fikirlerinize çok ihtiyacım var(nişanlım ve ben)

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve areen tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1 Kasım 2010
    Konu Sahibi : areen
  1. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    ...................................................................................................

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
  2. 1 Kasım 2010
  3. tarcin_kokusu

tarcin_kokusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bence nişanlın çok mantıksız hareket ediyo ve düşünüyo. şunu söyleyim bende nişanlıydım yakında düğünüm vardı ama geçen hafta bitirdik. ailem en başından istemiyodu söyledikleride teker teker çıktı. bence durumu bilen sen ve ailensin onlarla konuş. nişan atarsam çevrem ne der diye düşünme ben ayrıldım herkes çok sevindi kurtulmuşsun diye. benden sana tavsiye mantıklı düşün.

4. 1 Kasım 2010
  5. derya_06_17

derya_06_17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım evlilik o kadar zor birşey ki,hallederiz yaparız sorun olmaz dediğin şeyler bile iplerin kopmasına yetiyor burda da okuyoruz.anlattığın mevzu hafife alınacak bir durum değil bence.ilerde sanki hep senden faydalanılacakmış gibi bi izlenim oluştu bende.nişan atma olayını çevreden dolayı erteliyorsan bence bir dakika bile harcama.ben de sözlenip ayrıldım buna benzer bir durumdu.unutuluyor emin ol.

6. 1 Kasım 2010
  7. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle elalem neder diye dişünme kendini düşün nişan atarsanda bu senin kararın
    nişanlın beraber bir hayat kuracağınızı düşünmüyor gibi geldi bana
    ailesi hep ön planda olucak gibi bu durumda üzülen krılan hep sen olucaksın
    iyi düşün iyi karar ver hayatını tamamen etkileyecek bir durumdasın...

8. 1 Kasım 2010
  9. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    yorumun için teşekkür ederim canım, Ailem bu konuda bana destek çünkü gerçekten hem ruhsal hem fiziksel olarak çok yıprandım onlarda hasta olacağımdan korkuyorlar.

10. 1 Kasım 2010
  11. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    nişan atmak kötü bişey değilki. Asıl insanlar nişanlıyken birbirlerini tanırlar. Nişanın amacı budur. Hem 26 yaşında olman illaki evlenmeni gerektirmiyorki. İkinizinde ailesine uzak bi yerde oturun. Ne senin istediğin olsun nede onun. Eğer gerçekten seviyorsanız birbirinizi. Ama onun senin ailenin evinde oturması için zorlama. Zaten tamam orda oturalım ailen destek olsun diyen adamdanda hızla kaç...

12. 1 Kasım 2010
  13. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
    Aslında okadar çok şey varki her konuda çok sorumsuz ailesinin hiçbir desteği yok sadece sömürme derdindeler düşünün çocuk asker izne geldi evin market alışverişini bile o yaptı evlilik için biriktirdiği az bir para vardı onunla. Bende çok sinirliyim ve hiçbirşeyi içime atamıyorum aklıma gelen herşeyi ona söylüyorum tamam bazen çok sert çıkıyorum ama olanları düşündükçe çıldırıyorum resmen.

14. 1 Kasım 2010
  15. tarcin_kokusu

tarcin_kokusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    benim ailemde her konuda bana destek çıktı. sakın üzülme biz her zaman arkandayız böylesi daha iyi oldu dediler. bence gerçekten mantıklı düşün ve inan 2 senede o kadar çok şey yaşadım ki şimdi tek pişmanlığım ailemi böyle insanlarla muhatap etmiş olmam ve en başında neden göremedim bunları ona üzülüyorum sadece. elalem ne der diye kesinlikle kesinlikle düşünme benim çevremde de çok örnekleri var bunun. elalem ne der diye nişan zamanı ayrılmayıp evlenip dayak kawga küfürlerle devam eden evlilikler pişmanlıklar biliyorum. söylediğin konularda hafife alınacak şeyler değil arkadaşlarda yazmış zaten. çocuk oyuncağı değil gerçekten. yok ankarada daha az kazanırım vs. çok mantıksız şeyler. senin eskişehirde kurulu bi düzenin de varmış. (eskişehirde okudum sakın bırakma orayı benden de selam söyle o güzel memlekete) nişanlının söylediklerini ailenle konuş herşeyi en iyi gören ölçen tartan emin ol ki onlar. ona göre hareket et.

16. 1 Kasım 2010
  17. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    canım onu gerçekten çok seviyorum ama bu sorumsuz davranışları beni gerçekten çok üzüyor. Ayrıca ankaradan ayrılmak istemiyor eskişehirde ailemin evinde oturmak istemiyor tamam ama o evi satıp ankarada ev alsak orada çok rahat oturur.Onun tek derdi Ankaradan ayrılmak istememesi.

18. 1 Kasım 2010
  19. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sen onu zorlayıp eskişehire getirirsen ve alışamazsa sürekli kafana kakar. Aynı şey senin içinde geçerli. ordaki işini kariyerini bırakıp ankaraya gidipte mutlu olamazsan hep onu suçlarsın. Bence arada sevgi varsa bir orta yol bulun. ikinizinde istediği şehir olmasın..