Fazla Samimiyeti Beni Bazen Sıkıyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cartoongirl tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

28 Mart 2010
    Konu Sahibi : cartoongirl
  1. cartoongirl

cartoongirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba. Ben yaklaşık 2 ay önce bir kızla tanıştım iş yerimden. İyi biri. Yeni evli. Ancak beni bazen sıkıyor. Hemen samimi oldu benle ama ben de mi gariplik var, çünkü biri benimle hemen samimi olunca rahatsız oluyorum. :) Ben iş yerimden ayrıldım o orda. Nerdeyse her gün arıyor. Bahsettiği şey hep aynı iş yerinde olanlar. Sıkılıyorum aynı muhabbetten. Msne giriyorum bazen konuşuyoruz. Çıkıcağımı söylüyorum lafa tutuyor uzattıkça uzatıyor lafı. Bir de daha ayrılmadan bana ben sensiz ne yapıcam burda diyip durdu? Nerdeyse sürekli söylüyordu. Artık sıkıntı geldi. Şimdi de konuşurken aynı şeyleri söylüyor, sensiz mutsuzum falan diyor. Burda pek tanıdığı yokmuş belki ondan öyle yapıyordur ama sıkılıyorum bazen. Ben mi kötüyüm bilmiyorum yaa :KK43: Ancak daha tanımıyorum onu böyle samimiyet sıkıyor.

2. 28 Mart 2010
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende hemen herkesle samimi olamam valla bazı seyler zaman ister .. Ama ben daha cok üclü iliskileri sevmem yakınlık kurdugum zaman da hayatımda tek kisi olsun dostum olsun isterim ..

Belli ki o arkadas seni cok sevmis simdi arama bu kadar samimiyetten hoslanmıyorum desen kırılır .. Sen arama diyecegim zaten samimi olmasını abartı bulduguna göre aramıyorsun da ne deyim ki soguk konus o zaman .. Yada belki bu sekilde ilerde samimi olursunuz ..yerimseniben

4. 28 Mart 2010
  5. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    yazik kiza canim yaa...belli ki pek arkadasi yok ve sana da isindi, sevdi...bence sen de karsilik goster kizcagiza ne kaybedersin ki canim...belki cok iyi bir dost kazanacaksin bu taraftan dusun bir de

6. 28 Mart 2010
  7. cartoongirl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yok zaten bir şey demiyorum kendisine ama bazen aşırı samimiyet sıkıyor yani ne bileyim. Daha tam tanımıyorum onu herşeyimi anlatayım istiyor ama ben istemiyorum. Sürekli benle konuşmak istiyor. Çalışırken erkek arkadaşımla yemek yiycem diyince bozuluyordu bir de. Çok geveze birisi ayrıca :)) Kötü biri olduğunu sanmam gerçi.

8. 29 Mart 2010
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    siz sıkılıyor olabilirsiniz ama o gerçekten seviyor yada samimiyet gösterisi o olabilir...
    kötü niyeti yoktur...
    siz mesafeli davranıp sogutmaya çalışın madem çok sıkılıyorsanız.....

10. 29 Mart 2010
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    dostluk, yakınlık sıcak samimi olmak ne zaman kötü oldu asıl kötülük yanlız olmak ve kalmak birisi sana arkadaşlığını sunuyor ki kötülüğünüde görmemişsin
    illaki soğuk mu olması gerekir hem insan insana gerekir kızların illaki yakın arkadaşları erkekleri mi olması gerekiyor ? :çok üzgünüm:
    neden bayan bayana dost olmaz ? ilaki akrabamı olması gerekiyor kafamçokkarıştı

sanırım yazmamışsın, nedeni ise sen bu kızı sevmemişsin !!

12. 29 Mart 2010
  13. cartoongirl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayır sevmeme değil ama birden ben ona herşeyimi anlatayım öyle istiyor, anlatmayınca da bozuluyor falan. Ee ben daha tanımıyorum ki onu doğru düzgün nereden bileyim güvenilir mi değil mi? Msnde falan sohbet ediyorum bazen. Geçen evime de davet ettim ama işi çıktı gelemedi. Sorun onun benimle arkadaş olmak istemesi değil yani ben birden samimi olmak istemiyorum karşımdaki insanı tanımadan etmeden. Görüşmek istemiyor da değilim onunla öyle olsa evime davet etmem. O pat diye samimiyet kurmak istiyor bense hemen samimiyet kurabilen birisi değilim sorun bu. Yoksa sevmeme falan değil. Sevmesem hiç bir şekilde görüşmem kendisiyle.

14. 29 Mart 2010
  15. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşınızın da yapısı bu . Sizi kendine yakın hissetmiş , sizin de öyle hissetmenizi istiyor . Bu yüzden sizinle dewamlı iletişim halinde olmak istiyor .Eğer onu arkadaşınız olarak görmek istiyorsanız biraz sabırlı dawranıp , empati yapın .

Eğer istemiyorsanız da , iletişimi azaltabilirsiniz . Herşey size bağlı ...

16. 30 Mart 2010
  17. concordia

concordia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Seni çok iyi anlıyorum Cartoon Girl arkadaşım. Ben de insanlarla hemen samimi olamam,önce biraz mesafeyi korumayı seviyorum arkadaş olacağım insanlarla. Ama bazı insanlar var ki senin bu tavrını anlayamıyor. Hemen gereksiz samimiyetlere girişiyorlar. Ben şuan yurt dışında okuyorum. Buraya türkiyeden tanıdığım ama çok samimi olmadığım bi kızla geldim. tesadüfen de kalcağımız yerler birbirine yakın çıktı. kız resmen bana yapıştı. sabah akşam bana gelsene deyip duruyodu. beni msnde gördüğü anda hemen canım sıkılıyo gelsene depresyondayım diyodu. ben resmen bunalmıştım bu davranışlarından artık msnde bile çevrim içi olmuyodum çağırmasın beni diye. ona gittiğim zamanlarda da gece orda kalmam için ısrarcı oluyodu. istemiyorum dediğim halde defalarca söylüyodu arka arkaya.

sonra ben tavrımı koydum. ben sende kalmak istemiyorum dedim. ara arada başka konular açıldığında ısrardan hiç hoşlanmam diye göndermelerde bulundum. sonra o ısrarcı ve yapışkan tavırlarını biraz olsun azalttı. sen de tavrını belli et kesinlikle.

18. 31 Mart 2010
  19. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    iyi niyetli de olabilir ama seni anlamasıda gerekli kendisinin hemen samimiyet kurmak istemesi yani bu tarz yaklaşımlar çıkar amaçlı oluyor gözlemlediğim ve bende bi defa yaşadım böyle bir deneyimi iyi kız ama ısrarcı olunması sıkıyor, saatlerce lafa tutması, bide haftasonu benim çalışmadığım saatlerde o çalışıyordu, benim yalnız canım sıkılıyor gel beraber oturalım falan, benim işimde dışarda çok dolaşıyordum ve yorgunum, işim var evde, senin işin sonuçta bana para mı verecekler, geldiği üç hafta boyunca ısrar, çare olarak arkadaşlığımıza mesafe koyuyordum işimle ilgileniyordum, o zaman gelip meşgul edemiyordu beni, sonrada bi maddi olarak kullanmaya çalıştı ama başarılı olamadı, sınırlarımı ve tavrımı belirttikçe davranışları düzeldi.