fikirlerinize ihtiyacım var... yardım lütfen

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve caycan tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : caycan
  1. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim oğlum 5 aylık oldu.son 10 gündür neredeyse hiçbişey içmediği için gıdasız kalmış ve dr ek gıdaya başlıyoruz dedi.bugün bikaç defa şeftali ve kayısı suyu vermeyi denedim içmedi.bebelacın irmiklisini,pirinçlisini,pekmezlisini denedim hepsini reddetti.zaten kaşık almıyo.biberonla denedim gene içmedi.nasıl alıştırcam,bi meyveyi kaç sefer denemeliyim alışması için.yeni başlıyorum yardım edi,n.bu konuda çok eksiğim.napıcam bilmiyorum.zaten kilo almamış,böyle giderse iyice zayıflıycak.ayrıca yoğurdu hazır süttenmi yapayım.yoksa babymixlerde verilebilirmi? çok soru soruyorum ama uzun uzun bilgilendirilmeye ihtiyacım var.cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

2. 27 Ağustos 2009
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    meyve ve kaşık maması yemediyse belki benim kızm gibi tatlı gıdaları sevmiyordur.
    çorba yapmayı dene basit bebek çorbası patates havuç pirinç irmikle
    yoğurdu günlük sütle mayala ama yemezse babymiks de deneyebilirsin

ek gıda süreci zor bir süreç ek gıda ile karnını doyurmasını bekleme zamanla alışacaktı
    benim kızımın çorbaya alışması 2 ay yoğurda alışması3 ay meyveye alışması 10 ay sürdü muhallebi ve kaşık maması asla yemedi.
    her bebk farklıdır bazıları daha kolay alışır
    herbebeğin damak tadı farklı bence zaman tanı ona sabırlı ol
    biberon mamsını yemiyorsa mamayı değiştir
    kolay gelsin

4. 28 Ağustos 2009
  5. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı benim oğlumu tarif ettin. kaşıktan ve biberondan nefret etti yavrum. bu ay 100-200 gr bişey aldı. bi de yedikleri alerji yapıyor. ben de kara kara düşünüyorum napsam diye

6. 28 Ağustos 2009
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım değişik şeyler dene,illaki sevdiği bir şey çıkar içinden.Başka meyvelerden denesen,elma,havuç verebilirsin.Başka marka al,her bebek her markayı yemiyor malesef.Benim oğlum da tatlı şeyleri yemiyor,evde sen hazırla istersen.Yoğurdu kendin mayalasan daha iyi olur,çünkü daha çok küçük.Pastorize sütlerden mayalayabilirsin

8. 28 Ağustos 2009
  9. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    alışması okadar sürüyomu ya offf,çok zormuş.çorba dediğini bi yapayım.yağ koyacakmıyım?

10. 28 Ağustos 2009
  11. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    neyin alerji yaptığını biliyomusun canım? deneyimli arkadaşlar yazarsa belki bi çözüm buluruz bu iştahsızlığa..

12. 28 Ağustos 2009
  13. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım biberon maması mlupa kullanıyom.kaşık mamasıda bebelac ve herobaby neredeyse hepsini denedim.evde yapayım ama tarif bilmiyom bebekler için..

14. 28 Ağustos 2009
  15. kazeem

kazeem :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer yeni ek gıdalara geçiyorsan birden herşeyden vermemelisin
    daha ilk defa tattığı bir tat karşısında tepki vermesi çok doğal sabırlı davranmalısın ve bir alıştırma süreci olmalı
    öncelikle cam rendede meyve püreleri verebilirsin az az artırak yükseltebilirsin yoğrurt verebilirsin pastörize sütten mayalıyorum ben hala ama yola falan çıkacaksak sade babymix veriyorum
    bir ana bir ara öğün şeklinde ve uyku düzenine göre öğün saati belirleyip hergün o dönemde verirsen alıştırman daha kolay olabilir örneğin kahvaltı 11.30 meyve 2.30 gibi çorba 5.30-6 gibi yoğurt tabi bunların saatini ayarlamak senin elinde ama 3 saatte bir beslemeyi öneriyor dr.lar

ama bnların hepsini aynı gün içinde ancak hepsine alıştıktan sonra vermeni tavsiye ederim nacizane
    şimdilik meyve yoğurt ve muhllebi verebilirsin bunlara alışınca çorba ve kahvaltıya geçebilirsin ben kahvaltıya başladığımda oğlum 7 aylıktı en son geçtiğim öğündü.

ama sevmedi diye pes etme oyunlar yap mutlaka sevdiği birşey çıkacaktır.

16. 28 Ağustos 2009
  17. kazeem

kazeem :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ülker googly pirinç ununu tavsiye ederim
    tadı güzel
    biberona alıştırmak içinde bol bol su ver biberonla benim oğlumda zor alıştı 6 aylıktı hep emdi ve ben emzirirken hiç su vermedim daha sonra su vermeye başladım ek gıdalara geçince içemiyordu eline su dolu biberon veriyordum döke saça öğrendi

18. 28 Ağustos 2009
  19. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    biberona alışkın zaten canım.beni emmediği için sütümüde sağıp biberonla veriyodum 2 aydır.ama yetmediği için mama veriyodum.son 15 gündür hiçbişey yemiyodu kilo almamış.su dr verme dedi.vereyimmi diyosun?