fertijinde tüp bebek tedavisi yaptıran var mı?...

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve efsa34 tarafından 20 Haziran 2010 başlatılmıştır.

20 Haziran 2010
    Konu Sahibi : efsa34
  1. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bu sitede adına rastlamadım ve sebebini merak ettim doğrusu.....CADIARZU

2. 20 Haziran 2010
  3. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    fertijin de 2 negatif denemem oldu..

4. 20 Haziran 2010
  5. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben 2 seferdir fertijinde deniyorum,hatta bu kez embriyo dondurduk olmazsa yine orda denemeyi düşünüyoruz,çok fazla kişi tavsiye ettiği için tercih ettik.
    sizin tüp bebek yaptırma sebebiniz neydi,fertijinde hiç mi tutmadı,kayıp mı yaşadınız?...

6. 20 Haziran 2010
  7. lotus33

lotus33 ALLAHIM SANA EMANETIZ.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    seninle memorial sayfasinda da konusmustuk oncelikle gozun aydin...insallah bu sefer kalp atisini gorursun..
    bende tavsiye uzerine gitmistim..baska merkez bile arastirmadan oradan pozitif sonucu alan arkadasimla gitmistik..bana Seval hnm sebepsiz infertilite dedi...esimde sorun yok bende sorun yok..1.deneme 3 embriyo sonuc negatif..ilgi alakadan ekipten memnun kaldik 2.yide orada deneyelim dedik...Seval hnm genetik test,rahim filmi istedi...yine sorun gozukmuyor..lenfosit asi si deneyelim 3 ay sonra tupbeek deneyelim dedi...15 yumurtam toplandi 4 tane 1.kalite emriyo transfer edildi...sonuc yine negatif...sordugumda sebebi yok gucunuz yettikce deniyceksiniz dedi..dondurma geregi bile duymadilar nedense..surekli bastan deneme taraftari oldular...ben sonuclardan cok yiprandim...esime birakalim kendi haline olursa olur tedaviler yipratti dedim...5 ay sonra esim israrci oldu merkezler arastirmis..ben gitmek istemedim...nasilsa seebi yoktu..3-4 merkez doktor gezdik 3 merkez aynen sebebi yok dedi..deniycen deniycen...ama gucum yokk..esime sinirlendim yeter hep ayni diyorlar donelim dedim...son merkez burasida sebep yok derse doneriz dedi..son gorusmemiz Semra Kahramanla oldu...rahim filmine bakar bakmaz sorun var..size simdiye kadar ne dediler dedi..bizde sebepsiz deniyceksiniz dediler dedik...hayir rahimde bozukluk var..bence ameliyat,histereskobi yapilmasi gerek tercih sizin dedi..ilk defa biri seebi var demisti..eve donduk..maddi yonden tukenmistik..dusunduk..borc harc baslayalim..belki olur umudyla yola ciktik..ameliyat oldum.rahimde yapisiklik miyomlar varmisti onlar temizlendi,rahime normal sekli verildi..sonrasinda tekrar miyom olusmadan tupbebege gecelim dendi..merkeze guvendik..tupbebege basladik..1 embriyo tranferi ile suan Allahima sukur hamileyim..
    fertijin ekibinden memnun kaldim lafim yok..fakat sonuc alamadik...

8. 20 Haziran 2010
  9. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    yanıtladığın için teşekkür ederim,evet diğer grupta konuşmuştuk,3.de olmazsa fertijini bıraktıp memorialde denemeyi düşünüyoruz o yüzden o gruptaki paylaşımları okuyorum.açıkçası bana bu kadar ayrıntılı testler yapılmadı çünkü eşim başka bi hastanede 2 kez varikosel ameliyatı oldu ama olumlu sonuç alamadık ve mikroenjeksiyona karar verildi bana rahim filmi falanda çekmediler,hayırlısı demekten başka bişey gelmiyo elimizden .senin adına çok sevindim gerçekten zor ve yıpratıcı bi süreç ve sen atlatmışsın darısı bizlerin başınaalkisalkisalkis

10. 14 Aralık 2010
  11. cancan1

cancan1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Fertijin parayı ön planda tutan bir yer. Tabiki para kazanacaklar ancak insanları yanıltarak, gereksiz umutlandırarak olmaz. :KK20:
    Hiçbir hormon testi yapılmadan adetin 2 günü gel tedaviye başlayalım dediler. Mantıklı gelmediği için gitmedim. Daha sonra başka bir merkeze gittiğimde önce testleri istediler ve test sonucuna göre ve yaşımıda gözönüne alarak şansımın hiç olmadığına,boşuna bir sürü ilaç alacağımı ve umutlanacağımı söylediler.
    Gideceğiniz merkezleri iyice araştırın lütfen. Herkese bol şanslar dilerim.

12. 5 Şubat 2011
  13. gulsah8585

gulsah8585 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende fertijinde 2 negatif deneme geçirdim sonucunda bırakın 1 yıl dinlenin birşey yapmayın nasihatini aldık çok anlamsızdı ve o kadar umutlandırıp sonuc negatif olunca kimse bir açıklama yapmadı gitmeyin tavsiye etmiyorum