Fallop Tüplerinin Tıkanıklığı

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve sevecenss tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sevecenss
  1. sevecenss

sevecenss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşlar 2 tüpüde tıkalı olup tüp bebek deneyen varmı acaba..

2. 21 Temmuz 2009
  3. Elis

Elis Guest

benimde tuplerim tikali idi,laparoskopi oldum ve iki ay sonra hamile kaldim,simdi 3 yasina gircek bi oglum var,sende tup bebek tedavisine gitmeden bu yolu denesen,olmazmi??

4. 22 Temmuz 2009
  5. sevecenss

sevecenss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle ilgin için teşekkür ederim canım.geçen yıl 2 tane biyokimyasal düşük ooldu ve doktorlar sonra tüplerin tıkanabileceğini yada tüplerin önceden tıkalı olupta döllenmiş yumurtanın rahime inemeyeceğinden dış gebelik olduğunu söylediler.artık beklemeye tahammülüm kalmadı.laporoskobiden sonrada beklicem ve doktorlar. tıkasnıklığın rahim girişinde olduğundan çok müdahele şansının olmadığını söylediler.laporoskobiyi çok önermediler.bende açılmayacağı ihtimaliyle hem ekonomik hemde psikolojik 2 kez sıkıntı yaşamak istemedim.şimdi tek korkum tüplerden akıntı olması:KK43:..tüp bebek tedavisine başladım bakalım hayırlısı

6. 22 Temmuz 2009
  7. sevecenss

sevecenss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tüplerin tıkanıklık yeri neredeydi senin yumurtalıklaramı yakındı cnm.benm hsg ye göre tüplere hiç ilaçlı sıvı geçmedi yani tüpler görünmedi malesef:KK43:

8. 23 Temmuz 2009
  9. Elis

Elis Guest

canim benim kusura bakma,simdi gordum inan,:kedi:
    simdi benim tuplere ilac verilmisti,ekrandan gordugum kadari ile ilac yariya kadar gitti.ordan sonra takili kaldi,,yumurtaliklara yakinmi diye bilemiycem canim,,,ilac verildikten sonrada 6 ay kadar bekledim ilac acabilir ve hamile kalabilirim diye,ama olmayinca laparoskopiye gittim,2.ay tuttu,,:lepi:,
    sanada dilerimki,hersey yolunda gider ve yavrunu kucagina alir doya doya koklarsin iyisallah canim))):Saruboceq::Saruboceq:

10. 23 Temmuz 2009
  11. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    TÜpler aÇılmadan nasıl tÜpbebek tedavısıne baŞlanıyor ben anlamadım

12. 27 Temmuz 2009
  13. sevecenss

sevecenss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    elis benim tüplere hiç gitmedi sıvı ilaç gitseydi belki tıkanıklıklığın açılması için bi umut olurdu.kanallar rahimden yumurtalığa doğru senin ilaç ilerlediyse tıkanıklık yumurtalığa yakın yerdedir belki.dediğin gibi hayırlısı olsun.tüp bebek tedavisine başladık bakalım.bizim için dua edin.kaydirigubbakcemile3

14. 27 Temmuz 2009
  15. malatya__44

malatya__44 Guest

bnce hemen hsg çektir

16. 1 Ağustos 2009
  17. explosive

explosive Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende dün HSG çektirdim.ıki tüpümde yapışıkmış.ıki kez ilaç vererek açtılar.Umarım 11 ayın sonunda artık hamile kalabilirim.

18. 8 Ağustos 2009
  19. feremil

feremil öğretmen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benimde sol tüpüm tıkalı çıktı geçen sene dış gebelik geçirmiştim doktorum koruduğunu söylemişti ama malesef koruyamamış şimdi sağ açık fakat bir de eşimin varikosel sonucu değerleri hareket ve morfoloji olarak baya düşmüş biz napalım fikir verebilir misiniz lütfen eşimin ameliyatı işe yarar mı acaba