Feminen isimli erkek çocuk daha agresif.!

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve Halikarnas tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Halikarnas
  1. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Amerikalı uzmanların yaptığı araştırmaya göre “unisex” ya da feminen (kadınları çağrıştıran) isimler verilen erkek çocuklarının normal çocuklara oranla daha agresif oluyorlar.

Shippensburg Üniversitesi’nin 15 bin kişiyle yaptığı araştırmaya göre bu tür isimlere sahip çocuklar genelde sosyo-ekonomik seviyesi düşük ailelerden geliyorlar.

İsimleri yüzünden okulda dalga konusu oluyorlar ve ileriki yaşlarında önyargılı ve agresif bir karaktere sahip oluyorlar. İş ortamlarında zaman zaman ayrımcılığa maruz kalan bu tür isimlere sahip kişiler diğerlerine göre suça daha fazla eğilim gösteriyorlar.

İsmin tek başına suç kaynağı olamayacağını dikkat çeken sosyolog Jay Corzine, “Bazı çocuklar isimleri yüzünden alaya alındıkları ya da rahatsız edildikleri için insanlara karşı agresif olabiliyorlar” dedi.

2. 6 Temmuz 2009
  3. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ilginç bir araştırma...

4. 6 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

benim de gözlemlediğim sosyo-ekonomik seviyesi düşük olan aileler daha maskülen isimler koyarlar ki çocuk zaten parasızlıktan bir eziklik yaşayacak diye düşünülür
    bunun için sosyolog olmaya gerek yok

6. 6 Temmuz 2009
  7. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    gözlemlerinizi anlatan yazılarınızı bekliyoruz...faydalanalıma.s.

8. 7 Temmuz 2009
  9. EU3

EU3 Guest

tabii neden olmasın memnuniyetle
    2009-2010 eğitim dönemi başlasın istediğiniz araştırmayı yapmaya çalışırım, hem daha reel sonuçlara ulaşılmış olur..
    umarım zamanım elverir
    faydalanmanızı ben de isterim
    şunu da ekleyeyim
    tanıdığım birçok insanın bu bulgulara ters düşecek bir yaşantısı var
    ister sosyo-ekonomik durumu iyi olsun ister kötü olsun
    mesela yüksek lisansımı yaptığım üniversitede reha adında bir bayan prof.umuz reyhan adında erkek bir doçentimiz var
    en yakın arkadaşlarımdan birinin adı suat (bayan)
    diğerinin adı burçin(bay)
    akrabalarımdan birinin adı tülin (bay)
    birinin adı uğur (bayan)
    bu liste böyle uzar...
    ve hiçbiri de bahsettiğiniz kötü muamelelere maruz kalmamışlar
    tabii ki sonuçta bu bir araştırma ama bunu okuyan bir insanın da tercihini etkilediğinizi düşünüyorum
    kimbilir belki çocuğuna koymayı çok istediği isimden bu yazıyı okuyunca vazgeçebilir
    yeni konularda yeni araştırma sonuçları bekliyoruz sizden
    kolay gelsin...

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Temmuz 2009
  10. 7 Temmuz 2009
  11. forga

forga Guest

ben buna katılmıyorum çünkü 2 isimli olup özellikle ünisex ismini kullanan erkekler tanıyorum mesela adı mehmet deniz, mehmet i değil denizi kullanıyor
    ama yazıdaki gibi erkeklerde vardır tabii

12. 9 Temmuz 2009
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

çok teşekkürler ...

bence vazgeçsinler....

benim de uzaktan tanıdığım gülçin adında kelli felli bir tanıdığım erkek varkaydirigubbakcemile3

tabiki bu kadar absürt derece de farklı isimler koymaları onları ezik garip tuhaf yapmaz ama erkeğe erkek ismi konması da son derece yakışık alır.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2009
  14. 9 Temmuz 2009
  15. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    forgacım "uğur" "deniz" bunlar unisex isimlerdir ve hem erkeğe hem kadına son derece yakışıyor...

fakat ne yazık ki absürt duracak kadın isimlerini erkek çocuklarına veren aileler var..

yazık o çocuklara...sen oğluna gülçin adını verirmisin? ya da arzuhan yerimseniben

16. 9 Temmuz 2009
  17. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Aaaa ne ılgınc bı arastırma kutlarım senı alkisalkisalkis

Demek Yüksel Bey o yuden bu kadar herseyde parlayan bı ınsan CADIARZU

Daha ıyı anladım sımdı onu kaydirigubbakcemile5

Saol tatlım... :1hug: ​

18. 9 Temmuz 2009
  19. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    alkisalkisalkiskessinlikle katiliyorum melegim
    mesela ben kuafför salonumu sattiktan sonra eski iscim yeni sahibiyyle kisisel sorunlarim olmusdu ve baska kuafför arayisi icindeydim sedef diye birini tavsiye ettiler terminim ayarlandi gittim karsimda bi bey bende dedim pardon sedefde terminim var oda buyrun benim demisdi sasirmisdim ama caktirmadim
    son derece cok yakisikli ve adam gibi adam ama ismini yakistiramiyorum fakat hic demedim
    unisex gene neysse mesela ugur bana göre erkege denizde kadina daha cok yakisir tabii benim fikrim
    ama tuanaya hamileyken kiz ismi olarak kayrayida cok düsünmüsdüm fakat kk da ogluslarina koyanlar cok burda sahit oldum erkegede konuldugunu bilmiyodum ve saygi duyuyorum koyanlarida fakat ben kiza daha cok yakistiriyodum bu yüzdende o ismi sevmeme ragmen tamamen sildim aklimdan
    isim koyarken gercekten cok düsünülmeli
    tabii herkezin kendi fikri kendi karari saygi duyarim yadirgamam büyükte konusmak istemem asla
    bizim burda bile isim koyarken cok düsünülmeli mesela buse ismini cok severim ama almancada gögüs olarak geciyo düsünsene o ismi koydugunu nekadar dalga gecen olur
    alkisalkisalkistskler yine güzel bir konuya deyinmissin melegimalkisalkisalkis