Fazla tırmalamayan ve genellikle sessiz olan kediler hangileridir ?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve _aysu_ tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : _aysu_
  1. _aysu_

_aysu_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar
    ben daha dogrusu kiz kardesim ve ben kedi almak istiyoruz.ama bir sorunumuz var.annem kedileri sever ama tirmalama ve tuy dokme konusuna gelince cildirir.ben internettde kedi irklarina falan baktim sonuc olarak pek fazla birsey bulamadim.acaba bana huysuz olmayan,fazla tirmalamayan ve genellikle sessiz olan kedilerin adlarini soyler misiniz?ben birini buldum irk ismi honey bear galiba.ama daha fazlasina ihtiyacim var.simdiden tesekkurler

iste honey bearin resmi

Son düzenleme: 14 Temmuz 2009
  2. 14 Temmuz 2009
  3. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Selam, kedi beslemeye karar vermek çok önemlidir.

Hangi ırk olursa olsun kedinin ırkı değil karakteri belirler asabi mi tırmalar mı vs.

Anneniz kesinlikle her şeyine razı gelmeden almayın derim zira 2 ay sonra verecem dersiniz olan o yavruya olur. Hayvan bakmak çocuk bakımından daha zordur. Çünkü sahibine karşılıksızca bağlanır.

Honey Bear demişsiniz o ırkı türkiye'de bulmanız neredeyse imkansız, ha satmaya kalkarlar size ama kesin bir ıran kırması kakalarlar onu da diyeyim.

ıranlar sakindir yapısı itibari ile ama tüy dökerler. Tekirler de kısa tüylüdür ama tüy döker. Kısaca tüy dökmeyen hayvan yoktur. Nasıl ki saçımızda ki ölü saçlar bir bir düşer kediler ve tüm evcillerde de bu böyledir.

ıyice düşünün karar verip alın hem size hem kediye yazık olmasın.

Sevgiler.

4. 14 Temmuz 2009
  5. _aysu_

_aysu_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    galiba haklisiniz annem seviyor kedileri aslinda ama fazla titiz oldugu icin tuy dokme sorunlarini sevmiyor ama biliyorum ki alsak bile oyle fazla karsi cikmayacak
    ben zaten turkiyede degilim o yuzden honey bear alsam bile benim icin zor olmaz onu bulmak.bir ara siyam kedisi dusunduk ama sonra vazgectik huyu o kadarda iyi olan bir kedi degil o.televizyonda onunla izledigim bir programdan sonra kesinlikle olmaz dedim
    cevap verdiginiz icin tesekkur ederim bu arada

6. 14 Temmuz 2009
  7. Umudum

Umudum geçmize mazi :( Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Ben tÜyy dÜkmeyen bır kedı gÖrdÜm oda haberde tÜrÜnÜn son kalanıydı Çokta Çırkındı devamlı bakarsın yıkarsın fazla tÜy dÖkÜlmez o zmana ben olsam bır van kedısı alırıdm Çok gÜzeller

8. 14 Temmuz 2009
  9. Wednesday

Wednesday Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ıran tarzı bir kedi denemelisin. Yada belki de mavi rus...
    Benimkilerin 2 si tekir ve ben çok memnunum. Tekir karma olduğundan , benimki bir çeşit kumardı :) Ama benimkiler konusunda şanslıyım :)

10. 14 Temmuz 2009
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    sakin olsun diyosan iran türleri yani chinchilla veya himalayan yada basık suratlı iranlar ama bu kedicikler bakımı zor kedilerdir tüy problemleri diğer türlerden daha fazladır bagışıklık sistemleri fazla gelişmediğinden biraz hassaslardır bebek gibi bakım isterler. ama şu bir gerçekki tüy dökmeyen kedi maalesef yok gülün dikeni diyelim biz buna.
    birde eger bir kedi istiyorsanız bence pek fazla cinsi önemli degil önemli olan sizin onunla onunda sizinle olan bağı.sevgiyle baglandıgınız bir kedinin ne tırmalası nede tüyü sizi rahatsız eder.

12. 14 Temmuz 2009
  13. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    10
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şunu söyleyeyim siyamlar uysal sadık ve köpek huyludur...yemin ediyorum insan gibi lsftan anlıyor ya...onların öyle çok fazla bakım ve tüy sorunları da yok..kuzenim besliyor çünkü..

14. 14 Temmuz 2009
  15. busejik

busejik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şimdiye kadar hiç huysuz olmayan kedi görmedim kaydirigubbakcemile3 yaradılışları gereği başlarına buyruk hayvanlardır istediklerini de yaptırırlar ..zaten bu yüzden çok severim kedileri..hem ne kadar uysal olursa olsun çiftleşme dönemlerinde uygun bir kedi bulununcaya kadar insanı çileden çıkarırlar ...benimde kedim var bakımı gerçekten çok zor ama sevdiğimiz için külfet olarak algılamıyoruz..ama annenizin bu duruma sıcak bakmadığını söylemişsiniz ...bence de iyice düşünün olan kediciğe olmasın sonra... opuyorumnanaktan

16. 17 Temmuz 2009
  17. btrebru

btrebru Mesleğine aşık anne:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her ne olursa olsun kedinin tırmalama ve tüy dökme olayının ırkla bi alakası yoktur iç güdüsel bir olaydır.tabi bazı ırklar az tüy döker ve daha sakindir ben sana ankara kedisini öneniririm sakin bir kedi olarak ama tüy dökmesini bilemem sana kolay gelsin gerçekten zor bi iş kedi bakmak

18. 25 Temmuz 2009
  19. elfelf90

elfelf90 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüy dökme her kedide olur. bunu önleyemezsin fakat hergün düzenli olarak tüylerini tarayarak dökülecek tüyleri azaltabilirsin.tırmalamayı genelde oyun oynarken yaparlar. Bunuda düzenli olarak tırnaklarını keserek önleyebilirsin. İran kedisi alabilirsin çok yavaş ve uysallardır. Ama eğer süs olsun diye hayvan bakmayacaksan bi sokak kedisi bulmanı tavsiye ederim. Annen eminim kedi gelince tüyü falan unutacaktır. Benim annem bi kediye yavrusu gibi bakabiliyosa eminim kedileri seven annen problem etmeyecektir.