Ferrarisini Satan Bilge - Robin Sharma

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 13 Şubat 2007 başlatılmıştır.

13 Şubat 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113
    Yayınevi : GOA yayınları
    Yazarı : Robin Sharma
    Çevirmen : Osman Özkan
    Basım Yeri / Tarihi : İSTANBUL / 2006
    Sayfa Sayısı : 200
    Aldığı Ödüller : -

Kitap Hakkında:

'Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında yığılmış durumdaydı.0, büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin avukatıydı. Onu on yedi yıldır tanıyordum. Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu. Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada, yazlık bir ev ve çok değer verdiği varlığı -malikânesine uzanan özel yolunun ortasına park ettiği kırmızı bir Ferrari. Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı. Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi. Ortaklardan birine yaşamını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti. İşini bırakmış, malikânesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı. Hatta Ferrari'sini bile satmıştı. Bir gün ofisimin kapısı yavaşça açıldı. Kapı ardına dayandığında otuzlu yaşlarının ortalarında, gülümseyen bir adam göründü. Uzun boylu, ince ve kaslıydı; canlılık ve enerji yayıyordu. 'İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde' diye düşündüm. Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü. Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

'Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine.' 'Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin? ' Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı. Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle. İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm. '

Yazar Hakkında:

Liderlik, performans ve kişisel gelişim konularında dünyadaki en önemli uzmanlardan biri olan Sharma, hukuk eğitimi almıştır. 40 yaşında olan yazarın kitapları yirmialtı ülkede onyediden fazla dilde yayınlanmıştır. 7 kitabından 6’sı uluslar arası çok satanlar listesinde yer almış bu ünlü uzman, başkanlık, yöneticilik ve eğitim hizmetleri veren “Sahrma Uluslar arası Liderlik” şirketinin de yöneticisidir.

2. 13 Şubat 2007
  3. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Geçen yaz severek okuduğum bir kitap bana öğrettiği en önemli şey hayata olumlu bakmak oldu ve bu kitabı okuduğumdan bu yana herşey inanılmaz bir şekilde yolunda gitmeye başladı,herkese tavsiye ederim.

4. 13 Şubat 2007
  5. tubatuba

tubatuba İNSAN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    şu Siralar Benimde Elimde çok Beğenerek Okuyorum

şöyle Bişey Yaşadim Bu Kitapda Yazdiklari çok Etkileyici Bölümler Arasinda Hazmetmek Ve Düşünmek Için Ara Veriyorum Enterasan şeyler Uyandiriyor Bende. Fikirlerim Gelişiyor. Kesinlikle Herkese Tavsiye Ederim.

6. 13 Şubat 2007
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    hiç beğenmediğim bir kitaptı
    parası olan ,bol bol vaaz veren biri.
    hadi parasız yapsaydı tüm o güzellikler.

8. 13 Şubat 2007
  9. figo

figo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle katılıyorum hiç beğenmedim ve yarıda bıraktım

10. 13 Şubat 2007
  11. funda38

funda38 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yarıda bıraktım pek beğenmedim

12. 16 Şubat 2007
  13. serde

serde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    okudum tatlım o kıtabı ılk cıktıgında ladım bence gusel bır kıtap

14. 18 Şubat 2007
  15. EU1

EU1 Guest

bende beğenmedim kitabı hatta son 10 sayfasını falan okumadan bıraktım yeşilimin dediği gibi parası bol insanlara göre

16. 18 Şubat 2007
  17. iclo

iclo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde severek ve beğenerek okuduğum bir kitaptı

18. 19 Şubat 2007
  19. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Başlayıpta bitirmediğim kitap sayısı hakikaten çok azdır..Ama Ferrarisini Satan Bilge'de bunlardan biri..
    Bir tarz beğenilipte satmaya başlayınca benzer kitaplar piyasaya sürülüyor..Bu da onlardan biri diye düşünüyorum..Bence kötü bir taklit..
    Sevgiler..