fikir verirmisiniz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve angel_78 tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : angel_78
  1. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar bebegim gelismedigi için yarin kürtaj olcagim.önce rahim yumusatici ilaç vericeklermis rahmime zarar gelmemesi açisindan.sancim olcakmis.sonrada genel anestezi altinda vakumla çekeceklermis.bilgisi olan varsa yazabilirmi..

2. 9 Haziran 2009
  3. PINARY

PINARY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcın olsun

4. 9 Haziran 2009
  5. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim
    canım arkadaşım
    herşey allah tan diyeceğiz suan başka çaremiz yok gibi gözüküyor ama o gun siz merkezden ayrıldıktan sonra aklıma acaba başka doktora gitmen gerekir mi diye düşündüm.
    yani ilkinde tuttu ve bebegin saglıklı geliştiği halde sırf para kazanmak ugruna böyle birşey yapmazlar degil mi
    bu çok buyuk bir sorumluluk vicdan gerektirir.
    sen gittin ama degil mi öyle yazmışsın

Vajina ve rahimağzı bakterilerden arındırılmak amacıyla dezenfekte edildikten sonra, rahimağzını sabitlemek için plastik bir alet vajinadan yerleştirilir ve lokal anestezik madde uygun olarak rahimağzı içine enjekte edilir, veya genel anestezi için anestezi uzmanı tarafından gerekli işlemler başlatılır.

Daha sonra çok ince plastik kanüller rahimağzından rahim içine ittirilir. Bazen rahimağzı sert olabilir ya da gebelik 6. haftanın üzerinde olması nedeniyle daha geniş çaplı plastik kanüller kullanılması gerekebilir. Bu durumda rahimağzını genişletmek için özel "buji" adı verilen aletler kullanılır. Kanül yerleştirildikten sonra kanüle bir enjektör iliştirilir. Enjektörde oluşan vakum yardımıyla rahimin içi vakumla boşaltılır.

10. haftaya yakın olan gebeliklerde bazen rahim içine metal aletler sokularak rahimin tümüyle boşaltıldığından emin olmak gerekebilir, ancak bu çok ender bir durumdur.

Rahimin içi tümüyle boşaltıldıktan sonra kanül çıkarılır, diğer tüm aletler çıkarılır ve hastanın 10 dakika istirahati sağlanır.

Tüm bu kürtaj işlemleri 6. gebelik haftasına kadar olan gebeliklerde 5 dakika, 6 ile 10 arası olan gebeliklerde 5-15 dakika sürer. Bu süre Kadın-Doğum uzmanının çalışma süresidir. Genel anestezi uygulandığında hastanın uyuması, işlemin yapılması ve hastanın kendine gelmesine 20-40 dakika eklenmelidir.

6. 9 Haziran 2009
  7. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Angel canım korkma, sadece ilk başı acılı, yani yumuşatmak için dedikleri ilaç aslında düşük yaptırıcı, hem vajinadan hem de ağızdan alıyorsun, ben ilacı aldıklatan 2 saat sonra düşük başlamıştı, hemen hastaneye gittim, bebeğin plesantası falan kürtaja kadar kendiliğinden düştü, ondan sonra kürtaja aldılar, narkozla olduğu için hissetmiyorsun bile, hastanede 24 saat bile kalmadım eve gittim, korkma ama ilaca başlarken de hastanede olsan ve yatsan iyi olur, eğer benim bünyem gibi çabuk tepki veren bir bünyen varsa hastanede olman iyi olur, çok geçmiş olsun canım.

8. 9 Haziran 2009
  9. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun, allah kolaylık versin...

10. 9 Haziran 2009
  11. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    allah kolaylık ve güç versin bebeyim....

12. 9 Haziran 2009
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım benım.....herhangı bışı hısemıcen........bayıltıyolar ayılınca çok az ağrın olur..............benım ılk düşüğüm ç-üç aylıktı bışey hıssemdedım ...........yurek acıyor o ayrı...........canım rabbım yardımcın ols kısa zamanda yenıden versın dılerım butanemmmmm............dua ıleee

14. 9 Haziran 2009
  15. tulay24

tulay24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun angel yaptırmadan önce baska dr.ada git bence..

16. 9 Haziran 2009
  17. nurtii

nurtii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canım rabbım yardımcın olsun bende 3 defa kÜrtaj oldum ama 8 .haftayı geÇemedı benım meleklerım ama sÖledıĞın gıbı ılaÇ verılmedı bana dırek kÜrtaj belkıde kÜÇÜkler dıye sen nerde olucan kÜrtajı rabbım bu yolda hepımızın yardımıcısı olsun ınŞallah...

18. 13 Haziran 2009
  19. angel_78

angel_78 bigün mutlaka...:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar cevaplarinizi yeni gördüm.hepinizede ayri ayri tesekkür ederim.çok sükür kürtajimida sorunsuz bir sekilde atlattim.aksamdan baslamisti kanamam ama azar azar.ertesi günü hastanede verdikleri rahim yumusatici ilaçlar kolaylastirdi.tuvalete gittigimde büyük bir parça düstügünü hissettim.ama ne oldugunu göremedim.çünkü verdikleri ilaç ayni zamanda ishal de yapmisti.sanirim keseyi düsürdüm.kürtajdada hiç birsey anlamadim.genel anestezi altinda yaptilar zaten.sonrasinda doktorum agri kesici,kan hapi,ve suda eriyen antibiyotik verdi.kanamamda kesildi denilcek kadar az geliyor.sanirim buda rahmin temizlendigine isaret.sali günü kontrolüm var.rahim duvarina bakicakmis doktorum.nisa hastanesinde oldum nurtiicim.birde arkadaslar küratjdan ne kadar sonra hamile kalabilirim.gerçi kalabilcekmiyim onuda bilmiyorum ya.tüp bebek ile kalmistim çünkü.allahim yardimcimiz olsun...