Fibroadenom ameliyatından sonra göğüste bozulma olur mu?

Konusu 'Onkoloji - Kanser ve Türevleri' forumundadır ve sady tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

18 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sady
  1. sady

sady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba. benim göğsümde 6 ay önce 2.2cmlik bir fibroadenom tespit edilmişti. şimdi kontrole gittim 2.3cm olmuş fazla bir büyüme olmasa da cerrah zaten 2cm üzerindekileri alıyoruz dedi. çünkü büyümeye meyilli olduğu için daha büyük bir kitlenin göğüsten çıkarılması daha büyük izlere yol açar dedi. büyük ihtimalle ağustos ayı gibi aldırıcam. merak ettiğim bu ameliyattan olan arkadaşların göğüs yapısında bir bozulma,küçülme,çökme oldu mu? ondan çok korkuyorumeyvahedigeldismile şimdiden teşekkürler :)

2. 18 Haziran 2010
  3. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bende amelıyat oldum canım Çok oldu hatırlamıyorum.fıbrokıstık anomım dı galıba senın kı hakkında bı yorum yaptımı doktor...benım de canım Çok sıkılmıŞtı Önce.allaha ŞÜkÜr ııyıyım Şımdı ız kaldı kÜÇÜlme yok..Çukur kalmadı..benımkıde anca o kadardı herhalde

4. 18 Haziran 2010
  5. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Soruların olusa Özeldende sorabılırsın sÜreklı bu sayfaya takılmıyorum..tesadÜfen gÖrdÜm.

6. 18 Haziran 2010
  7. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende 2004 yılında fibroadenomdan ameliyat olmuştum canım. herhangi bir şekil bozukluğu olmadı. sadece doktorum ameliyattan hemen sonra sütyenimi mutlaka takmamı ve çıkarmamamı söylemişti. ama düzenli takamadım ne yazıkki ancak deformasyonda olmadı. benim kitlemde 2 cm.in üzerindeydi. ameliyat izim bile çok hafifledi artık. gözle görmek çok zor. doktorum bir merhem varmişti emliyat yerine sürmem için izin tamamen kaybolmasında onunda etkisi oldu.

8. 18 Haziran 2010
  9. sady

sady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim :)

10. 18 Haziran 2010
  11. sady

sady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol cnm peki genel mi lokal mi anestezi mi oldun?? ve ne kadar sürede iyileştin

12. 18 Haziran 2010
  13. BULUTOLSAM

BULUTOLSAM ben ona resmen aşığım.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorum lokal anestezi yaptı cnm. çok basşt bir ameliyat aslında. ancak ilk gün ağrın çok oluyo zaten ağrı kesici falan veriyo doktor. ilk bir iki haftada zor geçiyo. hareket kısıtlılığın oluyor. özellikle kolunu oynatırken zorlanıyosun. sonrasında geçiyo canım. unutuyosun bile.

14. 18 Haziran 2010
  15. sady

sady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tekrar sağoll :))

16. 20 Haziran 2010
  17. odegil

odegil hadi be snde yarım akıllı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de tam 1 yıl önce oldum bu ameliyatı. yalnız canım sana önerim geciktirme. ben 4 yıl bekledim ve en sonunda tesadüfen farkedildi kistim tehlike sınırına gelmiş. benim de lokelle yapıldı ve an be an hatırlıyorum.iğneyle uyuşturuyor doktor iğne hiç acıtmıyor. 5 dk sonra fln uyuşuyor. küçük bir kesik atıyolar ordan giriyorlar. benim kapsülleşme yapmış o yüzden biraz uzun sürdü ve 2 kez kesti doktor. kapsülü alamadı lazerle kesti. o yüzden yaram biraz geç kapandı.dokular bozulmuş ordaki hatta yeşile yakın bir akıntı gibi bişey olmuştu o zaman sorduğumda öğrendim. batikon bir merhem ve cataflam verecektir çok büyük ihtimal. baticonu dediği gibi atlamadan sürersen etkisini çok iyi görüceksin.

bunları aklın karışsın ya da kork diye yazmadım canım. ben ihmal ettim ve şu an anlıyorum ki fazla üzüntü bunun olmasına sebep oldu. çook fazla stres yaşadım ailevi. o yüzden sakın kendini hiçbirşey için üzme ve kistini ihmal etme. çok da kolay bi ameliyat. ki ben zor olan şekliyle olmuştum. 2 kez kesip çok içinde uğraştıkları halde ne iz kaldı ne sarkma. çok korkmuştum sarkma olucak şekli bozulucak diye ama allaha şükür hiç bir şey yok. iz de hiç belli değil sadece ben biliyorum nerde olduğunu. sana acil şifalar dilerim. kolayca atlatırsın umarım:)

18. 20 Haziran 2010
  19. sady

sady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol tatlm ya biraz daha rahatlıyorum böyle kolay denilince :) peki kaç cmdi senin?