ferro sanol dişleri mi karartıyor???

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve esmasalim tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : esmasalim
  1. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir haftadır ferro sanol demir ilacını kullanıyoruz ama bu ilacın bebeklerde süt dişlerini sararttığını duydum. hatta bir çocuk doktoru bunu onayladı. kendi doktorumuza ulaşamadığımdan henüz soramadım. ama kafam çok karışık..
    gerçekten bu ferro sanol dişlerini mi sarartacak kızımın yaaa?? bilgisi yada tecrübesi olan varmı??

2. 5 Kasım 2009
  3. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende ferro sanol kullanıyorum ne zamandır ama sararma olmadı ama diş çürümesini engellemek için flor kullanabilirsin ben flor kullanıyorum ve temiz bir bezle dişlerini sliyorum dr una yazdırabilirsin.

4. 6 Kasım 2009
  5. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet benim oglumun dişlerini karartmaya başladı biz 1 yaşından sonra kestik zaten demir damlasını kan degerleri iyi çıkmıştı.her akşam fırçalıyorum ben oğlumun dişlerini..

6. 20 Kasım 2009
  7. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar artık benim oğlumun da dişleri kararmaya başladı tuhaf bişey oldu sanki uçları aşınmış gibi anlamadım acaba şurubu bıraktıktan sonra düzelecek mi bilginiz var mı?

8. 20 Kasım 2009
  9. whiteice67

whiteice67 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    evet sarartıyo sonra çürütüyo oğlum şu anda 25 yaşında ve ergenli zamanında ön dişleri çürüdü şu anda kaplama:8

10. 21 Kasım 2009
  11. sudemnisa

sudemnisa Kadrolu ev hanımı Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canım bırakdıkdan sonra düzeliyor kızımda aynısı olmuşdu ne kadar çabuk bırakırsan kararmada o kadar çabuk düzelir uzun süreli kullanımlarda düzelmiyor. Diş doktorumuz demişdi o zamanlar. Hatta bende kullandığım zaman benimde dilimde yara çıkmışdı bırakdıkdan sonra düzeldi. o ilacında öyle bi yan etkisi var işte.

12. 21 Kasım 2009
  13. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de en son doktor kontrolümüzde sordum doktora. evet ferro sanol dişleri boyuyor dedi. diş doktorlarının dediğine göre ise bu geçiciymiş, ilacı bıraktıktan sonra geçiyormuş güya..
    ben yine de demir ilacını verdikten sonra kızıma birkaç damla su veriyorum.. inşallah boyamaz yaa..

14. 24 Kasım 2009
  15. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımın dişlerini de boyadı. 1 yaşında bıraktık, şimdi dişlerini fırçalıyor ama hala geçmedi. diş doktoru da geçmez dedi.

16. 28 Kasım 2009
  17. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah düzelir canım ferro sanol damlası karartmadı ancak şurubu kullanıyorum yaklaşık 1 aydır kararma oldu sinir oldum inşallah demir deposu dolmuştur artık da bende daha vermem hayırlısı artık bu arada sen ne kadar kullanmıştın ben 7.aydan beri kullnıyorum ama 1 aydır şurup olarak veriyorum ama sanırım şurup daha etkili belki daha gerek kalmaz kulanmaya sağol canım

18. 5 Aralık 2009
  19. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ferro sanolu kullanmaya başlamadan önce kan sayımı yaptımı doktorunuz?
    10 değerinin altında çıktığı için mi başladınız ya da?
    Biz hiç kullanmadık çünkü.

Dişleri boyuyor olması hiç hoş değil .

Ayrıca flour tableti kullanmak faydalı oluyor, dişleri güçlendirmek için.