fibrokist emzirmeyle kaybolabilir mi?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    2,5 sene önce sağ göğsümde çok fazla ağrı ve sızlama ile beraber elime ufak birşey geldi ilk defa.
    insan hemn kanser oldum sanıp ne zaman öleceğini düşünüyor tabi, ya kötü çıkarsa diye dr.a bile gitmek istemedim
    ama şüpheyle de yaşanmıyor 1-2 ay sonra dr.a gittim. ben bir de mammografiden çok korkuyordum, meğer 40 yaşından küçüklere ultrasonla bakılıyormuş
    neyim var dediğimde dr. genç bayan hastalığı, çok sık rastlıyoruz, kötü birşey değil demişti, 1 cm çapında 1 taneymiş
    o günden sonra adet zamanı dışında ilginçtir ağrım olmadı, oysa her gün ağrıyordu önceden, psikolojiyle de çok alakalı sanırım
    dr. kola çay kahve az kullan, bebek olursa da bol bol emzir demişti
    nisan ayında doğum yaptım ve sütüm gerçekten çok oldu, özellikle kist olan göğsümde, diğerini 1 emzirdiysem, o göğsümü 3 emzirdim
    hala da emziriyorum, elliyorum kisti bulamıyorum, süt de var tabi tam anlamıyorum
    kaybolma ihtimali var mı sizce?

2. 14 Ocak 2009
  3. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktorum 3 kadından 1inde görülür çok sık karşılaşılan bir durum demişti
    kimsede yok mu fibrokist?

4. 14 Ocak 2009
  5. pancuben

pancuben Canımın canı Hilalim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba ;
    Fibrokist bende de var 6 tane dağılmış 1 tanesi 1 mm kasım ayında bebek düşünüyorduk aralıkta regli oldum ve sol göğsümde yeşilimsi sıvı gelince doktoruma gittim.Ultrasonda belli oldu ve tedavi olarak dostinex verdi .Prolaktin hormonum 31,6 çıktı bu yüzde fibrokistler olmuş olabilir dedi.Stres yapma dedi ayrıca perşembe ilacım bitiyor ve cuma gidicem bakalım nasıl olmuş fibrokistler? :1no2:

6. 14 Ocak 2009
  7. EU3

EU3 Guest

Canım banada dr her 10 kadından birinde görülüyor dedi.Bendede fibrokistik meme dokusu var yani heran :)kist oluşabilir.Düzenli usg ile takipte olmamız gerekiyor.Korkulcak bir şey değilmiş.Benim ablamın arkadaşında da fibrokistik varmış.Doktoru hamilelikte emzirme ile kaybolabilir kaybolmayada bilri demiş...CADIARZU
    Bana dr o yüzdenmi acaba çocuk varmı diye soruyodu CADIARZU

8. 14 Ocak 2009
  9. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    olabilir canım. ben de bir daha kontrole gidemedim ama en kısa zamanda gitmem lazım, doğumdan sonra da muayene olmadım henüz, gitmişken göğsüme de baktırırım

10. 18 Ocak 2009
  11. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kist var mı bilmiyorum ama göğüslerim acayip ağrıyor önceden sadece adet dönemine yakın ağrırdı,geçen aylarda prolaktinim yüksek diye dostinex verdi doktor onu bıraktıktan bikaç ay sonra ağrılar başladı ilacı bırakınca tavan mı yaptı hormon bilmiyorum korkudan doktora da gitmiyorum,tehlikeli midir diye tırsıyorum..

12. 18 Ocak 2009
  13. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bana ağrı varsa tehlikeli olmaz genelde demişti dr.
    kanser sinsi bir hastalık genelde belirti vermezmiş
    korkma ama yine de bir kontrol ettir bence

14. 19 Ocak 2009
  15. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol kanser değildir diye düşünüyorum da inşallah,ben kistten şüpheleniyorum bikaç güne kadar gitmeyi düşünüyorum kitle varsa elimle nasıl ferkedeyim ki genç meme dokusunda,sönük değil ki meme arayıp bulayım.herneyse,sağol tekrar.dr gidersem bilgilendiririm...

16. 20 Ocak 2009
  17. lacivertyaz

lacivertyaz Guest

arkadaşlar...fibrokistlere karşı ibrahim saraçoğlunun bir kürü var.şuan tıbbi bitkiler rehberi kitabı elimde ve sizler için yazıyorum..taze ve koyu yeşil renkte olan brokoliden yaklaşık 200-250gr alınız ve kaynamakta oan yarım lt suya atınız.ağzı kapalı oalrak kısık ateşte 6 dk haşlayınız.6.dk dan sonra ocaktan indiriniz ve ağzı açık olarak ılımaya bırakınız.yarısını sabah kahvaltısından 20dk önce aç karnına,diğer yarısını da öğle yemeğinden 20dk önce aç karnına içiniz.21 gün boyunca hergün taze hazırlanıp içilmesi gerekir.eğer fibrokistler 2 yıldan fazla mevcutsa bu takdirde hazırlanacak brokoli kürü şöyle olmalıdır:2x21u+3A (U=21 GÜN UYGULANIR,A=3 GÜN ARA VERİLİR) umarım yardımcı olmuşumdur arkadaşlar..allah şifa versin

18. 20 Ocak 2009
  19. fxuxsfxuxs

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkürler arkadaşım....