Favori üç hissemizi yazalım

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

28 Kasım 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

borsayla ilgilenen var mı bilmiyorum ama konuyu başlatan ben olduğuma göre ilk ben yazayım. :nazar:
    1-kozad
    2-ipmat
    3-kchol

ayrıca yatırım tavsiyesi değildir. burada yazılan yazılacak olan hisselerle zarar edebilirsiniz. Araştırıp takip etmeniz lazım.

2. 28 Kasım 2007
  3. EU1

EU1 Guest

ipmat kozad bugün şov yaptı aslında dün düşüktü baya ama nakit azdı işte bankaya gitmek zor geldi dün yolculuk yapmıştım. böle kaçırınca da üzülüyo işte insan bile bile.

4. 29 Kasım 2007
  5. ebrumenekşe

ebrumenekşe Guest

akbank
    tuborg
    iheva
    başka favorilerin varmı

6. 29 Kasım 2007
  7. EU1

EU1 Guest

aslında hangisini takip edersen sıkı bişekilde o senin hissen oluyor. kozad dün buraya yazdığımda 19,1 du bugün çıktı 21,7 e .fiyatını bilince düştü alayım yükseldi satayım diyorsun.arçelik aygaz epey düştü ülker mesela ya evvelki gün borsa düşüktü nakit olsaydı işte şu an en az yüzde on kardaydım. bugün toparlandılar biraz. mesela iheva da vardı hisseler arasında onu bıraktım çok yükseldi korktum. hiç takip etmiyorum artık. asyabank albaraka tavhl yazıc. borsa cesaret işi.

8. 29 Kasım 2007
  9. ebrumenekşe

ebrumenekşe Guest

arkadaşım baya bilgilisin sen ben çıkınca satma işleminde geç kalıyorum yada zamanlamayı doğru yapamıyorum bende akbank ykbnk her daim var sağlam kağıtlar olduğu için duruyor onlar satıp yeniden alsam daha karlı çıkacam bu sıralar borsa biraz sallantılı bence
    temkinli olmak lazım
    ben diyomki alıp üstüne yatıyım öyle de pek kazandrmıyor sevgiler:teselli:

10. 29 Kasım 2007
  11. fguney

fguney 2. bebeğim yolda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim favorimm

işc
    garanti
    işyat
    ytfyo
    akgrt
    ecilaç

12. 29 Kasım 2007
  13. EU1

EU1 Guest

aslında hiç bilgim yok sadece biraz takip ediyorum o kadar. analizlerden falan anladığım yok. teknik analiz falan. zamanlama konusunda ise bazen tutuyo bak bugün sabah kozadı sattım tam zamanında. ipmatı satmadım 7,30 du ipmat daha da yükselir diye şimdi 6,90 yani elde edebileceğim karı kaçırdım. şu an zarardayım tabi beklicem.zaman konusunda ise hiç belli olmuyor operasyon olabilir diye nakitteydim bişey olduğu yok diye hisse aldım. bu seferde borsa düştü. nakitte olmayınca kaçtı fırsatlar. 6,5 a düştü ipmat alamadım.

14. 29 Kasım 2007
  15. EU1

EU1 Guest

benim yapmak istediğim aslında fonda durmak biliyorsun borsa iki üç ayda bir bazen düşer evvelki gün gibi mesela . işte böyle düşüşlerdede kağıtlara çullanmak. en az yüzde on yirmi kazandırır. ama cesaret işi... bu kadar küçücük bir yatırımcıyım ev hanımıyım. cesaretsizim birde büyük bir serveti yönetsem titrerdim kesin hisse alırken:)))

16. 30 Kasım 2007
  17. ebrumenekşe

ebrumenekşe Guest

haklısın internetden alıp satabilirim aslında ama insan cesaret edemiyor daha çok çıkarsa diyor
    ben altın gibi yastık altı yapayım diyorum olmuyor başka türlü değerlendirsem daha çok kar ederim kesinlikle
    tuborg fiyatı çok düşükmüş fırlayabilirmiş dediler aldım bekliyorum fırlamasını fırlamıyor
    bazen içimden şu hisse deyip inceliyorum gerçekten artıyor aslında biraz takiple yapılabilir bu iş sene sonu temetü dağıtımları da var ben de devlet memuruyum ordan burdan ayırdığımla kendi kendime oynuyorum öylesine işte
    hesapta nakitte olması lazım tabi bölünmeler için
    söylediklerini dikkate alacağım canımın içi:içelim:

18. 30 Kasım 2007
  19. EU1

EU1 Guest

canım altın aldım ben geçen yıl hala aldığım fiyata gelmedi 29,5 dan aldıysam 27,5 a düştü şimdi kaç bilmiyorum. tuborg da almam içkinin karı bana yaramaz zaten lütfen kırılma benim inancım böyle. canım kozad bedelsiz verdi bugün ama hisse fiyatıda yarıya düştü. yani değişen bişey olmadı. doğru canım ben de öylesine seviyorum borsayı ama hiç bilgi edinmek için uğraşmıyorum. bi teknik analiz kitabı alsam çalışsam aklım almaz artık. okuduğuma bile adapte olamıyorum sıkılıyorum. mesela şöyle yapılabilir. diyelim 100 lot ipmat var biraz yükseldi ama yükselebilirde düşebilir de 50 sini satıp biraz kar ederiz eğer yükselirse diğer ellisinide satarız napalım ilk elliden bu kadar kar yapmak nasip olmadı deriz. ha ilk elliyi sattıktan sonra yükselmez düşerse de sattığımız ilk elliyi geri alırız maliyet düşürmüş oluruz. böylece keşke satsaydım aşağıdan alırdım veya keşke satmasaydım bak yükseldi diye düşünmeyiz. ah vah etmeyiz. geçen bunu yapsaydım ipmatta yarısını satsaydım en azından 7,30 dan bugün 6,8 dan geri alır maliyet düşürdüm . bazen akıl edemiyor insan. ben de senin ve diğer arkadaşların önerilerini bekliyorum.