Favori üç hissemizi yazalım

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  borsayla ilgilenen var mı bilmiyorum ama konuyu başlatan ben olduğuma göre ilk ben yazayım. :nazar:
  1-kozad
  2-ipmat
  3-kchol

  ayrıca yatırım tavsiyesi değildir. burada yazılan yazılacak olan hisselerle zarar edebilirsiniz. Araştırıp takip etmeniz lazım.
   
 2. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 3. EU1

  EU1 Guest

  ipmat kozad bugün şov yaptı aslında dün düşüktü baya ama nakit azdı işte bankaya gitmek zor geldi dün yolculuk yapmıştım. böle kaçırınca da üzülüyo işte insan bile bile.
   
 4. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 5. ebrumenekşe

  ebrumenekşe Guest

  akbank
  tuborg
  iheva
  başka favorilerin varmı
   
 6. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 7. EU1

  EU1 Guest

  aslında hangisini takip edersen sıkı bişekilde o senin hissen oluyor. kozad dün buraya yazdığımda 19,1 du bugün çıktı 21,7 e .fiyatını bilince düştü alayım yükseldi satayım diyorsun.arçelik aygaz epey düştü ülker mesela ya evvelki gün borsa düşüktü nakit olsaydı işte şu an en az yüzde on kardaydım. bugün toparlandılar biraz. mesela iheva da vardı hisseler arasında onu bıraktım çok yükseldi korktum. hiç takip etmiyorum artık. asyabank albaraka tavhl yazıc. borsa cesaret işi.
   
 8. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 9. ebrumenekşe

  ebrumenekşe Guest

  arkadaşım baya bilgilisin sen ben çıkınca satma işleminde geç kalıyorum yada zamanlamayı doğru yapamıyorum bende akbank ykbnk her daim var sağlam kağıtlar olduğu için duruyor onlar satıp yeniden alsam daha karlı çıkacam bu sıralar borsa biraz sallantılı bence
  temkinli olmak lazım
  ben diyomki alıp üstüne yatıyım öyle de pek kazandrmıyor sevgiler:teselli:
   
 10. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 11. fguney

  fguney 2. bebeğim yolda Üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  510
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  benim favorimm

  işc
  garanti
  işyat
  ytfyo
  akgrt
  ecilaç
   
 12. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 13. EU1

  EU1 Guest

  aslında hiç bilgim yok sadece biraz takip ediyorum o kadar. analizlerden falan anladığım yok. teknik analiz falan. zamanlama konusunda ise bazen tutuyo bak bugün sabah kozadı sattım tam zamanında. ipmatı satmadım 7,30 du ipmat daha da yükselir diye şimdi 6,90 yani elde edebileceğim karı kaçırdım. şu an zarardayım tabi beklicem.zaman konusunda ise hiç belli olmuyor operasyon olabilir diye nakitteydim bişey olduğu yok diye hisse aldım. bu seferde borsa düştü. nakitte olmayınca kaçtı fırsatlar. 6,5 a düştü ipmat alamadım.
   
 14. 29 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 15. EU1

  EU1 Guest

  benim yapmak istediğim aslında fonda durmak biliyorsun borsa iki üç ayda bir bazen düşer evvelki gün gibi mesela . işte böyle düşüşlerdede kağıtlara çullanmak. en az yüzde on yirmi kazandırır. ama cesaret işi... bu kadar küçücük bir yatırımcıyım ev hanımıyım. cesaretsizim birde büyük bir serveti yönetsem titrerdim kesin hisse alırken:)))
   
 16. 30 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 17. ebrumenekşe

  ebrumenekşe Guest

  haklısın internetden alıp satabilirim aslında ama insan cesaret edemiyor daha çok çıkarsa diyor
  ben altın gibi yastık altı yapayım diyorum olmuyor başka türlü değerlendirsem daha çok kar ederim kesinlikle
  tuborg fiyatı çok düşükmüş fırlayabilirmiş dediler aldım bekliyorum fırlamasını fırlamıyor
  bazen içimden şu hisse deyip inceliyorum gerçekten artıyor aslında biraz takiple yapılabilir bu iş sene sonu temetü dağıtımları da var ben de devlet memuruyum ordan burdan ayırdığımla kendi kendime oynuyorum öylesine işte
  hesapta nakitte olması lazım tabi bölünmeler için
  söylediklerini dikkate alacağım canımın içi:içelim:
   
 18. 30 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU1
 19. EU1

  EU1 Guest

  canım altın aldım ben geçen yıl hala aldığım fiyata gelmedi 29,5 dan aldıysam 27,5 a düştü şimdi kaç bilmiyorum. tuborg da almam içkinin karı bana yaramaz zaten lütfen kırılma benim inancım böyle. canım kozad bedelsiz verdi bugün ama hisse fiyatıda yarıya düştü. yani değişen bişey olmadı. doğru canım ben de öylesine seviyorum borsayı ama hiç bilgi edinmek için uğraşmıyorum. bi teknik analiz kitabı alsam çalışsam aklım almaz artık. okuduğuma bile adapte olamıyorum sıkılıyorum. mesela şöyle yapılabilir. diyelim 100 lot ipmat var biraz yükseldi ama yükselebilirde düşebilir de 50 sini satıp biraz kar ederiz eğer yükselirse diğer ellisinide satarız napalım ilk elliden bu kadar kar yapmak nasip olmadı deriz. ha ilk elliyi sattıktan sonra yükselmez düşerse de sattığımız ilk elliyi geri alırız maliyet düşürmüş oluruz. böylece keşke satsaydım aşağıdan alırdım veya keşke satmasaydım bak yükseldi diye düşünmeyiz. ah vah etmeyiz. geçen bunu yapsaydım ipmatta yarısını satsaydım en azından 7,30 dan bugün 6,8 dan geri alır maliyet düşürdüm . bazen akıl edemiyor insan. ben de senin ve diğer arkadaşların önerilerini bekliyorum.