Fikirlerinize çok ihtiyacım var..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Flamingo tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Flamingo
  1. Flamingo

Flamingo 1 Gemiyi 2 reis batırır Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Fikirlerinize çok ihtiyacım var..

Erkek arkadaşım ile evlenmeye karar verdik ve durumu ailelerimiz ile paylaştık. Onun ailesi çok mutlu oldu ve günü belirleyin biz tamamen arkanızdayız dedi. Benim ailem ise asla olmaz dedi, sebebi ise erk arkımın garanti bir işi olmaması yani devlette çalışmaması.. ancak bende çalışıyorum ve ikimizin maaşı geçinmemize fazlasıyla yeter, günün koşullarına göre iyi de bir maaşı var ikimizinde.. ikimizde ünv. mezunu çalışan insanlarız.. ama erk ark belkide ömrü boyunca öyle bir işe giremeyedebilir ...

ve aileme anlattım, belki 4-5 ay sonra işsiz kalabilir (ki böyle birşey yok, sadece devlet işi olmadığı için), ama benim işim var, o da başka bir iş bulur dedim, zorluklarla beraber mücadele etmek istiyoruz dedim vs.. Zaten daha iyi bir iş bulduğu andada bunu bırakıcak dedim, sınavlara hazırlanıyo vs dedim...

Ailem asla olmaz dedi ve bana çok kırıcı laflarda söylediler.. ne yapmalıyım çok kötüyümm :gitme: :gitme: :gitme:

2. 4 Ocak 2010
  3. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes devlet işindemi çalışacak canım böyle saçmalık duymadım valla..:kızgın:

4. 4 Ocak 2010
  5. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden insanlar bu kadar garantici olur ki hiçbirşeyin garantisi yok.

6. 4 Ocak 2010
  7. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Onların da çok üzerine gitme ne olursa olsun annen ve baban..
    Uygun dil ile anlat hem özel sektörde para çok =)

8. 4 Ocak 2010
  9. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.372
    Ödül Puanları:
    238
    NASIL bir anne babaya sahipsiniz anlamadım devlette çalışanında artık garantisi yok

bence siz artık kendi kararlarınızı verecek yaştasınız gibime geldi siz mutlu mesut olacaksanız ki olursunuz ikiniz üniversite mezunu iiş bulması kolay diğerlerine göre birde hayatta hiç birşeyin garantisi yok ya şanslısınız yada şansızısınız, ben buna inanırım
    :kahve:

10. 4 Ocak 2010
  11. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yaşlarınız kaç...

herkes devlette çalışamaz ki ... bence de çok saçma... iş durumu bahane bence... içlerine sinmeyen başka bir durum olabilir mi? ayrıca sana neden kırıcı konuştular?

12. 4 Ocak 2010
  13. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah kolaylık versın kardeŞım ne denır kı ? Benım ıÇınde geÇerlı fakat ben henÜz senın kadar ılerleyemedım aslında benım de bu konuda korkularım var. Hayırlısı olur ınŞallah. Yarına kımın ÇıkacaĞı garantı deĞılken memur olmuŞ olmamıŞ Çok da fark etmıyo

14. 4 Ocak 2010
  15. Flamingo

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese çok çokk teşekkür ediyorum, en ufak bi söz bile iyi hissettiriyor.. Anlatamıyorum işte aileme, devlet işine girmesi ztn çok zor ve olasılığı çok zor bir durum.. ben 23 erk ark 27 yaşında.. gerçekten kendi karalarımızı alabilecek yaştayız..

Garanti olayında dedimki belki ben bir yıl sonra ölcem, yada iki yıl sonra ben işten çıkcam, beş yıl sonra belki başka bi fırsat çıkcak bilemeyiz ki dedim bunları...

Çok uygun dille anlattığımıda düşünüyorum ..

Neden kırıcı konuştular bilmiyorum ama asla olmaz dendiii ya napcaaaam ..

16. 4 Ocak 2010
  17. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim babam da herşeye ilk anda itiraz eder, biraz zaman geçince düşünür taşınır mantıklı olana ikna olur. ailenize biraz zaman verin, sindirmek için belki zamana ihtiyaçları vardır. belki tepkileri erkek arkadaşınızın işine değildir de bahane edecek bir bunu bulmuşlardır. evlenme düşüncenize alışamamış olabilirler mesela. biraz zaman verin, bir süre sonra yeniden konuşun derim ben.

18. 4 Ocak 2010
  19. Flamingo

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben dedimki, düşünün isterseniz biraz.. yok düşünülücek birşey yok dediler.. tekrar konuşurum tabi yinede ama sonucun değişceğini sanmıyorum :gitme:

her şeye rağmen evlenebiliriz tabi maddi olarakta sorun yaşamayız ama ailemi kaybetmek istemem..

sizce ne kadar daha ikna etmeye çalışmalıyım, doğru olan ne kadar süre beklememiz?