Fikir verin lutfen!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Slm kizlar. Iki gun once kontrole gittim. 36 haftalik hamileyim. Bebegimin kafasi 32 haftadan beri asagidayken bizim yaramaz 36 haftada kafasi yukari ayaklari asagiya indirdi. Eger haftaya kadar basini asagiya indirmes ise, dedilerki bebegin basini asagi indirmeye calisiyorlarmis. Elle masaj seklinde karnima bastirip bebegi ceviriyorlar. Bilmiyorum bu yontem turkiyede varmi. Yada dediler eger istemessen sezeryan olman gerekir normal yapamassin dediler. Sorum su sizce cevirme yontemini kabul edeyimmi yoksa direk sezeryan tarihi alayimmi? Cevirme yontemmi uzman kisi tarafindan bebegi her an kontrol altina tutarak yapilirmis. Agri hissetmemem icin epudural verceklermis. Rahim gevsetici ile birlikte. Haftada iki kere yapilacakmis 10 ar dakikadan. basari orani da %60mis.

2. 9 Eylül 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben ilk defa duydum bence vardır bunda bi hayır doğum pozisyonunu değiştirdiğine göre karar senin fikrim olmadığı için bişey diyemiyorum ama 40 .haftada bile dönebiliyorlar.benım bebek de doğum pozisyonunu almış durumda bakalım hayırlısı olur işallah

4. 9 Eylül 2010
  5. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Türkiye de doktorlar değilde bazı kocakarılar yapıyormuş bunu :)) benim oğlumda sürekli dönüyor şuandada ters doktorum son haftaya kadar bekliycez dönebilir dedi..Banada elle döndürüyorlar diye söyleyenler oldu ama ben düşünmüyorum onu veren isterse son gün bile döndürebilir,hayrlısı neyse o olsun diyerek ben günümü bekliycem..

6. 9 Eylül 2010
  7. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim bosver ne gerek var boyle bir seye sezeryan ol bebegini de strese sokmasinlar simdi cevirmeye calisrken ben senin yerinde olsam kesinlikle dusunmezdim bu yontemi, hemde gevsetici epidurel vs ne gerek var. yaa kusura bakma ama sen anlatiken bile icim gitti, sezeryan tamam sonrasinda agrin olucak ama yavrunu strese sokmadan kolay yoldan kavusucaksiniz Allah'in izniyle.

8. 9 Eylül 2010
  9. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bencede boşver...ben senin yerinde olsam hiç düşünmeden sezeryana gün alırdım
    senin anlattığın yöntemi bende duydum ama bebeği zorla döndürme esnasında bebek kordon dolanması yaşayabiliyormuş. bence ne bebeği ne de kendini riske attığına değmez...önemli olan nasıl doğum yaptığın değil ona sağlıkla kavuşup kavuşamadığındır...şimdiden sağlıklı doğumlar dilerim

10. 9 Eylül 2010
  11. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Hepinizin fikri icin tesekkur ederim arkadaslar. Evet kararimi verdim zaten esimle de gorustum karar verdik eger donmez ise sezeryan isteyecegim. Bebek sikintiya girebilirmis, hoslanmazmis. Bakalim hayirlisi arkadaslar sali kontrolum var tekrar sizi haberdar ederim. Bana dediler 37. haftaya kadar donmezse hareketleri zorlastigi icin donmesi zor gibiymis.

12. 10 Eylül 2010
  13. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    benim de ters dönmüştü şimdi baş aşağı pozisyon aldı
    ama son günde bile dönebilir
    en iyisi beklemek bence

14. 10 Eylül 2010
  15. nazarboncugum

nazarboncugum naz kızım hoşgeldin...... Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    canım benimde 37. haftada tersti 38.hafta da gittim aşağıya dönmüştü
    bencede b eklemek en doğrusu karar yine sizin...........

16. 12 Eylül 2010
  17. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimbebeğimde ters doğdu son güne kadar bekledik ama dönmedi sezaryan oldu bence sezaryan ol...

18. 14 Eylül 2010
  19. _sule_

_sule_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doğuma bir gün kala bile dönebiliyor..eğer döndürme uzman kişiler tarafından yapılmazsa çok tehlikeli ..bence de bekle nasipde ne varsa o olur doğum esnasına kadar dönmezse sezaryana alırlar zaten