Evlilikte mola istiyorum.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yrgn tarafından 6 Kasım 2008 başlatılmıştır.

6 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yrgn
  1. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    biz severek evlendik ve 2 yıldır evliyiz. şimdi birde bebeğimiz var. eşim tanıştığımızda kibar bir insandı.ben öyle sanıyordum.bende sakin bir kişiliğe sahibim. şimdi sürekli benle dalga geçiyor. espiri adı altında rencide oluyorum. çocuğa tek başıma bakıyorum. oda eve geç geliyor ve yorgun oluyor. bende yorgun diye onu idare ediyorum ama tüm stresini paratoner gibi benle atmak istiyor. saçma şeylere bağırıyor.sık sık ciddi kavgalar yaşıyoruz. sonra gelip bana sırnaşıyor ama davranışlarını açıklamıyor. kısacası dengesiz davranıyor. ben alttan aldığım sürece iyiyiz. artık yoruldum. idare edemiyorum .annemin yanına bir süre kafa dinlemeyemi gitsem(şehir dışına). ikimizede mola olur. yoksa onunla konuşmayı biraz dahamı denesem.
    aslında bende sadece anlayış bekliyorum. zaten gece uyumuyorum.tüm işleri -ev dışı işlerde dahil-ben hallediyorum .beklediğim belki sadece bir teşekkür ve güler yüz.aşkımızı onun öldürdüğüne inanıyorum. artık bana saygısı yok. hep kendi dedikleri önemli.
    bu hale nasıl geldikki.
    sinirlerim bozuldu galiba.akıl verebilirmisiniz. konuşacak kimsem yok

2. 6 Kasım 2008
  3. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende şu an çok aşık bir şeklde evliliğe doğru gidiyorum. çok az kaldı. ve yazdıklarını okuyunca üzüldüm böyle mi oluyor diye...

sende şöyle yap.. Al karşına ciddi ciddi konuş. Bana karşı saygını yitirdiğini düşünüyorum bence aramızda ki sevg yıpranıyor. eğer senin davranışlarında bir düzelme olmazsa bir süreliğine sende bende kafamızı ve kendimizi dinleyelim diye annemlere gidicem de... bakalım ne diyecek...

4. 6 Kasım 2008
  5. asunagi

asunagi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ay canım benim ya bencede ayrı takılmakta fayda var.senin yokluğunda kıymetini anlar.herşeyi alttan almak hiçde iyi olmuyor bazen.osenle dalga geçtiğinde sende onunla dalga geç.yada hiç gitme evinde dur.yaptığın işleri anlat.sende dalga geç onunla.bi düzelme olmazsabiraz ayrı kalın .....

6. 6 Kasım 2008
  7. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım evlendikten sonra bu modeller konuşmaktan pek anlamıyorlar ,sanırım sana yapılanı yapacaksın başka çaresi yok ve çocuk üzerinde ki sorumluluğu biraz da ona deveredeceksin , sonuçta sadece senin çocuğun değil, eşine de güveniyorsan ara ara annenin yanına gidebilirsin bence .

8. 6 Kasım 2008
  9. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    allah mesud etsin sizi hep böyle olmuyor yani herkesimki merak etme. ama iyi tanımak lazım karşıdakini. biz söz vermiştik birbirimize saygımızı bitirmeyelim diye. ama o yorgun olduğunda bambaşka biri oluyor. nişanlıykende böyleydi ama ben geçecek sanırdım. o zamanda onun için çok ağlamıştım. ben onun için gurbete gelin oldum. nişanlıyken daha iyi birbirini tanımalı ve aşka rağmen tüm huyları ile kabullenilip evlenilmeli. size mutluluklar

10. 6 Kasım 2008
  11. EU2

EU2 Guest

Sanırım biraz sabır gerekiyorsiz..siz de gerilmişsiniz.
    Birden aklıam geldi..çalışmıyormusunuz?
    Çalışmıyor iseniz işe girmeyi düşünebilirmsiiniz?
    Hem böylece kafanız daha rahat olur..çok fazla da düşünmeye fırsatınız kalmaz
    Çünkü düşündükçe üzülürsünüz
    Evliliğinizi de canlandırır bence bu.

12. 6 Kasım 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben söyle düsünüyorum, cok asiri ciddi seyler olmadigi sürece, yani ne bileyim, siddet, aldatma vs. vs. gibi bir kadinin evini terk etmesini dogru bulmuyorum...:nazar:

Bazi kadinlar sanslidir bu konuda her iki tarafda kapiyi aciyordur onlara!! Fakat gittikten sonra birde geri dönememek var.! Farz edelimki gittin annenlerde kaldin bir süre peki tekrar esinin seni eve isteyeceginden eminmisin???benneyaptımki

Esinden biraz uzak kalmak istiyorsan ki bunu cok iyi anliyorum evi terk etmek adina degil biraz annemleri ziyaret etmek istiyorum diyede gidebilirsin...!!:teselli:

Beraber bunu konusarak cözmeniz lazim...a.s

14. 6 Kasım 2008
  15. zuzucybel

zuzucybel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    88
    bende anlamıyorum böyle tipleri biriyle tanışmıştım herkesin ortasında benimle dangur dungur konuşuyordu.. sözde espiri yapıyor birde evlenmek istiyordu arkama bakmadan kaçtım:) ama senin böyle bir şansın yok istersen eşinle bir konuş ya da seni rencide edecek şeyler söylüyorsa bana böyle hitap etme de..

16. 6 Kasım 2008
  17. Kahve Delisi

Kahve Delisi pişşşt noliyiii :)) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    belkide geçekten komik olduğunu düşünüyordur. ona bu tür esprilerden hoşlanmadığını ve çok kırıldığını sakin bir zamanda anlatmalısın..evden kısa bir süreliğinede olsa ayrılmak şuan için erken bu kesinlikle bir çözüm olmaz döndüğünde eşin inadına esprilerine devam edecektir bu kezde olay toparlanamaz hale gelebilir konuşmak şuan için en iyi çözüm gibi görünüyor

18. 6 Kasım 2008
  19. yrgn

yrgn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    biraz bahsedeyim sizlere.. ben şimdi doğum iznindeyim.doğumdan sonra bir süre annemin yanında kaldım.kırkı çıkarmak için .geldiğimde eşimi çok gergin buldum ve aramızı düzeltmem hayli zaman aldı. küskün ayrılmadığımız halde. şimdi biraz bu nedenle gitmeye korkuyorum. acaba daha kötü halemi gelir ilişkimiz diye. konuşup anlaşıyoruz ama kısa sürüyor aynı şeyleri yine yapıyor. ona büyük bir ders vermek istiyorum aslında. hazır çalışmıyorken onu iyice yalnız bırakıp perişanmı etsem
    sütüm kesilir diyede korkuyorum.