far alırken...

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve Efla tarafından 2 Kasım 2008 başlatılmıştır.

2 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Efla
  1. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar;
    far alırken tekli farlardan mı alırsınız, yoksa 2 li, 3 lü, 4 lü(...) karışık renkli farlardan mı alırsınız?
    genelde karışık renkli farlar daha cazip geliyor bana ama hiç kullanılmayan renkler kalıyor, sık kullandığım renkler ise kısa sürede bitiyor.

siz far alırken neye dikkat ediyorsunuz?

ayrıca çok beğendiğiniz far markalarını ve renk numaralarını; göz renginiz ile beraber belirtirseniz sevinirim.sengözlerimebaksanab

a.s.

2. 2 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ben bazen tekli bazen 2li 3lü 4lü şekilde alıyorum. ihtiyaca göre :lepi:

tenim beyaz, gözüm kahve, saçım kahve/kızıl arası. fotodakinden işte :lepi:
    inglottan aldığım 3lü kahve tonlarında farım var, sütlü kahve, normal kahve, koyu kahve şeklinde. en çok onu kullanıyorum, doğal duruyor. kaş altına en açığı, gözün burun kısmına ortayı, saça doğru olan kısma en koyuyu sürüyorum tabiki. en sevdiğim bu.aynı şeyi yeşil tonlarında da yapıyorum nadiren olsa da.

siyah giyindiğim zaman, kaş altına simli beyaz, gözede burun kısmından saç kısmına doğru, çok açık griden siyaha doğru geçiş yapıyorum. simsiz, mat siyah far arıyorum buarada :lepi:

açık renklerde giyindiğimde pembe makyajı çokk seviyorum, burun tarafına simli beyaz, saç tarafına açık pembe sürüyorum, mor göz kalemi çekiyorum, çok şeker oluyor. :asigim:

inglotun farları kremsi yapıda, böyle çok yumuşak, o yüzden genellikle bu markayı tercih ediyorum, ayrıca bütün gün gözde kalıyor ki göz makyajı için baz kullanmadığım halde. yeşil tonu 4lü farımı avondan almıştım, kalıcı değil pek, sabah yaptığım akşama kalmıyor yani, ama zaten çok sık kullanmadığım için sorun olmuyor. beyaz-siyah simli farım alix avien.öylesine almıştım ama iyi çıktı. yapısı kremsi değilde daha toz şeklinde, kalıcılığı falan iyi ama toz yapısı olduğundan simleri dökülüyor böyle biraz. m.a.c in farları zaten efsane, çok yoruma gerek yok, bir dahaki mac e uğrayışımda kaş altı için vanilla far alcam bide elektra (grimsi mavimsi bir renk:asigim:) alcam. body shopın farlarından çok çok memnun olduğumu söyleyemicem, renk gelmesi için baya bir sürtüyorum fırçayı. lancome un 4lü farları harika. o da kremsi yapıda gibi. clinique de iyi. çok yazdım yinee :lepi:

4. 2 Kasım 2008
  5. yexsxil erik

yexsxil erik Kamille Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben genelde tekli yada 2li seklinde aliyordum,ama gecenlerde palet olarak bir tane aldim,sanirim böylesi daha ekonomik.

gözlerim kahve, En cok kullandigim Clinique nin 2li farlarindan,acik ve koyu kavhe tonlarinda olani.onun disinsa gri,siyah,koyu yesil,acik mavi tonlarini kullanmayi seviyorum
    .

6. 2 Kasım 2008
  7. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben genelde ikili üçlü farlardan alıyorum.. renkleri birbirine yakın oluyor ve rahat gölgelemeler yapabiliyorum gözlerimde... tekli far istiyorsan eğer, golden rose un simli-simsiz farları var onlar harika.. hele de golden rose nun 206 numaralı farı benim favori farlarımdan biridir.. toz var içine resmen altın rendelenmiş gibi bir rengi var muhteşem...tabii dikkat çekmeyi seviyorsan.. ben bunu rengi zaman zaman evde ve toplantılarda kullanıyorum tenine de uyuyorsa tavsiye ederim...

8. 2 Kasım 2008
  9. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    golden rose 206; simli far serisinden galiba.minik kare kutuları var. bende 101-102-103-202 si var. dore rengini kardeşim almıştı benden, numarasını hatırlamıyorum.beğenerek aldım ama çok çabuk dökülüyor, daha kalıcı olması için bir yöntem uyguluyor musunuz?

10. 2 Kasım 2008
  11. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    gözlerim ela-yeşil o kıvamda ..
    ben krem far-stick far kullanırım sadece.. toz farlarla uğraşamıyorum. beceremiyorum üstelik..

favorim alman firması olan cecile'nin stick farları kullanımı kolay,hem istediğiniz,size en çok giden rengini alıyor gayet kullanışlı bir şekilde kullanıyorsunuz..

nivea'nın farlarınıda tavsiye edebilirim yine krem farlarını ama azıcık gereksiz bir pahalılık var onlarda..​

12. 2 Kasım 2008
  13. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet 206 numara simli far serisinden..bu farların hatta tüm toz farların daha kalıcı olmasını istiyorsan, göz kapağına fazla koyu kıvamlı ve ağır olmayan bir nemlendirici uygula.. nemlendiriciyi uyguladıktan sonra bu tarz farları uygula gözlerine akşama kadar sürdüğün gibi kaldığını göreceksin..gör bak daha kalıcı olduğunu göreceksin...

14. 2 Kasım 2008
  15. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende alırken üstünde her ton olanları seçmyorumda. mesela yeşil alıyorum diyelim yeşilin tonları olanları seçiyorum. böylelikle gölgelendirme falan yaparken de iyi oluyor. özellikle tercih ettiğim bir marka yok ama toz far yerine kremimsi olanlar daha cici duruyor diye düşünüyorum...

16. 2 Kasım 2008
  17. BenDenizYildizi

BenDenizYildizi Guru Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    348
    Far alırken satıcı söylemişti bana ben bunlar çok dayanıklı değil deyince fırçanızın ucunu ıslatın nemli olsun ondan sonra farınızı sürün o zaman çok kalıcı olur demişti denemedim ama daha:) denemek isteyenlere duyrulur

18. 2 Kasım 2008
  19. MyWorLd

MyWorLd İkincİ MELEGİM YoldA :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    alex avien midir nedir ondan var golden rose var bide avon var işte gerisi hangi marka hatırlamıyom idare etnaniknanikapla ben makyaj özürlüyüm yaw far dı pudraydı fondoten di bunları pek kullanmıyom ama kullandıklarımdanda memnunum.:teytey:renklere gelince ben de bazı arkadaşlar gibi mor ve tonları , kırmızı ve tonları gibi alıyom ki ziyan olmasın:roflol: göz rengime gelince siyah diyecem yarın kahverengi görecen yalancı diyecen bana:mymeka: kahve siyah ve ela arası değişiyo ışığa ve mevsime göre ben ve beni bilen kimse anlamış değilşakkıdı Allah vergisi işte.gamyoncuiremsurenk seçimine gelince kıyafetlere göre değişiyo aplam be :mymeka: sen ne kullanıyon bide sen cevaplayıver sana zahmet lülülülülülüü

Son düzenleme: 2 Kasım 2008