Ezbuz'dan seçmeler :))

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve EzBuZ tarafından 11 Mart 2008 başlatılmıştır.

11 Mart 2008
    Konu Sahibi : EzBuZ
  1. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

Deli adamın biri bir gün balkondan aşağı olta sarkıtmış yoldan geçen biriyse adama sormuş:

-"Kaç balık tuttun" demiş. Deli ise adama:

-"Delimisin be adam burada balık ne arar"
    xxxxxxxxxxxxxxx

İki deli yüz duvarı olan hastahaneden kaçmaya karar vermişler 99 duvarı aşmışlar.Biri sormuş :

-Yoruldun mu?

Öteki :

-Evet, demiş.

99 duvarı aşıp geri hastahaneye dönmüşler.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

bir ingiliz doktor diyor ki:
    — tıp bilimi bizde öyle ilerledi ki. bir adamın beynini aldık, bir başkasına koyduk, 6 haftada iş arayacak hale getirdik.
    alman doktor diyor ki:
    — bu hiçbir şey değil; biz bir adamın beynini çıkarıp başkasına koyduk ve 4 haftada savaşa hazır hale getirdik.
    amerikalı doktor da %beyler siz çok geridesiniz% diyor:
    — biz teksas’tan bir beyinsizi aldık beyaz saray’a koyduk. şimdi ülkenin yarısı iş arıyor, yarısı da savaşa hazırlanıyor!.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bir gün Akmerkezde 2 adam karılarını kaybeder. karılarını ararkem birbirlerine rastlarlar ve ne aradıklarını sorarlar
    2 si de karısını aradıgını söyliyince birbirlerine yardım etmeye karar verirler.
    birincisi anlatamya balşlar
    benm karım sarışın mavi gözlü kırmızı bir mini etgi olan güsel bi kadın der.senin karın nasıl biri die sorunca 2. adam
    - benim karıyı boşver seninkini arıyalım. der:

2. 11 Mart 2008
  3. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    KARNE
    Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir:
    -"Getir bakayım şu karneyi!"
    -"Al baba..."
    Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf.
    -"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce kursu dedin ingilizce kursuna gönderdik, gitar kursu, müzik aletleri, ne istersen yapıyoruz. Kız arkadaş uğruna harcadığın çiçek parasının haddi hesabı yok. Ne bu notların hali, rezil şey!"
    -"Baba... O benim karnem değil ki, senin kitaplarını karıştırıyordum, birinin arasında karnelerinden birini bulmuştum..."

4. 11 Mart 2008
  5. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ZEKA
    Temel ve Dursun trenle yolculuk yaparken,bir sığır çiftliğinin önünden hızla geçiyormuş.Temel tahmin etmiş
    -Dursun burada tam 397 sığır var..
    -Ula Temel,nasıl saydın?Vızz diye geçtuk daa..
    -Kolaydur..Ayaklarını sayıp dörde bölüyorum.

YAMYAMLAR
    Bir bankada 5 tane yamyam, programcı olarak görevlendirilirler. Müdürleri onlara hitaben:
    - "Şimdi burada çalışabilirsiniz. Burada iyi para kazanabilirsiniz. Ama yemek yemek icin bankanın kafeteryasına gideceksiniz ve diğer çalışanları rahat bırakacaksınız" der. Yamyamlar hiç bir çalışanı rahatsız etmeyeceklerine söz verirler. hafta sonra müdürleri gelir:
    - "Çok iyi çalışıyorsunuz. Yalnız katınızdaki temizlikçi kız kayıp. Ona ne olduğunu biliyor musunuz?" diye sorar. Yamyamlarin hepsi hayır derler ve bu işle hiç bir ilgilerinin olmadığını söylerler. Müdür gidince yamyamların şefi yamyamlara döner:
    - "Aranızdan hangi maymun temizlikçi kızı yedi?" diye sorar. En arkadaki yamyam alçak bir sesle cevap verir:
    - "Ben yedim" Bunun üzerine şef söyle cevap verir.
    - "Ulan aptal! Biz 4 haftadır grup müdürleri, bölüm müdürleri, proje yöneticilerini yiyip duruyoruz ki kimse farkına varmasın diye, nasıl olsa onların bir işe yaradıkları yok senin durup dururken temizlikçi kızı yemen şart mıydı?!"

senin niye şapkan yok?

Bir gün Ormanların kralı aslan dinlenirken tavşan ağlayarak yanından geçiyormuş.Tavşana neden ağladığını sormuş.O da “Tilkiyle kavga ettiğini ve kendisini dövdüğünü” söylemiş. Aslan “iyide benim bu konuda ne yapmamı istersin ?” demiş.Tavşan “Git sende onu döv ama bahaneiz olmaz bu iş.Benim sana şikayet ettiğimi bilmesin.Ona - Senin neden şapkan yok ? diye sor sonrada döv demiş. Bu fikri benimseyen aslan yine bi gün dinlenirken o sırada tilkinin geçtiğini görmüş.”şşşt Tilki gel bakiim buraya! ” diye seslenmiş. Tilki “efendim!” diyerek gitmiş aslanın yanına.Tam o sırada aslan “Senin niye şapkan yok lan! diyerek tilkinin gözüne yumruğu yerleştirmiş.Durumu anlayan tilki hemen tavşanı bulup iyice benzetmiş.Tekrar Aslanın yanına koşan tavşan bu kez yine ağlayarak tikinin kendisini dövdüğünü ve on daha kötü bir ceza vermesini isediğini söylemiş. Aslanda “olur ama bu kez bahanem yok” demiş. Tavşan “Ondan kolay ne var? sigara iste, filtreli verirse niye filtresiz vermedin dersin,filtresiz erirse niye filtreli vermedin iye döversin ” demiş.Bu fikride benimsemiş aslan.Yine bir gün tilkiye rastlamış ve yanına çağırmış. “Tilki! bana bi sigara.. demiş.Uyanık tilki “Filtreli mi filtresiz mi abi .. demiş.Bir anda neye uğradığını şaşıran aslan bir an duraksamış veeeeee”Senin niye şapkan yok?” gümmmmmm!!!

6. 11 Mart 2008
  7. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.033
    Ödül Puanları:
    163
    deli hikayelerine bayiliyorum..............

8. 11 Mart 2008
  9. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım Sevgilim Beni

Sauna'ya giden bir grup genc erkek, soguk havuzda dinlenirlerken bir cep telefonu calar. Bir adam telefonu acar. Ortam cok gurultuludur; telefonun obur ucundaki kadin sesini zorlukla duyar.
    - Sevgilim. Meltem'le disardayim. Biraz once cok guzel bir kurk gordum. 400 milyon liracik. Senin kredi kartindan alabilir miyim? N'oooolur, alabilir miyiiiiimmmm?
    - Tabi canim. Al.
    - Ah sevgilimmmm! Cok sekersin. Biseycik daha var ama kizmayacaksin, degil mi?
    - Hayir, kizmam...
    - Buraya gelmeden once Akmerkez'deydik. De Beers'de bir tane tek tas pirlanta yuzuk gordum. Cok guzeldi sevgilim. Butun arkadaslarimda var. Senin kredili kart hesabindan alabilir miyim? 650 milyon liracik. Gelecek ay ikramiye alacaksin. O zaman odersin. N'ooooluuurrrr. Alabilirmiyim?"
    - Peki, al canim.
    - Sevgilim benim. Bi tanem. Cok sekersin. Bu aksam sana harika bir gece yasatacagim. Caniiiim, bi sey daha var. Ama kizarsin diye korkuyorum...
    - Kizmam, soyle bakiyim.
    - Son kazadan sonra arabamdan iyice sogudum. Galeride bi tane Peugeot 206 gordum sevgilim. Cok guzeldiiii... 9 milyara birakacak. Senin adina bankadan bi kredi actirsak diyorum sevgilim. Nuran'in kardesi bankada sube muduru... Kefil-belge-imza falan istemiyor, sen tamam dersen hemen yapicak islemleri. N'ooolurrrr sevgilim, seni cok seviyorum....
    - Peki, peki. Tamam. Olur. Al bakalim.
    - Tatli sevgilim benim. Canim sevgilim. Seni coook seviyorum. Hadi by, aksama gorusuruz.
    Genc adam telefonu kapatir ve arkadaslarina sorar:
    - Bu telefon kimindi yahu?...

Anne Melekler Uçarmı ?

Anne kız konuşurlar. Küçük kız annesine sorar:
    - Anne melekler uçar mi?
    - Uçar.
    - Bütün melekler mi?
    - Evet.
    - Peki bizim hizmetçi kız neden uçmuyor?
    Annesi şaşırır:
    - Hizmetçi neden uçacakmış kızım?
    - Babam konusurken ona hep "Melegim!" diyor da.
    Anne öfkeyle fırlar:
    - Ya öyle mi, o halde az sonra hemen uçar.

10. 11 Mart 2008
  11. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sende mi bende bayılırım kan çekiyo heralde:roflol:

12. 11 Mart 2008
  13. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    10 deliden hangisi akıllı

bir tümarhanede 10 deli varmış doktor bir gün hepsini bir sahaya götürmüş demişki bakalım hanginiz akıllı oldunuz sahaya topyerine taş koymuş onlardaoynamışlar başlarını kırmışlar sonda bir çocuk kalmış doktor demişki neden oynamıyon çocukta demişki biri bana orta atmıyorki bende kafa vurup gola atayım doktor demişki ben sana atayım çocuk demiş çocukta akıllanmış o taşın yerine takma bir taş takması koymuş doktorda sanmışki o takma taş asil taştır.doktor çocuğa atmış çocuğa bişey olmamış ve dokttor demişki sen bana at çocuk ta aklını kullanmış asil taşı atmış doktora doktorun kafası yaralandı çocuğa demişki sen benden daha akıllanmışsın ben senden daha akılsızlanmışım.

14. 11 Mart 2008
  15. EzBuZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    DELİ FIKRASI

İKİ DELİ YAN YANA OTURUYORLARMIŞ. BİR DELİ DİĞERİNE BEN SENİ ARAMAYA GİDİYORUM DEMİŞ. DİĞERİ DE TAMAM BEN DE SENİ BURADA BEKLİYORUM DEMİŞ.

amerikali turist
    bir kac amerikali turist turkiye ye gezmeye gelmisler. rehber hocasi ile birlikte geziyorlarmis
    rehber hocasi ilk olarak buyuk olan bir binayi gostermis.amerikali turistlerden birisi "bizim orda bu binanin 10 kat buyugu var" diye bagirmis.
    sonra rehber hocasi ikinci bi binayi gostermis
    ve ayni amerikali yine"bizim orda bu binanin daha guzeli var"diye bagirmis.ve en son ucuncu binaya gelmisler yine o amerikali turist ayni sekilde bagirmis.ve sonunda rehber hocasi dayanamayip soylemis."evet dogrudur inanirim cunku bu bina deliler evi.

16. 11 Mart 2008
  17. EU1

EU1 Guest

ezbuz gicigi super ya valla hadi bu sefer hakkini yemiyem superrr :roflol:

18. 11 Mart 2008
  19. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    ayy ezbuz um sağol be çok güldüm devamını beklerim ....