Fazla su felç yapıyor lütfen dikkat!

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve mavi deniz tarafından 24 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : mavi deniz
  1. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Beslenme uzmanına danışarak detox diyeti yapan ve buna bağlı olarak felç geçiren kadın hukuk savaşını kazandı.
    Günde 5 litre su tüketmesi sonucu beyin felci geçiren 52 yaşındaki Dawn Page, beslenme uzmanına karşı açtığı davanın sonucunda 800 bin sterlin tazminat kazandı.

Page kendisine detox diyeti tavsiye eden ve bol bol su içmesini öneren beslenme uzmanı Barbara Nash'in "sürekli kusuyorum" şikayetlerini önemsemediğini kaydetti. Beslenme uzmanının kusmanın diyetin bir parçası olduğunu söylediğini belirten Page, Nash'ın yüzünden vücudunda birçok kalıcı hasar kaldığını kaydetti.
    alıntıdır

arkadaşlar lütfen dikkat edelim artık kimseye güven kalmadı beslenme uzmanını bile yapabilecegi hata,, günde 3 litreden fazlasının zararlı oldugunu hepimiz biliyoruz.saglıgımızı riske atmayalım...herkese saglıklı zayıflamalar diliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mayıs 2009
  2. 24 Temmuz 2008
  3. betuss17

betuss17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 1 lt. bile zor içiyorum değil 5 lt. içeyimsenağlama

4. 24 Temmuz 2008
  5. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    haklısın bazen eziyet veriyor ama mutlaka 2 litre içmeye özen göster buda saglık için gerekn bir şey. bende enaz 2 litre tüketiyorum bazen 2 buçuk falan oluyor..

6. 24 Temmuz 2008
  7. Pink_U

Pink_U Eğrilere eş misin dünya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya bende çok su içiyorum.frenleyemiyorum kendimi.1 kaç gündür 3 litreyi geçiyo bende merak ediyodum fazlası zararlımı diye.demekki zararlıymış.teşekkürlerr bilgilendirdiğiniz için...

8. 24 Temmuz 2008
  9. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    birşey dgl bende ögrendigimi duydugumu sizinle paylaşmak istedim.sende suyun dozunu ayarlamaya çalış hamilelikte 4 litreye kadar içildigini biliyorum tabiiki hamileligin seyrine göre.ama gebe dglsen dikkat et..

10. 24 Temmuz 2008
  11. brokencorpse

brokencorpse Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben bazen o kadar çok su içiyorum ki midemde küçük bir göl varmış gibi hissediyorum.

12. 28 Temmuz 2008
  13. URANUS

URANUS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, bende aynı durumdayım ve bunun vücudumu çok yorduğunu fark ediyorum. Bi ara heveslenip ölçerek içiyorum ve 2.5 litrede kalıyorum, sonra tekrar abartmaya başlıyorum...:içelim:

14. 28 Temmuz 2008
  15. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben 3 litrede kendimi frenliyorum içmemek için bende şeker düşüklüğü var eğer çok su içiyorsanız (anormal susuyorsanız )muhakkak şeker testi yaptırın derim geç kalmadan

16. 6 Ağustos 2008
  17. meralirem

meralirem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaslar bende bol su icilirse zayiflanilacagini duymustum ve elimden gelidikce bol su tüketmeye calisiyordum fakat bir haftadir su ictikce midem bulaniyor kusacak gibi oluyorum.... mavi deniz arkadasin yazdigi olay korkuttu ve böyle önemli bir yaziyi bizimle paylastigi icin cok tesekkür ederim kendisine

18. 6 Ağustos 2008
  19. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende bol su içerek zayıfladım ama biraz abartmıştım günde 4,5 lt geçiyodu bazen zararlı olduğunu duyunca az içmeye çalışıyorum. fazla su içmenin zararlı olduğunu bilmiyodum yani arkadaşım bu yüzden ölümden döndü çok su içmemiş ama içtiği suyu dışarı atamamış az kalsın felç oluyodu yani dikkat edelim derim..