faktör 5 mutasyonu olan hamiş ve hamiş olmak isteyenler

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozlemsu tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ozlemsu
  1. ozlemsu

ozlemsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle herkese merhaba,
    bende faktör 5 mutasyonu var. Bu yüzden 2 bebiş kaybettim. konu hakkında bilgi sahibi olan veya aynı durumdaki arkadaşlarla konuşmaya çoook ihtiyacım var

2. 17 Ekim 2008
  3. ozlemsu

ozlemsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    umarım kimse yaşamaz ama tekrarlayan bebek kayıpları sonucu gen testi yapıldı bana ve kanımın pıhtılaşmaya eğimli olduğu yani faktör 5 olduğum ortaya çıktı. böyle kayıp yaşayanların aslında kayıp yaşamadan önce yaptırmanızı tavsiye ederim.

4. 17 Ekim 2008
  5. zeytin26

zeytin26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım bu testi ne diyerek yaptırdın

6. 17 Ekim 2008
  7. ozlemsu

ozlemsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim. aslında benim olayımdan dolayı doktor istedi bu tahlili. gebelikte pıhtılaşma normalden fazla oluyormuş. bu yüzden kanı pıhtılaşan insanlarda için bebek ya düşüyor yada kalp atışı duruyor. ben 8 haftalık gebeyken kalp atışı durdu (kanama başladı muayenede anlaşıldı). 2. bebeğim 6 haftalıkken yine kanamam başladı,düşük oldu. ondan sonra doktorum şüphenelerek bu testi yaptırdı. Gen laboratuarında yaptırılıyor. Doktoruna faktör 5 testi yaptırmak istiyorum dersen onlar bilir. ama her kayıp bu anlama gelmez o yüzden canını sıkma sen.

8. 17 Ekim 2008
  9. essel

essel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende bı tane duşuk yasadım.dr.um 2.hamileliğimde faktor 5 testı yaptırdı.ve pozitif cıktı.ama moralinizi bozmayın en kotu kan sulandırıcı iğneler kullanılıo.4.ayımızı bıtırdık oğlumla:)ınş.bundan sorada problem cıkmaz..

10. 17 Ekim 2008
  11. ozlemsu

ozlemsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba essel öncelikle çok sevindim oğluna:) sağlıkla kucağına alırsın inşallah. ben şimdi 5 haftalık hamişim. iğne yapıyorum kendime:KK43: ismi clexane. sen iğne yapıyomusun

12. 17 Ekim 2008
  13. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili özlemsu, hamişlerden haberler bölümünün hemen altında popüler tags kısmından "düşük" sözcüğüne tıklarsan "kanda pıhtılaşma" bölümü var orada senin durumunda olan biz birçok arkadaş yazışıyoruz, istersen o bölüme bir göz at fırsat buldukça...bu konuyla ilgili pekçok bilgi paylaştık, işine yarayabilir..bu arada bende de faktör v mevcut ve ben çok şükür iğne ve aspirinin sayesinde tabii önce allahın izniyle, 32 haftalık hamileyim...darısı başınıza...umudunuzu yitirmeyin...sevgiler

14. 23 Ekim 2008
  15. aftabru

aftabru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende hem factor v leiden hem de protein s aktivitesi eksikliği var. iki düşük yaptım. biri 9. haftasında diğeri 7. haftasında. 3.kez hamile kalmaya cesaret edemiyorum. clexane diye bir iğne ile sağlıklı doğum yapılabileceğini duydum ama bu ilaçla hamileliğini sürdüren birileriyle konuşmadan hamile kalmak istemiyorum. duygusal olarak çok yıpratıcı olur gibi geliyor. 9 ay nasıl geçer bilmiyorum. sürekli damarım tıkandı mı acaba diye düşünerek....

16. 21 Kasım 2008
  17. 34semra21

34semra21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende de homozigot f5 mutasyonu var,7 yaşında bi kızım var ikinci bir bebek istedik iki düşük yaptım ,düşüklerin nedenini araştırınca öğrendim bu homozigot f5 in bendede oldugunu.[gen testiyle]kızımda riskli bi hamilelik gecirdim son 15 günüde hastanede yattıktan sonra sezaryanla aldılar,bi sorun var ama ne oldugunu anlayamadık demişlerdi.şimdi yine tedaviye başladım aspirin kullanıyorum inşş olur yakın zamanda.kızım bana allahın bir mucizesi .

18. 21 Kasım 2008
  19. 34semra21

34semra21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebek bekleyen arkadaşlar hiç üzülmeyin ve korkmayın bakın ben bu rahatsızlıgımın oldugunu bilmeden bi evlada sahip olabildim şimdi biliyorum bu seferde olmuyo yani herşey kısmet işi .kızım bu sene 1. sınıfa başladı bi kardeşi olsun tek büyümesin diyoruz ama bakalım şans bidaha yüzümüze gülecekmi .