evlilikte sınırlar nereye kadar?tartışalım

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve littlefairy tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : littlefairy
  1. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bir konudaki görüşlerinizi merak ediyorum. herkes benimle aynı fikridemi yoksa ben mi bu konuda çok hassasım merak ediyorum. Bu sefer konuyu erkekler açısından değilde kadınlar açısından ele alalım birbirimizi kırmadan incitmeden. evli yada bekar, ilişkimiz olsun . partnerimize olan saygımızdan, kenidimize olan saygımızdan ilişkiye olan saygımızdan sınırlarımız nereye kadar olmalı?

lafı çok uzattım ama şunu demek istiyorum, size birkaç şahit olduğum olaydan bahsedeyim.

bana göre evlilikte , yada ilişkide sınırlar vardır. eğer bir partnerin varsa başkasıyla flört edemezsin. biz kadınalr olarak erkekler tarafından böyle birşey yapılsa hep erkeğe, hemde flört ettiği kişiye yerin dibine sokup çıkarıyoruz, ama bazı insanlar bunun gurur okşayıcı olduğunu ve sınırları aşmadıkça bunun bir zararı olmadığını düşünüyorlar, ne bileyim işte karşı taraftan güzel sözler,iltifatlar duymak, zaman zaman sahiplenilmek korunmak, toplum içinde onun yanında farklı bi değerinin olduğunu hissetmek falan. geçenlerde bi bayanla arkadaşımla bunu tartıştık. ben bana göre sınırlar vardır ve bu ince bi çizgidir, eğer ilişkinde bi sorun yoksa zaten o sınırlara asla yanaşmaz, buna izin vermez, arkadaşlıktan öteye kimseyi geçirmezssin dedim. evet insan olarak değer verip sevebilirsin ama bir ileri safhaya taşıyıp heycan duymalar, diğer şahıştan gelecek güzel laflarla mutlu olmalar başladıysa bişeyler yanlış gidiyor demektir diye düşündüm ve dile getirdim. arkadaşımsa haklısın ama bu tür şeyler biz kadınalrı mutlu eden şeyler, biraz heyecan briaz aksiyon oluyor, belkide gerçek ilişkine hareket getiriyor dedi. bana göre ilişkilerde heleki evlilikte diğer bütün erkekler birer abi yada kardeştir, hitabımda bu yönde gelişir ve asla partnerime bunu yaşatmam çünkü aynı şey onun başına ne glse düşünür öyle hareket ederim, ve nereye kadar hazmedemeyeceğime

siz ne düşünüyorsunuz? sizce evli yda ilişkisi olan bi bayanın sınırları ne olmalıdır?yoksa ben mi çok geri kafalıyım?

çevremde gördüğüm bi olayıda dile getireyim , kadın 44 yaşında evli mutlu bir beraberliği var boyunca çocuğu var, gün geliyor ve lise dönemindeki eski aşkıyla yolları çakışıyor, iki tarafta evli ama gün içind emesajlaşmalar, görüşmelr çay içmeler, eski günleri anıp yadetmeler, birbirine hediye göndermler çiçekler, dönem dönem birbirini kıskanmalar ama bunun bir sınır çerçevesinde yürütmeler ne kadar doğru? direk yargılamak gibi algılanabilir ama benimde arkadaşlarım sohbet ettiğim,çay içtiğim doğumgünleri kutladığım var ama bundan bahsetmiyorum yukardaki anlattığımdan bahsediyorum . fikirlerinizi merak ediyorum

2. 10 Kasım 2009
  3. bence ahlaksızlıktan baska bisey degildir anlattigin tarz olaylar, kimse kusura bakmasın
    herkesin arkadasi, esi dostu olur tabiki konusulur birlikte topluca bisiler yapilir
    ama basbasa gorusmeler, mesajlasmalar, iltfatlar bunun adi ahlaksizliktir

4. 10 Kasım 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Evlilikteki sinirlari karsi taraf belirler bana göre......Bir erkek Esinin baska bir adamla mesajlasmasindan, bulusmasindan, hediye göndermesinden rahatsizlik duymuyorsa zaten o kadinda yanlis birsey yapmiyordurki o zaman....:nazar:

Bende senin gibi düsünüyorum bu konularda....ne benim icin nede esim icin bu tarz seyler söz konusu olamaz.....sohbet etmek, flört etmek, mesajlasmak istiyorsa bir zahmet benimle etsin....kadinili erkekli sohbetler iliskiler olabilir, ama samimiyetin dozu cok önemli bana göre...:kahve:

Lakin bu durumlarda biraz daha genis fikirli olan insanlarda var.....bu biraz yapi, yetistirme ve cevre ile alakali birsey galiba.....:hulya:

6. 10 Kasım 2009
  7. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Sınırlarım çok kalın çizgiyle çizilmiştir. Eşim de aynı sınırlara sahiptir
    Ve o çizgilere yaklaşmak bile huzurumuzu kaçırmaya yeter
    Flört etmek bi yana birinin ikimizden biriyle özel ilgilendiğini bile hissetsek hemen evli olduğumuzu sınırlarımızın keskin olduğunu vurgularız

8. 10 Kasım 2009
  9. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    bence her ıkı tarafta bu sınırlara çizgı çizmelı tek bayan degıl
    Eger evlılıkte saygı sevgı varsa böyle bışı olamaz ımkansız zaten benım tanıdıgım ınsanlarda vardı eslerının arkadaslarına çok samımı cnm cıcım dıye konuşuyolar bu bıle bana ters gelır

Son düzenleme: 10 Kasım 2009
  10. 10 Kasım 2009
  11. littlefairy

littlefairy 16.09.07nilmelek doğdu Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet bencede bu yetiştirilme, çevre ve yapıyla ilgili, ben bunu çok doğal karşılayamazken x ve x in eşi bunu çok doğal karşılayabiliyor

12. 10 Kasım 2009
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Kişilerin hayat görüşüyle,kalitesiyle ve insanlara verdiği değerle alakalı diye düşünüyorum..
    sınırlar elbette olmalı,zaten evliliği diğer birlikteliklerden
    ayıran tek nokta diyebilirim...o sınırlar otomatik olarak çiziliyor bizim yetiştirilme tarzımıza göre...
    x kişiden güzel iltifatlar duymayı bırakın,öyle bir kapı açmıyoruz bile,bizlere ters çünkü,
    ama bunlardan mutlu olan insanlarda yok değil,
    zaten onların da evliliği pek de uzun sürmüyor,çünkü ne istediğini bilmeyen
    insanlar arayış içindedir,güzel sözlere hasret olan insanlar arayış içindedir,
    işte bu insanlarda zaten evliliğe uygun değiller bana göre...
    sevgiler...

14. 10 Kasım 2009
  15. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu bana göre saygısızlıktır önce insanın kendisine saygısı olması gerekiyor. tabi iltifat hoşuna gider kadınların ama bunun altında art niyet varsa bunu anlarım zaten vee hiç hoşuma gitmez. ben böyle özgürlük istemem isteyenlede birlikte olmam

16. 10 Kasım 2009
  17. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Bu dediğinizi bekarken ben de yaşıyordum ve hoşuma gidiyordu da. Yani bir kaç kişiye karşı aşık olduğunu ima edecek davranışlarda bulunmadan ve böyle davranışları açıkça görmeden, sadece yanında olmalarını, birlikte çay kahve içmeyi sevdiğim dönemler olmuştu. Herşeyi erkek arkadaşımla paylaşmama imkan yoktu çünkü . Ben engels konuşmak istiyorum ama erkek arkadaşım o konuda hiçbir şey bilmiyorsa, ya da herhangi başka birinin çok güzel bakışları varsa, bi kahve eşliğinde sohbetin içinde o gözlere bakmak hoşuma gidiyordu. Ama ilişkime hiçbi zaman alternatif olarak düşünmedim, ya da hiçbirine umut vermedim. Şu an işler çok değişti tabii. Evli olunca insan daha bir sorumlu hissediyor.Eşine mi kendine mi topluma mı ? Değişir.

18. 10 Kasım 2009
  19. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    benim çok fazla arkadaşım var karşı cinsten eşimin de öyle ama sonuçta bu kişilerle olan araşmalar da sohbetler de arkadaşlıktan ibarettir. ben hiç biriyle telefonla mesajlaşmam ama face den arada yorum yazarız birbirimize fotoydu durumdu oyundu

flört etmek niyetiyle yaklaşan kişiye karşı çok ciddi sınır çizilmesi gerekir bence evli olan veya ilişkisi olan hiç kimse o ilişki iki saat önce başlamış olsa bile başkasıyla flört etme hakkına sahip değildir

kendi adıma zaten benimle flört etmek bekarken de çok zordu ben mesafeli bir tipim valla ilişkim olsa da olmasa da. Bana pek yaklaşıp asılmaya kalkan veya flört etmeye kalkan olmaz daha doğrusu olamıyor haa bazı kendini bilmezler deneyebiliyor ama onlar da genelde pişman olur
    eşim bile dedi çok uğraştım seni yemeğe davet etmeye cesaret etmek için- ki eşim aslında benim arkadaşımdı :)) ve o bahsettiği dönemde ben aslında ona sırılsıklam aşıktım- o yüzden kolay kolay kimsenin benle flörte kalkışamayacağını öyle bişi olursa o adamın canına okuyacağımı bilir bu nednele de benimli ilgili konularda rahattır gene de arada bişi anlatırsam gidip döveyim o adamı ben dediği oluyor ama o kadar da kıskansın