Fantomalt veya Protifar mama kullananlar

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve arzuco tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : arzuco
  1. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mamaları kullananlar varmı? Biri karbonhidrat diğeri protein takviyesi. Memnun kaldınızmı Herhangi bi yan etkisi var mı?

Doktorumuzda dedemiz yaşında genelde anneden kalma usulleri öneriyor ben ona fantomalt diyeceğim o bana pirinçsuyu içir diyecek sırnaşık şey

Bende sağlıklı olsun zayıf olsun diyenlerdenim ltf bana obez meraklısıymışım gibi davranmayın meraktan soruyorum a.s.
  2. 10 Ağustos 2008
  3. zuhal2

zuhal2 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arzuco bunları neden durduk yerde kullanmayı düşündüğünü açıklarsan yardımcı olabilirim. Ben doktorun önerisiyle fantomalt kullanmıştım ama o mama değil zaten
  4. 11 Ağustos 2008
  5. arzuco

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım kilo alamıyor ayda 250gr falan alıyor. Fantomalt yemeğine katılan bi tozmuş sanırım internette çok detaylı bilgi bulamadım. Kafama göre kesinlikle kullanmam zaten ama doktora sormadan bilgi sahibi olayım dedim. Doktor kilo almıyo diye 3. ayda bizi ek gıdalara başlattı maalesef. Bebeğin metabolizmasını bozarak mı kilo aldırıyor. Kimisi 1 kutusu 1 kilo aldırdı demiş kimisi fantomaltı kesince kilosu eskiye döndü demiş.Tecrübeni paylaşırsan sevinirim arkadaşım :1rolleyes:
  6. 12 Ağustos 2008
  7. arzuco

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fantomaltı kullanan kimse yokmu arkadaşlar
  8. 12 Ağustos 2008
  9. zuhal2

zuhal2 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arzuco kusura bakma nete yeni bağlanabildim.
    Benim kızım 4 aylıkken laktoz intoleransı oldu, buna bağlı olarak bir dönem iştahı çok azalmıştı. Bunun üzerine doktor fantomaltı önermişti. Mamasına günde 3 ölçü kadar katıyordum, dediğim gibi mama değil, sadece mamanın kalorisini artıran bir toz. Bıraktıktan sonra kilo kaybı filan olmadı, herhangi bir yan etkisi ya da tadı yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  10. 15 Ağustos 2008
  11. arzuco

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşım bugün doktora gittik yine az kilo almış tahliller falan yapıldı ben daha bişey demeden fantolmalt verdi benim aklımdan çıkmış. bakalım etkili olacak mı?
  12. 28 Ağustos 2008
  13. tebessum77

tebessum77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl fantomaltın etkisi oldumu benim bebeğimde çok az kilo alıyor.
  14. 28 Ağustos 2008
  15. hdc

hdc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arzuco bende bundan birkaç ay önce fantomalt kullandım kızım için kilo almadığı için dr vermişti.ama benim kızıma yaradığını söleyemem 6 kutu bitirdik kilo olarak aynıydı:)dr bile şaşırmıştı...
  16. 28 Ağustos 2008
  17. hdc

hdc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almıyo die bende çok şey denedim hacettepe hastanesinde bi çok tahlil yaptırdım acaba şöyle mi böyle mi die çok şükür bişey çıkmadı.bizim bebeklerde böle büyüyecek
  18. 31 Ağustos 2008
  19. arzuco

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızıma 10 günde 1kutu bitirdik gerçi yemediği için çoğu çöpe gitti. 10 günde otuz gram almış arkadaşlar şaka gibi.. bu sefer öbür mamayı da verdi ikisini bir kullanıyoruz kesinlikle doktorun vermesi gerekiyormuş kilo aldırıyor diye burdan okuyup alan olur allah korusun bi zararı olur .
    Kullanan çoğu kişinin bebeğinde kilosu pek fark etmemiş anladığım kadarıyla..