Fibrogel

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve linn tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  11 Ocak 2010
  Konu Sahibi : linn
 1. linn

  linn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2010
  Mesajlar:
  23
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  • Selam kızlar aranızda fibrogell uygulaması yaptıran var mı?
   bilmiyorumkismile
   
 2. 27 Ocak 2010
  Konu Sahibi : linn
 3. linn

  linn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2010
  Mesajlar:
  23
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Bu yöntemi Dr.Tunç TıRYAKı yapıyor uygulama detayını veriyorum..

  Fibroterapi ve Fibrogell

  Cilt altında kollajen ve elastin liflerinin azalmasıyla yüz çizgileri oluşur. Bugüne kadar bu problemi çözmek için cildi destekleyen çeşitli dolgu malzemeleri kullanılmakta idi. Ancak dolgu maddelerinin etki süreleri sınırlıdır. Yeni geliştirilen ''Otolog kültüre fibroblast enjeksiyonu'', FıBROGELL tekniği ile hem yan etkinin azaltılması hem de kalıcılık sağlanmııştır. Uygulama, ABD den FDA onayını almış, sonuçları izlenmiş, denenmiş ve başarılı olmuş son derece güvenilir ve yaygın kullanılan bir yöntemdir.

  Uygulama

  Bu yöntemde hastanın, güneşten hasar görmemiş bir bölgesinden (tercihen kulak arkası) küçük bir parça alınır ve cilt örneği gerekli işlemlerden geçirilerek, içerdiği fibroblast hücreleri ayrıştırılır, bu hücreler 3 hafta boyunca özel koşullarda çoğaltılır. Çoğalan hücreler hyalüranik asit dediğimiz ve çok sık kullanılan dolgu malzemesi içinde hastaya, 3. haftanın sonunda küçük bir iğne yardımıyla kırışıkların olduğu bölgeye yoğun olmak şartıyla tüm yüz cildine uygulanabilir. Enjekte edilen hyalüranik asit erken ve orta düzeyde bir dolgu etkisi yapar, fibroblast hücreler ise iki ay sonra kollogen sentezini arttırmaya başlar ki bu dönem biyolojik saatin geriye döndüğü zamandır.


  Sonuç
  Zamanla artan bir iyileşme, kırışıklıkların dolması ve en önemlisi oluşacak kırışıklıkların önlenmesi anlamındadır, yani gençlik ve zamanı durdurma aşısı diye yorumlanabilir.
   
  Son düzenleme: 27 Ocak 2010
 4. 1 Mart 2013
  Konu Sahibi : linn
 5. glsntrkcll

  glsntrkcll Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Aralık 2011
  Mesajlar:
  32
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  43
  ben de yaptırmak istiyorum ve yaptırırsam güzel sonuçlar alacağıma inanıyorum ama yaptıranların yorumlarını duymakta güzel olurdu.. kimsede bir şey yazamamış ki