Evlilikteki tehlikeli dönemleri biliyormusunuz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve BenDenizYildizi tarafından 11 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 1. BenDenizYildizi

  BenDenizYildizi Guru Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2006
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  348
  İşte size bu tehlikeli dönemeçleri en az zararla atlatmak için uzman tavsiyeleri.

  Balayı sonrası, üçüncü, yedinci ve on beşinci yıl, evlilikteki en riskli dönemler... İşte size bu tehlikeli dönemeçleri en az zararla atlatmak için uzman tavsiyeleri.  Uzmanlar, karı kocayı mutluluğa götüren yolun üzerinde, tam dört tehlikeli dönemeç noktası bulunduğunu belirterek, ''Bunlardan birincisi, hemen balayının sonundadır. İkincisi, sallantı ve istikrarsızlıkla geçen üç yılın sonundadır. Üçüncüsü ise olaysız geçen yedi yılın bitiminde, sonuncusu da evliliğin oldukça ilerlemiş bir döneminde, on beşinci yılda karşınıza çıkar'' uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, 6 çiftten birinin, bu duraklardan herhangi birine takıldığına ve eşlerinden ayrıldığına dikkat çekiyor.


  Rüyanın sonu

  Uzmanlara göre, boşanmaların yüzde otuzu, birinci yıl sonunda meydana geliyor. Birinci yıl sırasında ve sonunda meydana gelen boşanmaları 'rüyanın sonu' diye nitelendiren uzmanlar, şunları kaydediyor: ''Çünkü evlilikteki samimiyet, sözlülük ve nişanlılıkta görülmeyen büyük foyaları meydana vurur. Gerek kadın, gerekse erkek, hayatına yabancı birinin artık her şeyiyle girmiş olduğunu fark eder. Bu durumdan genellikle kadınlar şikayetçi olur. Bir zamanlar kendisine sürekli çiçek alan, çeşitli hediyeler veren sevimli gencin yerini şimdi, sabahları evin tek banyosunu tekeline alan ve diş macunu tüplerini ortasından sıkmak gibi kötü huyları olan bir adam almıştır.


  Boşanmayı geciktirenler

  Boşanmaların yüzde yirmisinin üçüncü yıla rastladığını ifade eden uzmanlar, yolları bu dönemeçte ayrılanları, boşanmalarını geciktirmiş çiftlerin oluşturduğunu bildiriyor. ''Esasında bunların, evliliklerinin birinci yılında ayrılmaları gerekirdi'' diyen uzmanlar, ''Bekleyeyim belki zamanla düzelir'' düşüncesinin, genellikle bu gecikmeye sebep olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, üçüncü yılın sonunda, hakim karşısına çıkmış eşlerin çoğunun, boşanma konusunda anlaştıklarını hatırlatıyor.


  Gençler çekiyor...

  Uzmanlara göre, bu kadar zaman doğru-dürüst geçindikten sonra 15. yılda birden beliren bu son tehlike, en korkulması gerekeni... Çünkü bu seferki sebep, sebeplerin en müthişi olan ihtirastır. Kendi yaşlarında veya kendilerinden daha yaşlı kadınlarla evlenmiş erkekler, işe gidip gelirken tanıdıkları herhangi bir genç kadına kapılıp her şeyi unutabilirler. Aynı tehlike, yaşlı erkeklerle evlenmiş kadınlar için de geçerlidir. Bu dördüncü dönemecin tehlikesini atlatan çiftler için evlilik hayatı artık başka bir tehlike göstermez. Tabii çok müstesna haller hariç...
  Alıntıdır
   
 2. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 3. KarKralicesi

  KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2006
  Mesajlar:
  23.260
  Beğenildi:
  17.070
  Ödül Puanları:
  488
  Tehlike hayatımızın her köşesinde olduğu gibi evliliğimizdede mevcut..Ama bence o zaman belli değildir...Yada zaman o kasar kısıtlı değildir..Her anı tehlikelidir..En ufak şeyi büyütüp harap edebilirsin evliliğini..İnsanın gine kendi elinde o tehlikenin zamanı...Bence yanlış bir araştırmatatlicadiarzu
   
 4. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 5. Laale

  Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  19.290
  Beğenildi:
  21.350
  Ödül Puanları:
  363
  Larisa'ya katılıyorum.
  Hele bu zamanda evlilik yürütmek çok daha zor.
  Kendimden biliyorum, artık gençler tahammülsüz,sabırsız.
  Hele; bir,iki şans verdikten sonra yürümüyorsa, eğer elimizde maddi imkanımız da varsa hiç kendimizi yıpratmıyoruz.
  Yaptığımız doğru mu bilmiyorum ama ben kendi adıma söyleyeyim. Evliliğim hep kayan biz buzun üzerinde. Ben kaymaması için bir ucundan tutuyorsam kocam da aynısını yapacak. Yapmıyorsa,çabalamıyorsa affetmem!!!
   
 6. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 7. Gizem82

  Gizem82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Ben ilk esimden üc yil sonra ayrilmistim, cok dogru bir tespit... evet bizde geciktirdik hep... ilerde düzelir diye... ama hic düzelmedi, hep daha kötüye gitti. Bizde anlasmali bosandik...
   
 8. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 9. onetimes

  onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  773
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  nikah dairesinde görevli bir arkadaşın gözlemlerine göre evlenen sayısı kadar boşnan var vede ilk evliliği için başvuran kişi sayısından çok ikinci evliliğik için başvuran var. ne derler sütten ağzı yanan yoğurdu üflemiyor.

  düşünmeden evlenirseniz kolay kolayda boşanırsınız diye düşünüyorum. evlenmek, boşanmak bana evli kalmaktan daha kolay geliyor.
   
 10. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 11. Gizem82

  Gizem82 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  10 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben cok üfledim o yogurdu onetimes.... :)

  Kimbilir belki simdiki esim cok eski bir arkadasim olmasaydi ben hayatta tekrar evlenmezdim....
   
 12. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 13. burbuk

  burbuk Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.830
  Beğenildi:
  1.665
  Ödül Puanları:
  163
  evlilik her an yıkılabilir kızlar bunun üçüncü beşinci onbeşinci yılı olabileceğini sanmıyorum, benim evliliğim 13. yılında çatırdamaya başladı ama çocuklarım için susuyorum hala, onlar büyümedende bir şey yapacak değilim, bir oyun oynuyorum perde ne zaman kapanır bilmiyorum ama her geçen gün zor geliyor bana bu oyun, inşallah kimsenin evliliği yıkılmasın hep bir ömür boyu mutlu yaşayın
   
 14. 11 Ekim 2007
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 15. ocaliptus

  ocaliptus Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Haziran 2007
  Mesajlar:
  58
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  peki simdi mutlumusun?genelde kader degismez derler de..ikinci evliliklerin birinciden de kötü oldugu fakat insanlarin 1.ye göre bitmesin die daha cok caba sarf ettikleri söylenir..ve bi soru daha esinin de mi ikinci evliligi?
   
 16. 29 Kasım 2012
  Konu Sahibi : BenDenizYildizi
 17. kardelensss

  kardelensss Yeni Üye Üye

  Katılım:
  26 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  94
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  erkekler çok bencil davran