Evlilikten dolayı tazminat

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve fillix tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : fillix
  1. fillix

fillix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    88
    Özel sektörde 18 aydır çalışıyorum. Haziranda evleniyorum mart sonu işten ayrılacağım ve başka şehre gideceğim. Bundan dolayı tazminat alma hakkım oluyor mu?
    :çok üzgünüm:

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
  2. 16 Şubat 2010
  3. jillican

jillican Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evlilik cuzdanıyla basvurursan bunu yapabiliyorsun hakkın var ama evlenmeden cıkarsan alamıyorsun diye biliyorum...
    kıdem tazminatıyla alakalı bilgiyi netten aratarak bulabilirsin..

4. 16 Şubat 2010
  5. balbocee

balbocee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evledikten sonra 1 yıl içerisinde evlilik cüzdanıyla birlikte işyerine gidip evlilik dolayısıyla istifanı verebiliyorsun ihbarını alamıyorsun sadece kıdemin ödeniyor canımcım...bende 5 yıldır çalışıyorum mayısta düğünüm var bende şehir dışına gidicem ama evlilik hazırlığı malum izin almam sorun olduğundan dolayı bu ay sonu itibariyle istifamı verdim gitti o kadar para napalım......

6. 16 Şubat 2010
  7. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    düğün yapmadan önce nikah kıyıp iş yerine gerekli evrakları getirirsen tazminatını alabiliyorsun,ama iştende çıkıyorsun.bende 3 yıl çalıştım bi kurumda nikahımı düğünden 3 ay önce yapmak zorunda kaldım,tazminatımı aldım ve düğün hazırlılıklarına başladım.

tabikii şimdi evleneli 5 yıl oldu...