evlilikten önce ilişkinin yıpranması konusu

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 25 Aralık 2007 başlatılmıştır.

25 Aralık 2007
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Uzun sureli beraberliklerde - diyelim ki 3 yıl 5 yıl - iliski yipranir mi? Evlilik yolunda ilerlerken sirf zaman uzadigi icin iliski neden yipranir? Gercek bir ask olmadigi icin mi? Gercek asklar zamana dayanma gucune sahip midir? Yoksa ask bittigi icin mi ya da karsindaki insanin eksi yonlerini de gormeye basladigin icin mi?

Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum...

2. 25 Aralık 2007
  3. Arwen

Arwen Guest

yıpranma ancak saygı biterse olur diye düşünüyorum. ama tabiki tanıdıkça hoşuna gitmeyen yönler ortaya çıktıkça soğuma da olabilir. fikir yürütüyorum sadece tecrübem yok :KK66:

4. 25 Aralık 2007
  5. Calma

Calma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sonuçta çıkarken farklı evlerde oluyor insan farklı bir hayat yaşıyor bazen farklı şehirlerde oluyor...aşkta istenen şey ise hep beraber olmak hiç ayrılmamak ve birlikte yaşanılmaya başlanılacak o gün bekleniyor hep...e o günü seneleeer ve seneleerce bekleyince de tabiiki yıpranmalar oluyor...

6. 26 Aralık 2007
  7. PrensesPeri

PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

Beğenildi:
    568
    Ödül Puanları:
    188
    7. yılımızın içindeyiz.2 yıldır da nişanlıyız:asigim::asigim:yıpranma, soguma yok.Ama tabiki ilk günlerdeki gibi de değil..İlk zamanlarda heyecandan ölürdüm görüşeceğimizde şimdi ise heyecanlanmıyorum.yani aşk bitti yerini dostluk,güven ve sevgi aldı.İnşallah bundan sonraki yıllarda kalanlar elimizden gitmezfisfisfis

8. 26 Aralık 2007
  9. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    vazgeçtim nazar değmesin =):nazar:

10. 26 Aralık 2007
  11. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    Yıpranma gerçekten anlaşabilenlerde olabileceğini sanmıyorum.

Yıpranmak ancak kişiliklerin uyuşmadığı durumda olur gibi. Başta herşeye olur diyorsun, herşeyi kaldırır gibi görünüyorsun, değişir diyorsun ama insanlar hiç değişmiyor aksine birbirini tanıdıkça daha çok gerilmeler oluyor. İşte o zaman yıpranmalar başlıyor, diyorsun ki evlenince düzelir geçer ama insanın kendini kandırmasından başka bişey değil evlenince daha kötü oluyor diye düşünüyorum

12. 26 Aralık 2007
  13. DENIZDEDIMOLMADIMI

DENIZDEDIMOLMADIMI Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bizde yıllardır beraberiz tek erkeğim oldu hep onda tanıdım aşkı sevdayı herşeyi tarışmalarımız çok oldu ama 1 günümüz bile sesini duymadan geçmedi ne kadar yıpransamda hep sevdim tam sevdim.asla sıkıldığımı bilmem elini tutmadan durmam off puff yapmam yanında onu seviyorum ömrümün her anı onundur...

14. 26 Aralık 2007
  15. EU1

EU1 Guest

Uzun yıllar birlikte olduğunda birbirinin herşeyini biliyorsun..Nerde nasıl davranıyor.Ne yiyor ne içiyor.Ne sever ne sevmez.......

Evlilikte karşındakinin bişeylerini keşfetmek daha güzel olur kanımca..

16. 26 Aralık 2007
  17. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    yaa uzun yıllar süren ilişkilerde şu oluyo bir tartışma anında "ben ne dersem o bunu der" yaniii onun aklından geçenii bikonuşmada agzından çıkacak kelime harfi harfine biliyosun artık... onu çok iyi tanıyosun ve zamanlaaa aa bunun bu huyu kötüymüş diyosun ve işte o adama koyuyoo wallaaaaa.. zamanla kötü huylarını görmek çok kötü.. ben 5 seneyi aşkın bi ilişkim var 6.senemizin içindeyiz.. sevgi aşk tutku var tamam ama ileriye bakınca evlilik düşününce acabaa diyorum kendi kendime.. şimdi bi kavgada tutup bagırabilecek duruma geldik.. yeri geliyo agzımıza kötü kelimelerde alabiliyoruz.. ozaman diyorum şimdi böyleyse ilerde ne olur ?? ondan daha iyileri var çevremde neden bi sevgi uğruna onunla evleniyim.. yanlışlıkları agır basarsa eger karsındakinde işte ozaman çokkkk kötü o vijdanınla başbaşa gelmeye korkuyosun.. mantıgınla yüregin arasında kalıyosun.. . .. neyse çok uzattım ama bu konularda konuşsam sabaha kadar konuşurumm..

18. 26 Aralık 2007
  19. incitanem

incitanem Guest

yok güzelim böyle bir genelleme yapılamaz...benim de 5 yılllık ilişkim var yeni sözlendik ben uzun süreli ilişki yaşamaktan çok memnunum her anlamda tanıyorsun onu ve daha doğru kararlar alabiliyorsun.Önemli olan kişilerin birbirlerine olan saygısını yitirmemesidir.Bir ilişkiyi zaman değil kişiler yıpratır bunu unutma..