Faydasiz Pişmanlik

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve YaprakDxoxkxuxmxux tarafından 12 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  12 Kasım 2007
  Konu Sahibi : YaprakDxoxkxuxmxux
 1. YaprakDxoxkxuxmxux

  YaprakDxoxkxuxmxux Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  546
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Çok geç pişman olanın vay başına." (Shakespeare)

  Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümü'nde yedi yıl Müstahdem olarak çaşlışan T. E, tayinini Trabzon'a yaptırır.

  Hastaneden ayrılırken de beyin ameliyatlarında kullanılan çok önemli bir cihazı çalarak satar.

  Aradan çok zaman geçmemiştir ki, hastane müstahdeminin iki yaşındaki kızı Ferdağ dikkatsizlik sonucu evinin balkonundan aşağıya düşer ve koma halinde alelacele hacettepeye Üniversitesi Hastanesi'ne getirilir.

  Yavrucağızın felç olmaktan kurtarılabilmesi için derhal ameliyata alınması gerekmektedir. Fakat kaderin tecellisine bakın ki, çocuğun felç olmaktan kurtarılabilmesi için beyindeki kan pıhtısının temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için de, babasının daha önce hastaneden çaldığı cihaza ihtiyaç vardır.

  Hastanenin doktorları çaresizlik içinde kızın babasına: "Kızını kurtarabilirdik ama ameliyat cihazımız çalındığı için elimizden birşey gelmiyor" cevabını verirler.

  Baba T. E. utançtan kıpkırmızı olmuştur. Vicdan azabı içinde: "İtiraf ediyorum ameliyat aletini ben çalmıştım, şimdi size onu bulup getireceğim, yeter ki kızım kurtulsun." diyerek dışarı fırlar.

  Derhal cihazı sattığı dükkana koşup aleti alıp getirir ama iş içten geçmiştir. Cihaz yetişinceye kadar iki yaşındaki Ferdağ felç olmaktan kurtulamaz.  alıntıdır
   
 2. 13 Kasım 2007
  Konu Sahibi : YaprakDxoxkxuxmxux
 3. sny

  sny kronik duygusal Üye

  Katılım:
  30 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  520
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  çok üzücü ama buna birazda ilahi adalet deniyo canım ya haksız yere yapılan kötülükler bir şekilde geri dönüyo,Allah ders veriyo acı da olsa:çok üzgünüm:rabbim kimseye yaşatmasın ibret alınacak bir yazı aslında sağol canım benima.s.