Expigment+Locoid+Acnelyse

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve Sonarzum tarafından 28 Haziran 2008 başlatılmıştır.

28 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Sonarzum
  1. Sonarzum

Sonarzum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim sırtımda uzun zaman önce oluşmuş açık kahverengi güneş lekeleri var ve açıkçası daha önce bunlarla ilgili bir faaliyette bulunmadım.

Araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu

Expigment
    Locoid
    Acnelyse

üçlüsünün 3-4 ay sürekli kullanımda bunları yok ettiğini duydum ve bugün kullanmaya başlayacağım ama açıkçası korkuyorum biraz :)

Dün aldığımda alerji yapar mı diye vücudumun bir bölgesinde denedim, herhangi bir reaksiyon olmadı.

Kullanan varsa önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum..

2. 29 Haziran 2008
  3. FikirAdasi

FikirAdasi Fikir Adası Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kullanmadım bilmiyorum Arzu. Sadece seni başka bir siteden tanıdığım için cvp verme gereği duydum bu topiğe... :-)

Bilen biri çıkar elbet :-)

Son düzenleme: 22 Temmuz 2008
  4. 6 Temmuz 2008
  5. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktormu yazdı yoksa sen kendinmi aldın eczaneeden. bendede var o lekelerden kurtulamadım gitti. sonucu bizede bildir ne oluuuuuuuuuuurrr:1rolleyes:a.s.

6. 7 Temmuz 2008
  7. kxuxllxuxmango

kxuxllxuxmango Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdığın cevap çok hoşuma gitti:)
    acnelyse çok etkili bır merhem. yanı cildi çok soyuyor. 3 4 ay boyunca kullanırsan cildinin bayağı yıpranacağını duşunuyorum. ve guneş görmemesi gerekiyor surduğun bölgeninde. her ne kadar akşamdan surun yazsada prospektusunde sonucta sabah kalktığımızda da etkisi devam edecektir bunun. ve yazında kullanman zor olacaktır.
    ayrıca ben yuzumde sivilceler için kullanıyordum. ve herhangı başka bır urunle kullanıldığında çok aşırı kurutma etkisi varmış. benım cildim çok yağlıydı ergenliğimde. akşam yatmadan suruyordum. sabah kalktığımda da sebamed sabunla yıkıyordum yuzumu. 3. gün soyulmaya başladı yuzum.çok feciydi.

8. 11 Temmuz 2008
  9. 22Aralik

22Aralik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kzlar expigment cilt için çok zararlıymış hatta yabancı ülkelerde yasaklanmış.Ben bir hafta kullandım yuzumde kılcal damarlar bellı olmaya basladı.ondanmı bılmıyorum ama dıkkatlı olun :1no2:

10. 11 Temmuz 2008
  11. nerta

nerta Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben expigment kullanıyorum 2. ayıma başladım gayet olumlu diyebilirim ne soyulam ne alerji oluştu ilk günler biraz tepki verdi ama az sonrada alıştı yavaş yavaş yok ediyor o kadar hızla etki etmedi bende içinde hidrokinon olduğu için zararlı olabiliyor illada olacak die birşey yok tabiki hangi renk açıcıda hidrokinon yokki bu birazda sizin hassasiyetinize bağlı diyebilirim cesareti olan densin derim ben gayet memnunum şu an için bunu size tam olarak söyleyebilmem için en az 6 ay geçmeli diyorum zamanla değişimi yazarım sevgilerimle

12. 22 Temmuz 2008
  13. Sonarzum

Sonarzum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cildiye uzmanı tavsiye etti bana ama hala kullanmaya başlayamadım açıkçası bu konuyu açtığımdan beri. Kullananların tavsiyelerini almak daha geçerli benim için:)

Bir de bu tür kremlerin yazın kullanılmayacağını söylüyorlar. Acayip kararsız kaldım:)

14. 26 Eylül 2008
  15. bebito

bebito Guest

ben de pitriasis rosea oldum ve locoid verdi dr onu sürüyorum ama ne işe yaradığını anlayamadım cildi incelttiğini biliyorum inşallah yararı olur bu arada acnesyle çatlaklar için etkili bir kremmiş cildi soyduğu için... biliyormuydunuz bilmiyorum ama ben de sonucu olumlu alanlardan duydum şaşırdım ve kulansammı diye düşündüm .........

16. 22 Nisan 2009
  17. chantyclarie

chantyclarie Guest

bende kullanmaya başlıcam
    bi sitede dr şöyle kullanılması gerektiğini yazmış..
    acnelyce veya tretin saat 21:00
    expigment saat 22:00
    sabahları da tahriş durumu için locoid

18. 5 Haziran 2009
  19. dindymene

dindymene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu üçlü, dermatologlar tarafından verilmesi gereken ciddi sonuçlar doğurabilecek medikal ilaçlardır. Ben güzellik adına bilinçsizce veya doktora danışılmadan kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu ürünün üçünü birlikte doktor kontrolünde kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki cildinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

Doktor kontrolünde kullanacak arkadaşlar için birkaç öneri verebilirim, ayrıca zararlarını da söyleyim ki yanında, kendi kendine kullanmaya çalışan arkadaşlar da ne sonuçlarla karşılaşabileceklerini bilsinler.

1. Bu üçlünün genellikle bir karışım olarak kullanılması tavsiye ediliyor. Karışımı çok çok az miktarlarda yapıp hemen sürmelisiniz. Bekletmeyin yani. Sürerken eldiven kullanmayı unutmayın.

2. Karışımı uygularken çok ince bir tabaka halinde sürün. Kesinlikle daha çok etki göstersin mantığıyla fazla fazla sürmeyin. Uygulama üst deriyi soyacağı için fazla kullanma durumunda ciddi boyutlu yaralar oluşuyor. Kaş yapacağım derken göz çıkarmayın.

3. Doktorun tavsiye ettiği belli kulanım sürelerine mutlaka uyun. Ben ilk kullanımımda 15 gün süreyle uygulamıştım ve soyulma işlemim 15 günün sonunda başlamıştı. Tam çözemedim ama yanılmıyorsam soyulma evresi ilaç kullanımı durduktan sonra başlıyor. 3 aylık kullanımların çok zararlı oldugunu düşünüyorum.

4. Kendinizi güneşten korumayı unutmayın. Ben şahsen perdeleri bile kapatıyordum gündüzleri. Soyulma esnasında kıvrımlı bölgelerinizi fazla oynatmayın. Özellikle bacak arasında kullanımda kendinize birkaç gün tanıyın, bu sürede fazla dolaşmayın ki tahriş olmasın. Yoksa benim gibi tıbbi müdahalelere maruz kalabilirsiniz.

Son olarak, cildinizdeki kararmalar (büyük olasılıkla) Akantosis denilen bir cilt rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir, ağdaya , jilete, ter önleyici aperatlara bağlamanın bir anlamı yok bu durumları.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. opuyorumnanaktan

Son düzenleme: 5 Haziran 2009