Farklı yaşam tarzı ilerde evlilikte sorun yaratırmı?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve komikol tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

5 Eylül 2010
    Konu Sahibi : komikol
  1. komikol

komikol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Hepimiz Türkiyede doğup büyüsekte farklı çevrelerde yetişmemiz nedeniyle farklı görüşlere sahip oluyoruz ben sevgilimi çok seviyorum ama o bana göre daha katı kurallar altında yetişmiş kısacası benim ailede göre çok daha tutucu bi ailede yetişmiş..bu ilerde sorun yaratırmı bu konuda tecrübeli arkadaşlarımız bizim durumumuzda olan bayanlara yardımcı olursa çok sevinirim

2. 5 Eylül 2010
  3. PrensesPeri

PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

Beğenildi:
    568
    Ödül Puanları:
    188
    evet canım oluyor.aılesıne karsı gelemıyor.akrabalarının lafından sozunden cekınıyor.evde baska aılesının yanında baska davranıyor kı en cokda ona sınır oluyorsun.sen yıne farkına varıp dusunuyorsun ben varamadım dahası biktım ugrasmaktan kendı mutsuzluluklarımda yasıyorum.sorunlarımız hep farklı dusuncelerle yetıstırılmıs olmamızdan kaynaklanıyor.tavsiyem cok cok ıyı dusun evlenince o basdonduren askta bıtiyor kalıyorsun bu gibi sorunlarla basbasa:gitme:

4. 5 Eylül 2010
  5. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Şu anki ilişkiniz geleceğin aynası olabilir bence, boyutu daha küçük olsa da...
    Ben de sevgilimden farklı yörelerdenim. O doğulu, ben batılı..
    Yetiştirilme tarzımız, adetlerimiz falan çok farklı, ama ben onu yönlendirebiliyorum. Hani o farkı hiç hissetmiyoruz. Ailesi de çok anlayışlı o konuda, onların adetlerine uymaya dayatma gibi bi durum yoksa sorun olmaz bence canım..

6. 5 Eylül 2010
  7. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çoook uyumsuz farklılıklar yoksa bence ilişkiye zenginlik dahi katabilir... önemli olan iki tarafında kişiliklerinden ödün vermeksizin belli tavizlerle bir ortak noktada buluşabilmesi.. ulaşabilitorsanız farklı olduğunuz konularda daha ne.. :nazar:

8. 5 Eylül 2010
  9. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bence olur. benim eski sevgilimle böyle bi problemim olmuştu. en basitinden ben gece eller havaya yapmaya çıkmak istiyordum, oysa arkadaşlarıyla evde oturup çay içmek :s tabi evlilik boyutunu bilemiyorum tecrübeli arkadaşlar daha yardımcı olurlar diye düşünüyorum

10. 6 Eylül 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde hala ayrılamadığım bir sevgilim var onunla aramızda ki sorunda söz nişan düğün kına istemiyor.Kına olursa biz kendimiz yapacağız düğün yok nikahta şahitler ve biz söz olayında baba olmayacak ve sonrasında aile kavramı pek yok.Düğüne nişana davete gitmem sorunu seviyorum ayrılıyorum ama yine o vazgeçmiyor ve bana bırakıyor seçimi ne yapacağımı şaşırdım.Birde bana bişey söyleseniz olur mu olmaz mı?Ben akraba bağları kuvvetli biriyim anne ve babamla sorunum var ama tamamen kopmakta istemiyorum gibi