Fikir verin lütfen ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eftandise tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : eftandise
  1. eftandise

eftandise MiNikAdaMıNaNNesİ Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Kafam darma duman
    Tam 38 haftalık gebeyim
    Doktorum bugün çatı muaynesi yaptı hiç acımadı ve hiç kasmadım kendimi çok rahattım
    Normal doğuma engel bir durum yok dikişli olacak tabii bebeğin aşağı düşmemiş açılman yok dedi...
    Bebeğim 3500 gr olmuş doktor normal doğum için 15-20 günü bulur dedi..
    Ben siz ne önerirsiniz dedim
    Normal kolay sanma o da zor seni yönlendirmek istemem falan sezeryan yanlısı konuştu
    Bana hiç cesaret vermedi sancı çekip sezeryanda olabilirsin falan fistan
    Sezeryan olursa ne zaman olur dedim Pazartesi alırız dedi...

Ben çok sıkıldım beklemekten bacaklarım davul gibi şiş geceleri 2 saat zor uyuyorum
    Hemen doğurmak istiyorum ama sırf bu yüzden sezeryan olmak istemiyorum arkamda bana destek olan bir doktor yok ne yazık ki...

Eşim zaten başından beri sezeryan olmamı istiyor
    Ablam da bebek 15 gün dursa zaten 4 kilo olur doktorun seni sezeryan yapar diyor
    1 ay önce sezeryanla doğuran arkadaşımla konuştum o da sezeyanın ne olduğunu bilsen
    kesin normal doğururdun sonradan çok acı çekeceksin diyor
    Dellendim anlayacağınız fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim !!

2. 9 Mart 2010
  3. benim ablamda normal doğum yapmak için elinden geleni yaptı. doktoruda bu yönde düşünüyodu. ablamın beklenen tarihten bir hafta öncesine kadar bekledik bebek kanala girmedi suyuda azalınca mecbur sezeryan oldu.
    anne ve çocuk için en sağlıklısı normal doğum.eğer öyle olmasaydı sezeryan için göbeğinizde bir fermuar olurdu doktorlar açar ordan alırdı bebeğinizi.
    bence başka doktorlarada danışın. eğer normal doğum yapamazsınız derlerse sezeryan olun.ama kesinlikle başka bir doktora görünün.
    sizin ve bebeğiniz hakkında hayırlısı neyse o olsun..

4. 9 Mart 2010
  5. eftandise

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148

teşekkür ederim haklısınız başka bir doktora görünmekte fayda var gibi

6. 9 Mart 2010
  7. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım birazda kısmet ama daha ortada bir sorun yokken doktorunun seni sezeryana yönlendirmesini çok doğru bulmadım açıkçası. Sonuçta 15 gün demiş zaten gününün dolmasına 15 gün var , bebek sıkıntıda olsa falan anlarım alalım demesini ama böyle keyfi sezeryan bana çok normal gelmiyor. Tabiki sancı çekip sonrasında sezeryana girmekte var ama bir engel olmadığı sürece normali bekle derim. Zaten sezeryan için verdiği günede daha 6 gün var bol bol yürü bu arada evin içinde sürekli dolaş belki bir faydasını görürsün ama günün dolmadan ve ortada bi sorun yokken sezeryana girme derim. Allah hayırlısıyla bebeğine kavuşmayı nasip etsin.

8. 9 Mart 2010
  9. eftandise

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    amin inşallah sizde sağlıkla kavuşursunuz bebeğinize
    bende bunu istiyorum normal doğum başlasa ve bunları düşünmeme gerek kalmasa...
    inşallah öyle olur...

10. 10 Mart 2010
  11. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm ablanında dediği gibi normal doğum için beklediğin süreçte bebeğin 4 kiloyu bulur.doğurabilirim diyosan bekle.bende normal doğum istiyorum ama 4kiloyu doğuramazdım.bi 10 gün daha bekle bakalım gidişat neyi gösteriyor ona göre karar verirsin.hayırlı doğumlar.

12. 10 Mart 2010
  13. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hijyenim zor bir karar gercekten. gönül kesınlıkle normal doğum ıstıyor ama insan cektıgı sıkıntıları düşündükçe hadi bunları cekip cekip sonunda sezeryan olursam diyor... maşallah bebişine kılosu iyiymiş inşallah daha da iyi olucak ve normal dogum zorlasacak. bencede bekle 1 hafta 10 gün falan. duruma göre karar verırsın. bir de doğum herkeste farklı etkıler bırakıyor kimi cok zorlanıyor kimi cok rahat oluyor. sen öncelıklı bebegının ve kendinin sağlığını düşün. hakkında hayırlısı olsun..

14. 10 Mart 2010
  15. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende normal doğum istiyorum geçen hafta doktorumla konuştum sizin fikriniz nedir diye sordum doktorumda bir sorun yokken hemen normal doğumu pek önermiyorum dedi.ben ısrarla normal doğum isediğimi söyledim bana dediki daha gençsin normal doğumda vajinada sarkma olabiliyor, idrar kaçırma gibi sorunlar olabiliyor dedi beni normal doğumdan vazgeçirmek istercesine. anlayamıyorum doktorları ortada bir sorun yokken neden sezeryan yapmak istiyorlar hemen.acaba pirim falan mı alıyorlar, yada daha mı koylarına geliyor hemen ameliyatla almak çocuğu. ayrıca sezeryanda kolay değil sonuçta ameliyat oluyorsun. ablam 2 yıl önce sezeryanla doğum yaptı halen çok yorulduğunda falan dikiş yerleri ağrıyor. inşallah normal doğum yaparsın ben.

16. 10 Mart 2010
  17. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede bi 10 gün daha bekle mutemelen bebeğinin kilosu artacak, o zaman daha doğru karar verebilirsin.. eşin neden sezeryan olmasını istiyor, zorlanacağını düşünerek istiyorsa bebeğin kilosundan dolayı doğru söylemiş. son haftalarda epey kilo alıyor yavru. bana doğumdan 5 gün önce 3.450 demişti doktor, 5 gün sonra doğum yaptım 3.750 doğdu. seninkide iyi gelişmiş bi bebek, muhtemelen daha büyüyecek.. Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.. a.s.

18. 10 Mart 2010
  19. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım bence de beklemelisin.tamam bebek kilo olarak biraz iri gidiyor ama doğumun ne zaman başlayacağı belli olmaz...benim bir arkadaşıma senin daha 20 günün var demişti doktor 3 gün sonra doğum yaptı.....bakarsın sancın başlar ve doğuruverirsin.ben oğlumu 3.800gr dünyaya getirdim ayrıca 4 kilo normal doğum yapan çok arkadaşım var...beklemekte fayda var normal doğum şansını sonuna kadar kullan ama tabi kısmet olmazsa da sezaryan olursun napalım.bak ben 40.haftamı bitiriyorum sabırsızlıktan ve stresten çatlamak üzereyim ama doktorum bir 10 gün daha bekle derse bekliycem normal doğum için...sezaryan en son çare benim için...beklemekle kaybedeceğin birşey yok...olmazsa yine sezaryan olur en fazla o olacak...............