Facebook Google'ın işine de göz dikti

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Facebook Google'ın işine de göz dikti: İşte Facebook'un geleceğe dair planlarını gösteren ipuçları.

  İnternet dünyasında olup bitenler hayret verici. Bütün dev firmaların birbirlerinin işinde gözü var! Google Facebook mu oluyor derken Facebook'un Google gibi olmak istediği ortaya çıktı!
  Artık insanların okul arkadaşlarıyla tekrar irtibata geçmek için kullandığı bir araçtan çok daha ötesi haline gelen bu sosyal ağ zaten ya gelişecek ya da demode olacak. Ayrıca Facebook'un Google'a benzemek istediği kadar bir MySpace olmak istemediği de anlaşılıyor. Sosyal ağlar bir çılgınlık halinde yayıldıktan sonra yerlerini bir sonraki nesil sosyal ağ modasına bırakıyorlar. İşte bu yüzden Facebook kullanıcı sayısı hala katlanarak artarken hizmetlerini geliştirmek istiyor.
  Facebook içerisinde bulunan arama özelliği geliştiriliyor yeni işlevsellik kazanıyor. Yeni bir özellik de durum güncellemelerini gerçek zamanlı olarak bütün ağ ile paylaşabilmek. Facebook'un RockMelt internet tarayıcıyla bağlantıları olduğu ve ayrıca bir ödeme sistemi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ayrıca Facebook'un FriendFeed'i satın almasında yetenekli geliştirici ekibi saflarına katmak istemesinin de rol oynadığı söyleniyor.