farı süreceğinize karar verirken, göz renginizi de dikkate almalısınz.

Konusu 'Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)' forumundadır ve AsiMavi tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

7 Haziran 2008
    Konu Sahibi : AsiMavi
  1. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    Mavi gözlüler
    Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede mavinin karşısında olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. "The Color Answer Book" kitabının yazarı Leatrice Eiseman "Toprak renklerinden oluşan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra, mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir" diyor. Modeldeki efekti elde etmek istiyorsanız, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirin. Far için mercan tonlarını tercih edin. Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.

Yeşil gözlüler

"Gözleriniz yeşilse, bakışlarınızı keskinleştirmek için, çizelgede yeşilin karşısında olan, kırmızı paletinden bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir" diyor Kate Hudson'ın makyözü Paul Starr. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olacaksınız. Starr'dan bir öneri daha: "Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece ¤¤¤¤i bir kontrast elde edersiniz." Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.

Kahverengi gözlüler

Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünmeyin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek. "Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsiniz." diyor Janet Jackson ve Jennifer Anniston'un makyözü BJ Gillian. Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha doğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.

Gri-mavi gözler

Göz kapaklarında asker yeşili far kullanılabilir. Asker yeşili bu renk gözleri daha çok öne çıkarır, çok doğal durur.

Mavi-yeşil gözler

Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalnız gece mavisini transparan şeklinde kullanmayı tercih edin, yani abartıya kaçmayın, hafif sürmeye dikkat edin.

Gri gözler

Jean mavisi gri gözleri ön plana çıkarır. Ama bu göz rengi için inci beyazı ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.

Gri-yeşil gözler

Gül kurusu gri ve yeşil karışımı gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eye liner ile belirginleştirin. Ayrıca gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı ya da kombine ederek kullanmak da çok beğeniliyor.

Ela gözler

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

2. 7 Haziran 2008
  3. Tarrcinn

Tarrcinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim gözlerim kahverengi ama siyah ve koyu kahve dışında başka renk kullanmam. sevmiyorum renkli göz makyajını nedense..

4. 8 Haziran 2008
  5. ece_kaan

ece_kaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sadece göz rengi dersek yanlış olur biçok unusur vardır kıyafet mekan yaş cilt rengi ki bu gözden daha önemlidir

6. 11 Haziran 2008
  7. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    evet canim haklisin.ama ben sadece bir noktaya degindim

8. 11 Haziran 2008
  9. BenimAdxixmKxixrmxixzxix

BenimAdxixmKxixrmxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim gözlerim kahverengi. Evdeyken her renk farı denerim. Ama kahverengi tonları dışında başka rengi bir türlü yakıştıramadım kendime. Açık mavi pembe sevmişimdir ama sürünce bişeye benzemiyor.

10. 19 Nisan 2009
  11. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    kahverengi göze çağla yeşili, pembe ve limon sarısı da hoş oluyor...
    denedim ordan biliyorum

12. 19 Nisan 2009
  13. Gareng

Gareng Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben bir kaç rengi beraber kullanamıyorum çok şatafatlı oluyo nedense sanki çok fazla makyaj yapmış gibi oluyorum o yüzden silmek zorunda kalıyorum :1no2:

14. 20 Nisan 2009
  15. PRiNCeSS_1905

PRiNCeSS_1905 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim gözlerimde kahverengi ben pek makyaj yapmam ama yaptığım zamanda gri far sürüyorum,siyah göz kalemi ve göz çevremede kirpiklerimin tam altınada mor göz kalemi sürüyorum ve iyi bir rimelle gözlerim çok öne çıkıyor.Herkes özellikle göz makyajıma bayılır yani ama bana mavi falan hiç gitmiyor artı sevmiyorumda.

16. 26 Nisan 2009
  17. grafiker17

grafiker17 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Benim göz rengim ela ve dediğin gibi AsiMavi kahverengi çok kullanırım ve yeşil tonları gerçekten ela gözler için ideal olan tek renk bence...Ama mavi far ve mavi göz kalemide bir numara duruyor :)))

18. 26 Nisan 2009
  19. EsmerYarim

EsmerYarim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    genelde giydiğim kıyafete uygun sürerim .gözlerim kahve rengi tenim açık olduğu için her renkte yakışıyo ama mavi sürmedim hiç denemek lazım aslında
    paylaşımın için saol a.s.