Fazla fön çekmek ,saça zarar veriyormuş.

Konusu 'Düz Saçlara Özel' forumundadır ve EU1 tarafından 10 Aralık 2008 başlatılmıştır.

10 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar fön haftada 1 kere olmak kaydıyla saçlara çok ama çok az zarar veriyormuş.
    Ama haftada 1 sayısı geçilirse zararları artıyormuş.
    Hele birde hergün çekiyorsanız saçlarınızın gelecekteki halini hayal etmek bile berbat...

BİLGİ BİR KUAFÖRDEN ALINTIDIR... (sordum oda cevapladı..)

2. 11 Aralık 2008
  3. boncuk2334

boncuk2334 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla saçımıza şekil vermeden de olmuyor ki be kardeşcim.tabiki zararları var ama başka çarede yok.heleki saçın röfleli ise...ben saçıma bazen fön çektiriyorum.fön bana 3 gün rahat dayanıyor.bazen de kendim jöleyle kıvırcık yapıyorum.

4. 11 Aralık 2008
  5. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    fönden önce kullanılan serumlar hasarı azaltabiliyor.ben çok çektirmem ama yine de çok fark ettiren bir serum kullanıyorum zaten kuaförden aldım fuante diye bir markanın.çok doğal bir görüntü oluyor zaten çektirince.

6. 11 Aralık 2008
  7. FikirAdasi

FikirAdasi Fikir Adası Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    En fazla kırılır. İlerde başka ne olabilir ki? Bilmiyordum ben böyle bir şey...

8. 11 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ben haftada 2-3 kere çekiyorum 160 derecede :icecream:
    kırılmıyor mu kırılıyor, ayda 1 defa da uçlarından azcık aldırıyorum :icecream:
    kuaförde fön çektirirken, böyle bazen resmen duman çıkıyordu, nasıl 1 yakıyorsa saçımı kafamçokkarıştı düzleştirici kullanıyorum 2 yıldır, çok daha iyi durumda saçlarım. hihoyyyt
    ayrıca düzleştirmeden önce ısıya karşı koruyucu serum da kullanıyorum. hihoyyyt
    tek sorun uçlarının kırılması, onun dışında liseye başladığımdan beri kesintisiz haftada en az 1 kere fön çektiririm, yani 6 yıldan fazla oldu, saçlarım hala yumuşak ve parlak :icecream:

10. 11 Aralık 2008
  11. whiterose

whiterose Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende 2 tane düzleştirici var:1shok:
    1.rowenta lissima --saçlarımı kuruturken elektiriğini alıyorum
    2.philips saç düzleştirici daha sonra bununla son rötuşları yapıorum:jeyyar:
    böyle düzleştirince bana 3 gün felan gidio.3 gün sonrada ya topuz yapıorum yada jöleyle dalgakı yapıorum saçlarımısengözlerimebaksanab
    evet güzleştirici saçı yıpratıo ama düzenli olarak uçlarından aldırmak yetio:lepi:

12. 12 Aralık 2008
  13. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Tabiki ister fön olsun ister düzleştirici olsun saçın dengesini bozuyor
    eskiden saçlarımın dalgası çok hoştu düzleştire düzleştire dengesini bozdum o ısıya karşı serumlar bilmem nelerde sçaı yıpratır sonuçta saça yapışıyor ve o saç günlerce kullanılıyor
    heleki o ütü çöp çöp yapıyo ütü yapanlar yandı valla kaydirigubbakcemile5
    heee ben yapmıyomuyum yapıyorum hatta abartıyorum ama saçlarımın yıprandığınında farkındayım fisfisfis en iyisi doğal bakımlar kozmetikler değil yasakkelime
    hatta ben fönden sonra sprey bile sıktırmam
    tavsiyem eğer kapalıysanız yada çok kalabalık ortamlarda bulunmuyosanız ev hanımıysanız saçlarınızı boş yere yıpratmayın ben şuan çalışmıyo olsam kendi haline bırakırdım ama napim hergün işteyim bakımlı olmak gerek benneyaptımki

14. 12 Aralık 2008
  15. Huli81

Huli81 Ve yine hüsran ve aci... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende bazen yapiyorum veya yaptriyorum ama sacima bakim yaptigimdan dolayi simdiye kadar yanetki görmedim

16. 12 Aralık 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Ya arkadaşlarr... En fazla kırılır demişsiniz.... Ben kuaförümle konuştum... Cevabı bu oldu...

18. 12 Aralık 2008
  19. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Valla şeytan görmüş papaz gibi dolaşmaktansa varsın kırılsın çokta kırılırsa erkek başı gibi kestiririm kökü bende yeniden uzar.