Ferrum Fort Kullanan Var mı??Lütfen bilgi verin

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aynelhayat tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : aynelhayat
  1. aynelhayat

aynelhayat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 26+3 haftalık hamileyim dr yaklaşık 1 aydır Ferrum fort kullanmamı istedi.Bundan yani ilacı kullanmadan önce toplam 6 kilo filan almıştım, ilacı kullandıktan sonra 1-1,5 aylık süreçte 7 kilo aldım.Yaa psikolojim bozuldusenağlama, bu herkeste mi böyle yaptı yoksa bende mi bir anormallik varCADIARZU.Dr. devam et diyo ama ben bırakacağım şimdiden böyle olursam doğuma kadar artık nasıl olurum düşünemiyorum.:KK43::ecrin_bebek: Lütfen arkadaşlar kullanan arkadaşlarımız varsa yazsın, cevaplarınızı bekliyom...:a015::a015:

2. 27 Temmuz 2009
  3. palet

palet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben kullanıyorum yaklaşık 1,5 ay oldu. 33. haftadayım kan değerlirm önceden gayet iyiydi ama şimdilerde oldukça düşmüş. benim kilo alımında sorun olmuyor bugüne kadar toplam 8,5 kilo aldım. kilo alımı konusunda dr ile konuş derim öyle kafana göre bırakma bence yine de sen bilirsin kolaylıklar diliyorum

4. 27 Temmuz 2009
  5. zvey

zvey Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar,

ben 31+4 haftalığım ve yaklaşık 15-16. haftadan beri kullanıyorum sanırım. kilo yaptığı kesin :)

zamanında internette bir yerde okumuştum, hamileler için en uygun demir hapı ferrum forteymiş. kiloları falan boşverip kullanmak lazım

6. 27 Temmuz 2009
  7. aynelhayat

aynelhayat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok tşk.ederim dr.konuştum az yiyeceksin diyo, yaa diyom ki ;zaten öncesine göre çok aşırı derecede bir farklılık yok yememde.ama herhalde su içsem yarıyora benzeyecek benim halim :)

8. 27 Temmuz 2009
  9. NADYA 81

NADYA 81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende en başından beri kullanıyorum.
    şuanda 35 haftadayım.ve toplamda 10 kilo oldım
    hapla ilgisi yok .
    sen çok dikkat et.sonra çok ağırlaşıyor insan.nefes almakta,yürümekte çok zorlanırsın canım.
    kilo almamaya çalış.

10. 27 Temmuz 2009
  11. office

office Manyak Mıknatısı Pro Üye

Beğenileri:
    2.817
    Ödül Puanları:
    113
    sanırım bende ters etki yaptı. yaklaşık 6 aydır ferrum kullanıyordum. hamileleiğim başından beri toplam 5 kilo aldım. 37. haftamdayım. 15 gün öncesine kadar kan değerlerim iyiydi ama şimdi düşmüş, doktorum değiştirdi demir ilacımı. 15 gün sonra sezeryan olucam riske atmak istemedi anladığım kadarıyla. sanırım bünyeye göre değişiyor kilo yapma durumu. keşke bende de biraz yapsaydı fisfisfis

12. 28 Temmuz 2009
  13. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 31. haftamdayım, 3,5-4. ayımdan buyana ferrum fort kullanıyorum, ve şu zamana kadar toplamda 6 kilo aldım...
    Bence kilonun hapla ilgisi yok, yada bünyeden bünyeye göre değişiyo olabilir...

14. 28 Temmuz 2009
  15. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar bu ferrum fort nasıl bi ilaç. yani büyüklüğü nasıl. büyük hapları yutamıyorum da ben. dr. yazdı ama büyükse boşu boşuna almayayım içemiyorum çünkü. bi de mide bulantısı yapıyomuş doğrumu sizde oldumu bulantı falan..

16. 28 Temmuz 2009
  17. NADYA 81

NADYA 81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    miğde bulantısı hiç yapmıyor.küçük bir hap.rahat içersin

18. 29 Temmuz 2009
  19. jeandark

jeandark elleyi minik minik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vitaminler ve demir ilaçları iştah açabilir. Sabah erken saatlerde alınması en iyisidir ama iştah açılması oluyorsa gece yatarken de alınabilir. Ben öyle yaptım.