Ezilerek büyüyen çocuklar daha mı başarılı?....

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Mirayxixm tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

?

Zor şartlarda,büyüyen çocuklar daha mı başarılı olur?

Anketin kapanma tarihi 19 Mart 2008.
  1. hayır

Oylanma: 12
    30,8%
  2. evet

Oylanma: 27
    69,2%
    19 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Mirayxixm
  1. Mirayxixm

Mirayxixm HEPGENERAL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çocukluk yıllarını, zor şartlarda hatta ezilerek geçiren insanların....

Hayatta çok daha başarılı oldukları ,gerçeğine katılıyormusunuz?...

Peki...Doğru davrandığımızı düşünerek,her türlü olumlu şartlarda büyümesine çabaladığımız evlatlarımız,ileride başarız mı olucak?...:uhm:.

2. 19 Ocak 2008
  3. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ezilmek değilde rahatlığa alışmış birisiyle kıyaslandığında mücadele içinde olanların daha başarılı olduğu örenkleri oldukça çok.ama bu demek değil ki diğerleri başarısız olacak kendi lehine çevirmek insanın elinde.
    oks ve öss sonuçlarında bile büyük şehirlerin dışındaki kentler daha başarılı.sanırım herşey mücedelerde ve istemekte bitiyor

4. 19 Ocak 2008
  5. moCCa

moCCa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

kesinlikle katiliyorum...iyi sartlarda büyüyen cocuklarin gelecekten pek bi korkusu olmuyo nasil olsa herseyim var bana bisey olmaz diyolarlar bu nedenlede pek ugras sarfetmiyolar ama eger hic biseyin yksa biseyleri elde edebilmek icin tum gucunle mucadele edersin..

6. 19 Ocak 2008
  7. Mirayxixm

Mirayxixm HEPGENERAL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Uzun zamandır neredeyse bütün basın yayın organlarında ,şaşkınla izlediğim haberlerden yola çıkarak bu soruyu sormak istedim...:uhm:

Ne kadar sanatçı ve sanatçı çakmaları varsa....Acı geçmişleri,mutsuz çocuklukları,alkolik babaları,sorumsuz anneleriyle gündemdeler....

Sonra okuduğum bir başarı hikayesi konulu kitapta aynı özet...

Eski Türk filmlerinin ana teması,maddi yetersizlikten tamirci çıraklığına başlayan gencin...Zenginlikle sonuçlanan hırsı....

İster istemez düşünmeye başlıyor insan?...Ne yapıcaz peki şimdi..diyeCADIARZU

8. 19 Ocak 2008
  9. jasmine

jasmine Yüksek Melankoli Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında bence bir çok şey söylenebilir bu konu hakkında...
    Ezilerek büyüyen çocuğun açısından bakarsak hırs yapıp,bi yerlere gelen,hem çalışıp hem okuyan,aç okula gidip dersane görmeden özel ders bilmeden iyi yerlere gelen nice çocuk var ama bunun gibi sokaklarda suç işleyen,hırsızlık yapan,üç kuruş için cana kıyanlarıda var..

Diğer bir tarafta ellerinin altında bilgisayarları ve her türlü teknoloji araçları.Sıcak evlerinde,canının çektiği her yiyeceği temin eden anne babalarıyla,rehberlik yardımı, dersane ve özel ders desteği ile büyüyen nice çocuk,başarılı olan çocuklar var.Ama bununla birlikte doyumsuz,para sıkıntısı olmamış ama şımartılmakla birlikte uyuşturu vb maddelerle tanışmış bir sürü çocuk..

Önce aile..Anne baba ne verirse çocuk onu alır.Sevgiden ilgiden yoksun kalmayacak ama çokta şımartılmaayacak..Herşeyden ama herşeyden önemlisi KONUŞABİLMEK...
    Bunların ardında zaten hedeflenmiş bi amaç varsa olur...
    İyi aileler nasıl olsa var diyip şımartıp ileriye yönelik destekte bulunmazlarsa....
    Sıkıntı içinde olan ailelerde yiyecek bulsun gerisi mesele değil deyip bu yönde çocuğun bilinçaltını işlerlersee ezilen yada ezilmeyen diye bi ayırım yapamayz sanırım...

10. 19 Ocak 2008
  11. eyaman

eyaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mirayım bende hep düşünmüşümdür zor şartlarda ezilerek büyüyen çocuklar mı daha başarılıCADIARZU, yoksa el gülüm ver gülüm yetişen çocuklar mı daha başarılı diye:uhm:.Bence aileden daha erken yaşlardan başlayarak verilen eğitim çok önemlisüprizzzzz,arzuladığı şeyleri elde etmek için emek çaba sarfetmesi gerektiğikafamçokkarıştı,iyi bir yerlere gelebilmek için eğitiminin, kendini geliştirmesi gerektiğinin bilinci çocuğa verilirse daha başarılı olacağına inanıyorum.Herşey ana babanın çocuğa yaklaşımı,yetiştirmesi,terbiye etmesiyle alakalı,birde alın yazısı derler ya oda çok önemli diye düşünüyorum nacizanea.s.

12. 19 Ocak 2008
  13. misty

misty Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet bence de zor şartlarda büyüyen çocuklar daha başarılı,...........

14. 19 Ocak 2008
  15. herbaryum

herbaryum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence zor şartlarda yetişen insanlar biraz daha hırslı oluyor daha çok çalışıyor ama maddi durumu güzel olan olanakları daha iyi olan kişilerin çocuklarıda daha fazla şansları olduğu için gelecekte aynı şartlarda oluyorlar bence
    yani tıp fakültesinde (ki bunu en zor kazanılıp en zor okunulan okul olduğu için yazıyorum ) bir çok arkadaşım var ve çoğunun maddi durumu iyi yani zamanında kursa gitmiş özel ders almış vs vs vs ...............

tabi herşey para yada parasızlıkta değil insanın kendi içinde bitiyor .....................

16. 19 Ocak 2008
  17. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ezik çocuk: fakir gariban çocukları olarak düşündüysen eğer ona göre yazayım...
    zeka biraz kalıtsal biraz çevre birazda yetiştirme tarzıyla şekillenen ve eğitimde önceliği yadsınamaz teknik açıdan...
    bence böyle bir ayrım yapmak zor ailenin eğitim seviyesi yükseldikçe çocuklarının eğitimi için harcadıkları emek de parada artıyor oks öss gibi eşit şartlarda yarışan çocukların bir kısmı özel derslerle dersanelerle eğitimini perçinlerken diğer taraftan oks'nin hayatlarını nasıl değiştireceğini n öneminden bile habersiz bir yığın ezik çocuk kitlemiz mevcut. benim annem babam öğretmen ve uzun yıllarını köy öğretmeni olarak sürdürdü ve imkanlarını olan öğrencileri bugün iyi biryerlerde ama imkanı olmayan çocuklar pazarcı kasap oldu.
    türkiyede eğitim de parayla

18. 20 Ocak 2008
  19. seher yeli

seher yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ezilen çocuk yada ezilmeyen çocuk bu değişmez önemli olan çocuğun içidir,ne düşündüğüdür.çevremizde görüyoruz ezilen çocukların nekadar hırsla çalıştıgını başarılı oldugunu fakat yine çevremizde görüyoruz ezilen çocukların büyüdüklerinde nekadar tehlikeli olduğunu.böyle bir karşılaştırma yanlış olur diye düşünüyorum ve bir çocuğun geleceğini yönlendiren başlıca etkenleri aile ortamı(büyüme şekli),genetik ve yıldızı olduğunu düşünüyorum ve ezilmenin nasıl olduğuda önemlidir.