir form daha önce açıldımı bilmiyorum,ama evlilikte kültür farkı için ne düşünüyorsunuz.mesela ilk okul mezunu birisiyle ünüversite mezunu birisi birlikte olamazmı ,yoksa çok severlerse olabilirmi? bu konuda fikirleriniz ne merak ediyorum.:asigim:

2. 10 Şubat 2008
  3. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    kültür farkı kesinlikle önemli bence ama eğitim farkından bahsetmiyorum eğitim farkındaki açık bir şekilde kapatılabilir ama farklı çevrelerden, yörelerden, kültürlerden gelmiş iki kişinin bir hayatı paylaşması gerçekten de zor oluyor ben egeliyim eşim karadenizli çoğu zaman çatışıyoruz bence farklı kültürden gelmiş biriyler evlenmeye karar verince enine boyuna düşünmek gerek

4. 10 Şubat 2008
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aile ve çocuklar kısmında konu var

6. 10 Şubat 2008
  7. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bir arkadaşım var kendisi ünüversite erkek arkadaşı ise ortaokul mezunu ev lenmek istiyorlar yalnız arkadaşımın ablası yürümeyeceğini düşünüyor ,bence karşılıklı saygı çerçevesinde yürüyebilir

8. 10 Şubat 2008
  9. adasuyu

adasuyu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    86
    Ödül Puanları:
    108
    exorcist arkadasıma yürekten katılıyorum.eğitim farkı elbetteki kapatılabılır ama yöre,çevre ve yetiştirilme tarzındaki farklılıkar çok büyük sorunlara yolaçar.herzaman istisnalarda vardır ama genele bakınca böyledir diye düşünüyorum.heleki bide karakter yapısı olarak taviz vermeyen, uyumsuz tiplerse gerçekten zor olur.ağırlıklı olarakta erkekler ailelerine ,kültürlerine ihanet ettiklerini düşünüp sonuna kadar da tavız vermemeye çalışırlar.

10. 10 Şubat 2008
  11. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında gerçekten birbirilerini sevseler yöre töre farkını kapatırlar gibi geliyor.ama gerçekten seviyorlarsa,msl bizim buralarda rus gelinler var çocuk çoluğa karışan

12. 10 Şubat 2008
  13. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Kişilikleri birlikte yaşamaya uygunsa problem olmaz bence.Okuduğu okul,büyüdüğü yer o kadarda önemli değil.İnsan olarak anlaşabilmek çok önemli a.s

14. 10 Şubat 2008
  15. MENAR

MENAR Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kültür farkı ile eğitim farkını karıştırmayın bence..
    ne ilkokul mezunu insanlar var ne kadar kendini geliştirmiş..

Bence çok öenmli ama kişilerle alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Birbirlerine yetiyorlarsa,kadın yada erkek eksik kalmıyorsa diğerinden
    bence sorun olmaz

16. 11 Şubat 2008
  17. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Ne kültür farkı,ne meshep farkı,ne eğitim ,ne yetiştiği ortam,ne okul üstüne okul bitirmesi etkendir bence..
    Tek etken erkek olsun,kadın olsun kendini yetiştirmesidir..

İnsanın kendini geliştirmesi okulla ya da alışageldiği çevre ile alakalı değil bence:)

Kişi vardır bilmem kaç üniversite bitirmiştir,yabancı dili vardır ama insanlıktan,naziklikten,eşe verdiği değerden bi çaredir..İnsan vardır ilkokul mezunudur,küçük bir çember içinde büyümüştür,eşinin ve çocuklarının kıymetini bilir,bir tane ekmek ile eve gelir,az aşım ağrısız başım diye gülerek,zevkle yer..

Diyeceğim odur ki;hoşgörü tüm geçimsizlikleri alt eden bir duygudur..Bu da ancak kişinin kendinde olan bişeydir..Ne doğuştan vardır,ne de sonradan eklemeyle olur.
    Bunu başaranların kapısında;huzur da,mutlulukta hazır olda bekler..Onu içeri davet etmek yine kişinin elindedir,kültürünün değil!!

18. 12 Şubat 2008
  19. ASXIXYXIXM BEN

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ünüversite okumuş ve yükselmiş bir erkekle ilk okul mezunu bir kız çok sevseler birbirini yürütebilirlermi.hani bunun tam tersi olsa erkekler komplekse girer deniyor durum böyle olursa ne olur acaba.aslında benim kültür farkından kasdım okul bitirme farkıyla ilgili