farlutala rağmen adet olamama???

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve kmehtap tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : kmehtap
  1. kmehtap

kmehtap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aytun hanım merhabalar
    size biçok kez danıştım ve güzel cevaplarınız için tekrar tşk ederim
    sorunum şu yıllarca yasmin doğum kontrol hapı bıraktım 3,5 yıllık evliyim artık bebeğe karar verdik en son 25 mayısta adet oldum bidaha hapa başlamadım fakat hala adetim gelmedi haziran 28te doktora gitmiştim hapı kesince adetin uzun zaman gecikmesi normal demişti (kanda gebelik negatifti) bir hafta daha bekle farlutal kullan demişti ben bir haftadan daha uzun bekledim hemen acele etmeyeyim kendiliğinden olur diye neyseki farlutalı kullandım 15.temmuzda son hapı yuttum üzerine iki hafta hatta dahada fazla geçti fakat adetimi sökmedi sadece bir kaç gün önce hafif bi kahve akıntı geldi okadar
    doktorum bana farlutalı kullan adet olursun 2.günü gel hormonlarına bakarız dedi şimdi haftaya bi gitmeyi düşünüyorum adet olmadanda hormonlara bakılıyormu? Kimiside gitme bırak kendi haline diyor sizce neden adet olamıyorum kist falan yok ultrasonda bakmıştı doktorum acaba sonradan kist oluşurmu
    ben kendimce hormonlarımda bi sorun olduğunu sanmıyorum çünkü yıllarca doğum kontrol hapı kullandım zaten o haplar hormonları düzenliyor
    offff kusura bakmayın biraz uzun oldu ama sürekli doktora git gel insan bıkıyor artık iyice strese soktu bu durum beni

2. 3 Ağustos 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam tekrar doktora gitmelisiniz çünkü farlutale rağmen kanamanız olmadısa rahim içi yeterince kalınlaşmamaış ve bu yüzden kanamıyor olabilirsiniz. gebelik yok dediğiniz için diyorum kistte başka bir neden olabilir. önce adet gösterip size kan testlerinizin yapılması gerekir.

4. 3 Ağustos 2010
  5. kmehtap

kmehtap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cevabınız için teşekkür ederim en son 28 haziranda gitmiştim doktoruma (SAT 25mayıs) ozaman rahim duvarı kalın bir haftaya adet olursun demişti ama olmadım işte farlutalda sökmedi
    ozaman gittiğimde kist yoktu tertemiz demişti bu aradaki süreç içinde kist oluşa bilirmi
    farlutal kullanmadan test yapmıştım negatifti peşinden gebe kalsam sanmıyorum çünkü hiç belirti yokki ateşimi ölçüyorum oda sürekli değişik yani ateş ölçme sistemiyle bile gebelik planlıyamıyorum

6. 3 Ağustos 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman başka bir ilaç denemek ve hormon testlerinize göre size uygun ihtiyaçlarınıza cvp verecek tedavi planlamak lazım.

8. 7 Ağustos 2010
  9. kmehtap

kmehtap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aytun hanım tekrar merhabalar ben doktora gittim hormonlarıma bakıldı ve ne yazıkki dengesizlik çıktı
    Estradiol (E2) 244,8 pg/ml
    FSH 4,08 mlU/ml
    LH 7,23 mlU/ml

şimdi öncelikle duphaston 6 gün boyunca kullan dedi doktorum adet ola bilmem için. Sonra adetimin 2. günü tekrar kanda hormonlara bakacak
    Yumurtlamıyormuşum onun içinde glukofen e başlayacakmış

bu glukofen hakkında bana biraz bilgi vere bilirmisiniz acaba

10. 15 Ağustos 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam bu sonuçlarınız çok önemli deği adetinizin 3. günü balıklacaklara göre karar vermek lazım yumurtlama sorunu var ise doktorunuzun önerdiği ilaç uygundur kullanabilirsiniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.