faizsiz ev almanın kolay yolu...

Konusu 'Emlak' forumundadır ve ozimelis tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

23 Kasım 2010
    Konu Sahibi : ozimelis
  1. ozimelis

ozimelis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :44:arkadaslar.bir süredir arastırıyorum banka kredılerı falan ev alabılmek için.derken emınevım dıye bır yer keşfettım.faiz ödemeden aylık kıra öder gıbı ev sahıbı yapıyorlarmıs senı.bızzat gıdıp gorustum.hersey iyi hos.ama insan guvenemıyor işte.aranızda daha önce duyan veya katılan var mı?yada yakınlarında falan.katılmayı düşüüyorum fakat önce sızlerden bılen varsa bılgı almak istedım...ne kadar guvenılır acaba???:26:

2. 24 Kasım 2010
  3. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    48
    Güvenmek zor iş arkadaşım ya
    bende ev almak istiyorum
    ama etraftaki ev al-ofisleirne güvenemiyorum
    bankalarında faizleri çok napıcaz bilmiyorum
    Allah ev ısteyen herkese versin inşallah
    hayat çok zor
    :KK23:

4. 25 Kasım 2010
  5. ozimelis

ozimelis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öyle canım cok zor walla.allah hepımızın yardımcısı olsun.bende bu sıteteden katılan varsa dıye yazmıstım ama yok galıba...napsam bılemedım.bankayada okadar faiz bayılmak istemıyorum.kısmet artık...

6. 5 Aralık 2010
  7. ozimelis

ozimelis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu formda kimse duymadımı bu yei ya?bana yardım edecek kıms yokmu?:KK50::KK74:

8. 5 Ocak 2011
  9. kalemm

kalemm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım biz geçen yıl yazıldık, bu martta da evimize geçicez inş.
    güzel bi sistem, özellikle eve geçinceye kadar taksitlerin az olması, evi istediğin yerden alabilmen falan..en önemlisi de faize bulaşmamak..dua edin ev bakıyorum, Rabbim herkese gönlüne göre ev versin..

10. 13 Ocak 2011
  11. ozimelis

ozimelis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım inş hayırlısıyla istedıgın bır eve kavusursun.bende dusunuyorum ama korkuyorum.etrafımdada yok gıren.olur ya bırgun cekıp gıderlerse dıye.ne yapacagımı bılmıyorum.buradanda bısey yazan olmayıncaaskıya almıstım...

12. 28 Ocak 2011
  13. vesta

vesta Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kulağa çok güzel geliyor,nasıl çalıştığını ev sahibi olmuş birinden dinlemek lazım.Güvenilirliğinin artması için.

14. 28 Ocak 2011
  15. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    bizde duyduk çok ararştırdık ve bu yöntemle ev almaya karar verdik..kredi çekmekten çok daha mantıklı.bankaların sitelerinden kredi hesaplama yaptım.tam hatırlamıyorum kaç para için baktığıma ama 4 yılda ödemesi bile 17-20 milyar arası daha fazlaydı
    yani 50 bin çeksem 4 yılda 70 bin taksitle geri ödeyeceğim..mortgage a bakmıştım...

eminevimde ise sistem şöyle çalışıyor.ne kadarlık ev almak istiyorsunuz.atıyorum 150 binlik.bunun %5.6 kadarını ortaklık olarak görüp alıyorlar senin yerinede diğer müşteriler sayesinde para biriktiriyorlar.yani 8.4 bin alıyorlar.158.4 bin ödüyorsunuz..kredi gibi 20 bin değil..2-3 yılda para hazır oluyor ve istediğinzi yerden evi seçip alıyorsunuz tapunuzu size veriyorlar.

mesela peşinat 30 unuz var.geriye 128.4 kaldı
    maaşınız ne kadar
    ne kadar ödeyebilirsiniz 72-84 ay arasında ödüyorsunuz.zorlanmadan..bazı aylar elinizde fazla olur verirsiniz düşüyorlar..yada az veriyorsunuz ona göre hesap yapıp bölüyorlar..
    bize çok mantıklı geldi açıkçası
    4 yılda 20 bin geri ödemek var,8 yılda 8.4 ödemek var..
    tayinciyiz ama uzun yıl kalabileceğimiz bir yere geçmeden 2 yıl önce başvuracağızki tayin çıktığında ev alıp geçelim.kendi evimizde oturalım

16. 28 Ocak 2011
  17. ozimelis

ozimelis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım saol uzun uzun zahmet edıp yazmıssın.ben bu salı yazılmayı lanlıyorum allahın iznıyle umarım dolandırılmam.:KK17:bakalım hayırlısı artık...

18. 28 Ocak 2011
  19. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    çok araştırdık,eminevimdende bizi sürekli arayıp bütün sorularımıza cevap verdiler.referans verdiler..aradık bir kaç kişiyi birebir ev sahibi olanları falan bulduk..herkes çok memnun..zaten bu sistem önceden eminotomotiv diye başlamış.
    aynı sistemle araba alınıyormuş 1 yıl içinde istediğin arabayı alıyormuşsun sıfır yada 2. el.sonra bunu ev sisteminede dönüştürmeye karar vermişler