Fesüphanallah (Atv)

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 13 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  13 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Geçtiğimiz yılların çok izlenen Ekmek Teknesi dizisinin sevilen oyuncuları Heredot Cevdet (Hasan Kaçan), Gamsız Celal (Ahmet Yenilmez), Kirli (Kadir Çöpdemir) ve Şafak Sezer, yeni bir dizide bir araya geliyor.  Yapımcılığını Pana Film'in üstlendiği 'Fesüphanallah' adlı dizinin senaristi de Hasan Kaçan. Şarkıcı Emre Altuğ'un da oynayacağı söylenen dizi, adını Erkin Koray'ın 'Fesüphanallah' şarkısından alıyor. Dizide, polisler ile dolandırıcılık konusunda sınır tanımayan iki arkadaş arasındaki komik olaylar anlatılıyor. Daha çok bir mahalle dizisini andıran yapımda izleyicinin yakından tanıdığı oyuncular, bu kez çok ilginç rollerde karşımıza çıkıyor. Hasan Kaçan, Pamuk Hüseyin adında bir komiseri oynuyor. Pamuk Hüseyin'in komiser arkadaşı Kahraman rolünde ise en son 'Acı Hayat'ta Hasan Abi rolüyle karşımıza çıkan Ahmet Yenilmez var. Kadir Çöpdemir azılı bir dolandırıcıyı, Şafak Sezer ise zengin bir işadamının üçkağıtçı oğlunu oynuyor. İki komiser, iki dolandırıcıya karşı Benzer yapımların doldurduğu ekrana yeni bir soluk kazandıracağa benzeyen 'Fesüphanallah' bir apartmanda yaşanan olayları anlatıyor. Apartmanın üst katına taşınan iki komiser ile iki üçkağıtçının mücadelesini anlatan, meslektaşlar arasında yaşanması muhtemel çekişmelere de göndermede bulunan dizinin konusu özetle şöyle: Yıllardır birlikte görev yapan Pamuk Hüseyin ile Kahraman, apartmana yeni taşınmışlardır. Ancak apartmanda dul bir kadın yaşamaktadır. Kadın, her ne kadar Pamuk Hüseyin'e âşık olsa da Kahraman'ın gözü de ondadır. Ancak her şey, iki komserin kendi aralarında yaşadıklarıyla sınırlı değildir ve mücadele etmeleri gereken iki uyanık dolandırıcı vardır. Orijinal senaryosuyla dikkat çeken dizi, atv'de yeni dönemde izleyici ile buluşacak.


  alıntıdır
   
 2. 10 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  KAHKAHA BOMBARDIMANINA HAZIR OLUN!
  AŞK... EĞLENCE... KOMEDİ... DUYGUSALLIK... MACERA!
  HEPSİ BİRDEN "FESUPANNALLAH"LA ATV EKRANLARINDA!

  Hasan Kaçan'ın senaryosunu yazıp, ayı zamanda başarılı bir komiseri canlandırdığı dizinin başlıca rollerini Cem Davran, Özlem Tekin, Kadir Çöpdemir, Hatice Şendil ve Şafak Sezer paylaşıyor... "Fesupanallah" çok zengin bir oyuncu kadrosuna sahip.atv'nin çok sevilen dizisi "Ekmek Teknesi"nin unutulmaz isimlerinin yanı sıra sinemanın birçok usta oyuncusu;Erdal Tosun, Şebnem Özinal, Ahmet Yenilmez, İpek Tenolcay, Necmi Yapıcı, Mehmet Usta, Baykut Badem, Suat Özkan, Kerim Yağcı, Yıldız Bademyalı, Aslıhan Erguvan ve Türk sinemasının efsane ismi Ayşen Gruda "Fesupanallah"ta buluştu.

  Adını, aynı zamanda dizinin de jenerik müziği olan, Erkin Koray'ın efsanevi şarkısından alan "Fesupanallah"ın senaryosunu Hasan Kaçan yazdı."Fesupanallah"ın konusu kısaca şöyle; İki samimi arkadaş olan Gülüm Arif (Cem Davran) ve Doktor Tırtıl Necmi (Kadir Çöpdemir), İstanbul'un eski semtlerinden birinde, mutevazı bir evde otururlar.Gülüm Arif'in tatlı diliyle, Doktor Tırtıl Necmi'nin buluşlarıyla kıt kanaat geçinen ikilinin canına garibanlık tak eder. Bir plan yaparlar. Havadan, civadan paralarla lüks hayat süren, sosyete'nin en tanınmış dulu Sema Karaduman'ın (Şebnem Özinal) hayatına girecekler, güvenini kazanacaklar ve Sema hanım kendi elleriyle bir kaç milyon doları bizimkilerin kucağına bırakacaktır.Bizimkiler tam planı yaptıklarında, oturdukları apartmana başarılı ve gözüpek komiser Pamuk Hüseyin (Hasan Kaçan) ve onun dünyalar güzeli kızı Gülpare (Hatice Şendil) taşınır.Gülüm Arif ve Doktor Tırtıl Necmi kendilerince zengin olma hayalleri kurarken, sosyete güzelinin peşinde memleketin en azılı çetesinin başı Kilink Timur (Erdal Tosun) ve oğlu Cesur'un (Şafak Sezer) olduğunu bilmezler bile.Gözüpek komiser Pamuk Hüseyin, yıllardır peşinden koştuğu "Kilink" ve çetesini çökertmek amacındadır.Bizimkiler farkında olmadan kendilerini iki ateş arasında bulurlar.Bütün bu planların arasında, bu zamana kadar kızların kalbini çalan Gülüm Arif, kalbini komiserin güzel kızına kaptıracak ve işler sarpa saracaktır.Gelgelelim, Gülüm Arif ve Doktor Tırtıl Necmi asıl şoku "Jaguar Yasemin" (Özlem Tekin) ile karşılaştıklarında yaşayacaklardır.


  10 Eylül 2007 Pazartesi Saat 20.00
   
 4. 23 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Gülüm Arif ve Tırtıl Necmi, elmasları sakladıkları topun peşine düşmüşlerdir.

  Komiser Pamuk Hüseyin, camı kıran topu patlatmamış, evde saklamıştır. İki kafadar topu almak için çabalarlarken ortalık iyice şenlenmiş.
  Herkes iftar için Pamuk Komiser’in evine toplanmıştır. Ancak Gülüm ve Tırtıl pes etmeye niyetli değillerdir. Bu sırada Kiling Timur ve Demir Müdür aynı anda Sema Karaduman’ı ziyaret etmeye kalkınca Bülbül Bülent ve Jaguar Yasemin ikisini karşı karşıya getirmemek için ellerinden geleni ardına koymazlar.  24/09/2007 Pazartesi Saat 20.00

  alıntıdır
   
 6. 29 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Elmasları koydukları topu Pamuk Hüseyin’e kaptıran Gülüm Arif ve Tırtıl Necmi, topu geri almaya çalışmaktan vazgeçmiyor! Biri karakola, diğeri Gülpare ve Gürol’u okula bırakmaya giden iki polis arabasının içinde iki aynı top olunca birinin peşine Gülüm Arif, diğerinin peşineyse Tırtıl Necmi takılır. Karakolda Tırtıl Necmi’yi müfettiş sanan Demir Müdür sayesinde Tırtıl’ın topa ulaşması kolaylaşır. Gülüm Arif ise, Gülpare ve Gürol arasında kalmış, ama topa ulaşamamıştır.Bu esnada elmasların peşinde olan Jaguar Yasemin, iki kafadarın evine ulaşır. Ancak apartmanda karşılaştığı Yüksel Hanım, onu Arif’in nişanlısı sanınca ortalık yine karışır.

  01 Ekim Pazartesi Saat : 20.00

  alıntıdır
   
 8. 1 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. çok güzel dizi çok beğeniyorum
   
 10. 13 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. EU1

  EU1 Guest

  Hasan Kaçan'ın senaryosunu yazıp, ayı zamanda başarılı bir komiseri canlandırdığı dizinin başlıca rollerini Cem Davran, Özlem Tekin, Kadir Çöpdemir, Hatice Şendil ve Şafak Sezer paylaşıyor... "Fesupanallah" çok zengin bir oyuncu kadrosuna sahip.atv'nin çok sevilen dizisi "Ekmek Teknesi"nin unutulmaz isimlerinin yanı sıra sinemanın birçok usta oyuncusu; Erdal Tosun, Şebnem Özinal, Ahmet Yenilmez, İpek Tenolcay, Necmi Yapıcı, Mehmet Usta, Baykut Badem, Suat Özkan, Kerim Yağcı, Yıldız Bademyalı, Aslıhan Erguvan ve Türk sinemasının efsane ismi Ayşen Gruda "Fesupanallah"ta buluştu.

  Oyuncular:
  Hasan Kaçan, Cem Davran, Kadir Çöpdemir, Hatice Şendil, Özlem Tekin, Şafak Sezer, Erdal Tosun, Ahmet Yenilmez, Necmi Yapıcı, Şebnem Özinal
   
 12. 20 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Gülpare’ye olan aşkı, Gülüm Arif’i artık namusuyla çalışıp para kazanmaya yöneltmiştir. Gülüm Arif, bu konuda Pamuk Hüseyin’den yardım ister. Pamuk Hüseyin ise, istifasının ardından yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır. Ancak emekliğiği beklediği kadar sakin geçmeyecektir. Apartmanda bir gece esrarengiz olaylar yaşanınca, seri katil paniği yaşanır. Demir Müdür olaya el koyar. Tırtıl Necmi ise Arif’in düzenli hayat kararından hiç memnun değildir. Üstelik Yasemin’in Tırtıl Necmi’nin peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur. Gülüm Arif tam her şey yoluna girmişken Gülpare’yi ve kendisini Tırtıl ve Yasemin yüzünden yeni bir oyunun içinde bulur.

  23 Ekim 2007 Salı Saat : 20.00
   
 14. 29 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Apartmandaki “seri katil”in Yüksel Hanım çıkmasıyla herkes derin bir nefes alır. Ancak Pamuk Hüseyin apartman yöneticiliğine el atınca apartmandakiler yine kendilerini birbirinden komik olayların içinde bulurlar.

  Demir Müdür, hala Tırtıl Necmi’yi müfettiş sandığı için son anda yırtan Yasemin ve Tırtıl Necmi, Guru konferansı için son hazırlıklarını yaparlar.

  Taksiciliğin kendine göre olmadığını anlayan Gülüm Arif, borçlarını ödeyebilmek için istemeyerek de olsa Sema’dan yardım ister. Sema, Arif’i de yanına alarak Guru’nun konferansına gider. Öte yandan Bülbül Bülent, Cesur yüzünden şoka giren Kiling Timur’u da aynı konferansa götürünce ortalık iyice şenlenir.


  30 Ekim 2007 Salı Saat : 20.00

  alıntıdır
   
 16. 22 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Emez
 17. ecpa

  ecpa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  73
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  izlediğim tek diziydi bitmesine çok üzüldüm. Keşke devam etse
   
 18. 20 Ocak 2010
  Konu Sahibi : Emez
 19. hurrem

  hurrem iyilik güzellik Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.556
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  Biz de eşimle severek izlerdik. Pat diye bitirdiler. Çok üzülmüştük.