Fikir verin lütfen şoktayım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve renkler_80 tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : renkler_80
  1. renkler_80

renkler_80 Guest

ne yapsam konuyu nasıl anlatsam bilemdim sorunum kız kardeşim kız kardeşim 25 yaşında evli ve çocuğu yok benim eşim işi gereği şuan yurtdışında ben de annelemler birlikte kalıyorum fakat evde pc olmadığı için ve kız kardeşim üst katta oturduğu için eşim beni aradığında tlf çok yazmasın die netten arayıp konuşuyorum eşimle yani kızkardeşimin evinde pc var. neyse konuya geleyim eşim beni geçenlerde aradı napıyosun die bende sen kapat ben yukarı çıkıp seni pc den arayım dedim tmm dedi vs falan kardeşimin evine çıktım kendiisi ve eşi çalışıyo işte ve anahtar devamlı annemdedir.anneme söledim çıktım yukarı açtım pc yi aradım eşimi konuştuk falan bende bilgisayar kursuna yeni başladığım için tam kapatacakken brz inceleyim dedim demez olaydım neyse word excel derken baya bi karıştırmışım pc yiki bazı msn adresleri gördüm bunlar ne die açıp baktım ve kızkardeşimin hayatında başka biri olduğunu öğrendim biriyle baya bi yazışmışlar adam kendini falan anlatmış evliymiş yaşıda 53 müş emekliymiş falan filan belki okumamm özeline girmemm gerekiyodu ama okudum işte ama pc de bütün yazılanlar kayıtlı tarih baya ileri çünkü oturdum hepsini okudum ve bunlar birbirlerini sevdikleriini flnda söylemişler konuşmalardan anladığım kadarıylada görüşüp birlikte olmuşlar ama ikiside evli oldukları için ancak ilişkilerinin böle devam etmesi gerektiğini fln yazmışlar ne yapacağımı bilemiyorum şok oldum kimseye bişey söyleyemedim bu akşamda kardeşime yarın pc sınavım var onun için çalışçam die sizde kalabilirmiyim dedim ve ordayım ya okudukça çok kötü oldum devamını hala okuyorum pc de bile baya ilerlemiş ilişkileri karı koca gibiyaa birbirlerine herşeylerini anlatmışlar ben ablasıyım ben dahi bilmiyorum bunları ve kardeşimin yazdığına göre eşi de kardeşimi böle bi olayla aldatmış sanırım ama bize hiç anlatmadı eşinin pc sinde eşinin bi kadınla konuşmalarını falan yakalamış off çok kavga etmişler eşi nedn benim pc ye doknuyosun fln die kızmış yani anlıcanız su üstüne çıkmış oda ama kadını hiç gçrmediğini yalnızca msnde konuştuklarını fln sölemiş kardeşime ve kardeşim bu derdini bize değilde elin adamına anlatmış bize göre evlilikleri çok ii kardeşimin eşi çok düşkündür kardeşime n olmuş bunlara anlamadım şimdi ne yapsam kardeşime sölesemmi die düşünyorum bçyle bişeyi eşinin ona böle bişey yaptığı içinmi yapıyo ama o kadar çok birbirlerini çzlediklerini ve sevdiklerini yazmışlarki şaşırdım kaldım fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Mart 2010
  2. 31 Aralık 2009
  3. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence hiç söyleme suçlu sen olursun kimseyede anlatma eşine dahi bu sende bir sır olarak kalsın. kardeşinin yuvası yıkılsa çokmu mutlu olacaksın boşver. sadece kardeşinle oturup konuştuğunuzda başkasından bahseder gibi anlat ve ona akıl ver. aman kardeşim sakın böyle hatalar yapma tarzında güzelce konuş sen konuştukça inşallah hatasını anlar.

4. 31 Aralık 2009
  5. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede sen karışma okuduğunu bile söyleme kardeşine ha yok dersen ağzını ara sana anlatmasını sağla ama ben okudum dersen kardeşinle aran çok bozulur karışma bence

6. 31 Aralık 2009
  7. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten çok zor bir durum..
    Sırf eşi onu aldattı diye bunları yaptığını düşünmak istemiyorum.!!Neden onun seviyesine inmiş anlamış değilim..Birde sizin bilgisayarı baya kurcalayacağınızı düşünmesi lazım neden bırakmış onları orda peki ya eşi hiçmi karıştırmaz??

Ayrılabilirdi bu çözüm değil ..
    Valla karışmayın diyeceğim göz yummuş olacaksınız bu sefer..
    Söyleseniz kötü şeyler olabilir..
    Sakin bir dille kardeşinizle konuşsanız? Gerçi neyi değiştirceksee:ecrin_bebek:

8. 31 Aralık 2009
  9. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ya size ne? siz ne hakla başkasının özel bilgilerini karıştırıyorsunuz? 25 yaşına gelmiş koskoca kadından bahsediyoruz, çocuk değil ki kardeşiniz!
    bize anlatmadıklarını elaleme anlatıyor demişsiniz. bence çok normal, elalem hayatından çıkar gider, anlattığı sırlar da onunla gider ama size bunları anlatsa kendisi unutsa siz unutturmazdınız. bu kadar kadın neden tüm derdini kuaförlerine, manikürcülerine, ağdacılarına anlatıyor sanıyorsunuz.
    ben kardeşinizin yerinde olsam ve bu yaptığınızı öğrensem kesinlikle yüzünüze bakmazdım. emanete hıyanet etmişsiniz, ve bu tavrınızı sürdürüyorsunuz. yalan söyleyerek bu akşam tekrar gidip kalanını okuyacakmışsınız, niye? merek ettiğiniz herşeyi öğrenemediniz mi? biri sizin kocanızla yatak odasındaki konuşmalarınızı kaydedip kardeşinize dinletse ne hissederdiniz? sırf ablasınız diye bir insanın mahremine bu kadar girme hakkınız yok sizin. yaptığı doğru veya yanlış, ama sizin yaptığınız çok ayıp!!! kim olursanız olun bunu yapmaya hakkınız yok!

10. 31 Aralık 2009
  11. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ben olsam konuşurdum kardeşimle.
    Kardeş bu ya, bile bile de insan nasıl göz yumsun.
    Ben yumamazdım.

12. 31 Aralık 2009
  13. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım göz yumsun demiyorum ki. tesadüfen görebilir ama en ince ayrıntısına kadar kurcalamak da neyin nesi? bu kadarı iyi niyetin de tesadüfün de ötesine gidiyor bence.

ben bu durumda kalsam, yani tesadüfen böyle birşeyi öğrensem, kardeşimi karşıma alıp konuşurdum ama ayıplamadan, suçlamadan, yargılamadan. ona yaptıklarının en çok kendisine zarar vereceğini, evliliğinde mutlu değilse ya bir evlilik danışmanına ya da boşanma yoluna gitmesinin doğru olacağını, bu süreçte o istediği müddetçe elimden gelen desteği göstereceğimi anlatırdım. bildiklerimin ölene kadar bende saklı kalacağından, her ne gerekçe ile olursa olsun asla bir başkasına bu durumdan bahsetmeyeceğimden emin olmasını söylerdim. ve kocasının da bunları öğrenmemesi için biran önce o bilgileri bilgisayarından silmesi gerektiğini de hatırlatırdım

bundan sonrası ona kalmış. insan sevdiklerinin hatalarına üzülebilir ama herkes kendi hayatını yaşar, kimse kimsenin yerine yaşayamaz. sadece üzerimize düşeni yapıp yanlış yolda olduğunu düşündüğümüzü söyleyebiliriz.

14. 31 Aralık 2009
  15. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    başka yollardan zamanla ona yakınlaşmayı deneyebilirsin..ama sakın bence sakın pc de okuduklarından bahsederek işe girişme..utanç duygusundan dolayı savunma ve saldırı mekanizması çalışabilir ve aranız bir daha düzelmemek üzere bozulabilir..asla kınayıcı utandırıcı bir yaklaşıma girmeyin derim..

16. 31 Aralık 2009
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.121
    Ödül Puanları:
    488

Oturur konuşurum...
    Eşinin ona yaptıgının intikamını alıyorsa yanlış yolda oldugunu söyler caydırmaya calışırım..
    Evet ergenlik dönemini gecireli uzun zaman olmuş koskaca bi bayan.
    Ama o bayan benim canım kanımsa karışmayada o kadar hakkım vardır.
    Dinlemessede agzının üstüne iki tane cakarım :mymeka:
    Yuva bozanın yuvası olmaz. Eşe ihanette cabası :mymeka:Çok üzgünüm çoook

18 lik cahil ergenlikde ki genc kız degil. :eek:lmaz:

18. 31 Aralık 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ya arkadasim elbete cok zor bi durum.. ama karismamaniz lazim.. o neticede kardesiniz ama size anlatmamis demi.. esi onu aldatmis buna ragmen size anlatmamis.. istese anlatirdi ayrilirdi birseyler yapardi. bana kalirsa esinden intikam almis kizkardesiniz.. hic farketmediniz mu mutsuzlugunu bir sorun oldugunu felan.. uzuldum kardesinize..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.