Evliyken eğitime devam edenlerin alanı

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben yüksek lisans tez aşamasında evlendim ve işler o kadar zorlaştı ki, gidilmesi gereken akrabalar, fazla olmasa da bebek muhabbetleri,bitmeyehn ev işleri. aklım tezimde bi yandan da yemek yap temizlik yap, annem herşeyi yapardı bana da sadece ders çalışmak kalırdı. of of çok zor ya, haziran ayında tez savunmasına çıktım, kabul edilmedi, düzeltme aldım, bu ay tekrar savunmaya gireceğim, eğer geçemezsem yükseklisans hayatım bitecek. bütün emeklerim boşa gidecek, eğer geçersem de doktora düşünüyorum. bana dua edin ve siz de yazın bu konuda:nazar:

bu arada ben yükseklisansı bitirdim, bir süre dinlenip doktoraya başlamayı düşünüyorum..

Son düzenleme: 26 Ekim 2008
  2. 7 Ağustos 2008
  3. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba benimde eşim tez aşamasındaydı evlendiğimizde kışın yaptı o da ilk verdiğinde düzeltme aldı 15 gün sonra filan hemen yaptı götürdü çok şükür bu sefer kabul edildi ve bitti şimdi diplomasını bekliyoruz bende bu kış açıköğretim işletmeye başlayacağım bilmiyorum yapabilirmiyim ama yapmam gerek ön lisans mezunu kalmak istemiyorum birde eşimi gördükçe hırslandım bakalım allah yardım etsin hepimize.

4. 7 Ağustos 2008
  5. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim canım, sonuna kadar git, peşini bırakma. erkeklerin evliyken okuması çok kolay. bir arkadaşım vardı erkek. yükseklisans yapıyordu,eşi de okuyor diye hiç yardım isteyemiyordu, içerde ders çalışıyorum diye kandırıp kadını,:CüvCüv: hep işlerden kaçardı

6. 7 Ağustos 2008
  7. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    çok şükür öyle sorunlarımız olmadı evdeki işlerle ilgili ama işten geliyorduk yemek yiyoruz eşim hemen dersinin başına ben tv izliyordum neyse o bitirdi bakalım ne yapacağım bu sene.
    ayrıca sanada başarılar umarım emeklerin boşa gitmez.

8. 7 Ağustos 2008
  9. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evli olunca zor oluyor misafir geliyor, bir yere gitmen gerekiyor özellikle çocuk varsa çok daha zor olur herhalde varmı canım senin çocuğun?

10. 7 Ağustos 2008
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canımcım, benim çocuğum yok. doktoraya başlamayı düşünüyorum, o yüzden de erteledim. ama sanırım daha fazla erteleyemeyeceğim, eşim çok istiyor artık

12. 7 Ağustos 2008
  13. _birtane_

_birtane_ olacak olacak Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çamaşır suyu ben de evliyim ve ders çalışmak zorundayım:nazar:
    mesleğimle alakalı bir sınava gireceğim aralıkta.şimdiden ufak ufak çalışmaya başladım.evliyken ders çalışmak hem zor hem kolaykafamçokkarıştızorluğu her zaman için evine ve eşine karşı sorumluluğun var.derse oturduğunda makinaya etecağın çamaşırları ya da ertesi gün gtelecek misafirlerine yapacağın pastaları düşünebiliyosun ister istemezlülülülülülü ama güzel yanı da şu ki ev senin hayat senin karışan eden yok kafana göre takılıp kendine göre planlar yapabiliyorsun(aileler de uzakta benim)
    umarım tüm çalışanlar emeğinin karşılığını alır ve hepimiz istediğimiz yerlere geliriz:Saruboceq::Saruboceq:a.s.

14. 7 Ağustos 2008
  15. slm kızlar türkiyede işletme okudum ..sonra evlendim abd geldim..
    şimdi hazırlık okuyorum ve yeni bir bölüm le üniversitede yeniden olucam ..
    ezcacılık düşünüyorum ya baklaım...okumak çok keyifli insan sosyal oluyor fakat ah bide ders calışmak zorunda olmasak ..malum ben ing cok calışmalıyım...cok eksiklerim var şuan cocukta olmadıüı için rahat sayılırız fakat eşim 1 yıla kadar istiyor ..annemi yanıma almaya uğraşıyorum bende
    herkeze kolay gelsin ..eğitime devam sevgiler

16. 7 Ağustos 2008
  17. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    o zaman çocukda yaparım kariyerde de çık yola a.s canım.
    allah gönlüne göre versin tatlım:CüvCüv:

18. 7 Ağustos 2008
  19. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ne güzel ya barış güneşi tabi orada öss diye bir sıkıntı yok istediğin bölüme yazılıyorsun kesinlikle okumalısın bu fırsat herkesin eline geçmez allah zihin açıklığı versin, gönlüne göre versin.
    annen türkiyedemi eğer onu da yanına alırsın oo sırtın yere gelmez annen yapar yemekleri sen ders çalışırsın ne güzel aman allah bozmasın hihoyyyt:nazar: