fazla yumurta üretimi yüzünden gebe kalamayan

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kuzi tarafından 15 Aralık 2007 başlatılmıştır.

15 Aralık 2007
    Konu Sahibi : kuzi
  1. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    bir arkadaşımın gebe kalamamasının nedeni, çok fazla yumurta ürettiği için, yumurtaların bibirini engelleyip gelişememesi, tedavi görüyo, yumurta geliştirici ilaçlar kullanıyo ama yumurtalar gelişemeden çatlayıp gidiyo, ayrıca adet düzensizliği de var, aranızda böyle bir sorun yaşayan yada duyan varmı? ne gibi bi tedavi lazım acep, tüp bebek yapsa içerde gelişmeyen yumurta dışarda gelişecekmi bakalım? kimi bir yumurta bulamaz, kimine de mevlam bir sürü verir ama bir işe yaramaz, oooof oftatlicadiarzu

2. 15 Aralık 2007
  3. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım bu duruma yabancı değilim doktorum bana söyledi ben pcos luyum bendede çok fazla yumurta var ama hiç bir işe yaramıyo verdiği iğne dozunu iyi ayarlayamdığı zaman çok fazla oldukları için hepsi birden büyüyor ve normal gelişimini tamamlamadan çatlıyor gonal-f iğnesi özellikle bende ters tepki yaptı adet düzensizliği olduğu için ayarlama yapmak çok zormuş.

4. 15 Aralık 2007
  5. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    allahım herseyı yerınde vaktınde ve yeterınce versınn aminnnnnnnnnnnn

6. 15 Aralık 2007
  7. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    aaa sağol canım, durumunuz çok benziyo gerçekten, ama arkadaşıma pcos falan dememiş doktor, gerçi arkadaşımın tek gördüğü tedavi ultrason muayenesi, yumurta takibi, 7 aydır korunmadığı için çok ayrıntılı muayene olmadı, bu pcos nasıl belli oluyo, normal bi muayenede anlaşılıyomu, bilgi verirsen sevinirim

8. 15 Aralık 2007
  9. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    amiiiiiiiinnnnn, Allah istemeyenlerden alıp, isteyenlere nasip etsin bebişleri inşallah

10. 16 Aralık 2007
  11. kaysek_70

kaysek_70 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm,bunuda ilk defa duyuyorum

12. 16 Aralık 2007
  13. hafsaa

hafsaa Guest

kızlar bana da ole dedı mılyonlatrca yumurta var gelişmiyo ve çatlamıyo bırbırını engellıyo dıye pkos hastasıyım ve sopnuç aldım hemde ilk aşılamada

14. 16 Aralık 2007
  15. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım ultrason la ve hormon testleri sonucu pcos teşhisi konuluyor benim bildiğim. yumurta takibi zaten net bir şekilde belli eder pcosu. aynen tesbih gibi sıralı bir şekilde gözüküyor ultrasonda. ilaçların dozu iyi ayarlanmadığı zaman tehlikeli oluyor.

16. 16 Aralık 2007
  17. SEFXIXL

SEFXIXL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel şanlısın inşallah biz de alırız sonuç ikinci aşılamam olacak bayramdan sonra. bu arada FEMARA2,5 mg kullanan varmı aranızda.

18. 16 Aralık 2007
  19. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benimde durumum aynıydı gonalf iğneyle beraber 2 yumurtam gelişti ve hamile kaldım,diğer kücük işe yaramayan yumurtalar hala duruo salı günü gittiğimde gördüm onlari:)))