Farlutal kullananlar...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve cuteangel tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : cuteangel
  1. cuteangel

cuteangel Guest

bende prolaktin yüksekliği var dostinex kullanmama rağman adetim gecikiyo ve her ay farlutal kullanıyorum acaba bi yan etkisi olurmu?? ayrıca ben evlenicem dostinex kullanırsam hamile kalabilirmiyim?

2. 4 Aralık 2008
  3. dilom08

dilom08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba hanımlar farlutal kullananlar nolur yardım etsın 2 aydır adet goremıyorum doktorum farlutal verdı arkasından progestan kullanıcaksın dedı. farlutal biteli 10 gun oldu hala adet olamadım asırı agrım var. bı onerısı olan olursa cok memnun olacagım sagolun sımdıden..

4. 5 Aralık 2008
  5. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım farlutal kullandığında 10 gün içinde adet olman gerekiyor eğer olmadıysan bir gebeliktesti yap bence eğer çıkmazsa bir iki gün daha bekleyip doktorunaa görünmeni tavsiye ederim tatlım

6. 5 Aralık 2008
  7. cuteangel

cuteangel Guest

sorum yukarıda hamilelik ve farlutal ile ilgili olan

8. 5 Aralık 2008
  9. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu konuda pek bilgim yok bilen arkadaşlar seni bilgilendireceklerdir

10. 20 Ocak 2009
  11. nehir51

nehir51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    farlutal ben kullandım ama bilmiyom bende aşırı sinir ve şişkinlik yaptı bendede kist war 12tane war içinde 5mg hatta birinide içmrdim 3gün oldu bende adet olamadım az daha beklicem ve doktora gidecem kullanmam ben bi daha o ilacı

12. 20 Şubat 2009
  13. emineee

emineee Guest

slm kızlar ben buay 18 şubatta konturole gittim doktor sol kasığımdsa kis görümce farlutal hapını verddi kisi yok etsin diye ama ben her ay düzenli adetimi oluyorum acaba kissi yok eder mi ben içmeye başladım

14. 20 Şubat 2009
  15. elunelune

elunelune Guest

Ben pcos luyum. Bunu bilmeden önce bazen kafama göre de farlutal içerdim. Son derece etkilerdi beni. Kaşıntılar,döküntüler,ödem sinirlilik gibi şeyler yapardı. Son dönem içtim tekrar,regl yerine abuk sabuk bi kanamalar oldu. Farlutalden nefret ediyorum!

16. 21 Şubat 2009
  17. dr.merwish

dr.merwish Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar doktorunuza danışmadan hiçbir ilacı almayın lütfen. Ben kullanıyorum farlutal. Ben de 2kere ilacı bırakalı 10-11 günü aştığında mens olduğum. Doktorum ben korktukça bekle dedi sonunda da oldum. Merak etme olursun sen de.Zaten pcosluysan sorun orda.Adet zor oluyorsun. Gerçi ben normal vaktimde görüyordum sadece uzun sürüyordu 9gün gibi.Öyle gitmiştim doktora ilaca başladıktan sonra zorlanmaya başladı. Diyorum artık doktoruma ilaç beni bu hale getirdi diye o da dalga geçiyor benimle :smiley-cool: Kistleri eritmek için Prof. İbrahim Saraçoğlu bi soğan küründen bahsediyordu belki duymuşsunuzdur kızlar. Orta boy sarı soğan 6-8 parçaya ayrılıp bilmem ne kadar suda kaynatılıyomuş ılıyınca suyu içiliyormuş.Kistleri eritiyormuş. Ayrıca miyoma ve menapoza da iyi geliyormuş. Bilen varsa yazabilir mi ben tam duyamamıştım tvde a.s.

18. 21 Şubat 2009
  19. elunelune

elunelune Guest

Ben şu anda bu küre başladım ve sanırım yanlış zamanda başladım ama olsun. 1 adet orta büyüklükte soğanı alıyorsunuz sadece sert olan dış kabuklarını soyuyorsunuz. Bu arada beyaz soğan olacak o kırmızı veya mor soğanlardan değil. sonra bir kaba 2 su bardağı su koyuyorsunuz içme suyu. Onu kaynatıyorsunuz, kaynadıktan sora soğanı 4-6 ya bölüp içine atıyorsunuz. 5 dk bırlıkte kaynıolar. Sonra indirip ılıtıyorsunuz ve içiyorsunuz.
    Not: Burnunuzu tıkayıp için

sevgiiler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.