Fikirlerinize ihtiyacım var....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lilyum1632 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : lilyum1632
  1. lilyum1632

lilyum1632 Guest

(arkadaşlar ben bu konuyu ocak ayında açmıştım. son sayfaya kadar okur musunuz lütfen)

ben 1,5 yıllık evliyim. 6 yıl birliktelikten sonra birbirimizi severek evlendik.nişan döneminden sonra aileler arasında bir sürü tartışma yaşandı. kayınvalidemlerin isteği doğrultusunda alınan bütün mobilyalar, halılar, perdeler kız tarafıyla paylaşıldı. yarısını biz ödedik.düğüne geldi sıra erkek tarafı takıları aldı. benim ailem takıları almadı.kavga gürültüyle evliliğimiz başladı. benim ailem, eşimin ailesi ve biz hepimiz farklı şehirlerde oturuyoruz. kayınvalidem beni hiç istemedi. onun hayalinde öğretmen veya hemşire biri varmış. şu ana kadar eşimle kişisel bir tartışmamız yok. çıkan bütün tartışmalar ailesi yüzünden. biz eşimle ikimiz hiçbir zaman ortak bir karar veremiyoruz. onlar ne derse o oluyor. eşimin işi gereği doğudayız şu anda. bazen eşim haftalarca eve gelmiyor. burda tek başıma kalıyorum. bu süre içinde kayınbabamı 3 kez aradım annem napıyor nerde falan diye kayınvalidemi de sordum. annen evde yok komşuya gitti.ne zaman arasam evde yok. daha sonra kayınbabam aradı 2 kez yine kayınvalidemi sordum. şimdi komşuya gitti ben de seni arayacağımı söyledim dedi. böyle dedikten sonra bende bidaha aramadım. sonuçta benimle konuşmak istese 1 dk daha beklerdi o da konuşurdu.neyse ben 2 hafta hiç aramadım (beni aramıyorlar eşimi arayıp korkuyorsa yanında kalmaya gelelim diyorlar)yine dayanamadım ben aradım. kayınbabamdan fırçayı yedim. kaç haftadır niye aramıyorsun dedi. baba ben tek başımayım burda siz beni hiç mi merak etmiyorsunuz napıyorum diye dedim.sen arkadaşlarınla beraber oluyorsun kayınbaban seni niye arıyor diceklermiş. buna kim karışır kimsenin bişey söylemeye hakkı yok dedim.o gün yine annemle konuşmadım. babam dışarıdaymış. o günden sonrada bidaha ben aramadım.eşim görevden gelince eşime şikayet ediyorlar beni. bizi aramıyor sormuyor diye. eşimde bana patladı çok kötü kavga ettik. bu olayları bu şekilde anlatmaya çalıştım. niye tek taraflı bakıyorsun her zaman dedim. onlar benim ailem dedi. ya ben kimim dedim. hiçbişey dedi. ben senin eşinim ben niye burdayım hergünüm seni beklemekle geçiyor, niye burda bu eziyeti çekiyorum dedim. bitti artık tamam mı dedi. bu kadar kolay mı dedim. biz ne kadar zorluklarla evlendik. 7,5 yılı silip atmak bu kadar mı kolay dedim. evet dedi. ben saatlerce ağladım en sonunda nefes alamamaya başladım. acile gittik. oksien tüpü bağladılar. hastanede eşiminde gözleri doldu. yüzüme bakamadı. ama eve gelince ben yatak odasında yattım o yanıma gelmedi. bir ara yemek ye diye uyandırdı yemekte yiyemedim. dün bütün gün hastaydım yattım yine. akşam eve geldinde yatıyordum. 9 falandı yemek istedi kalktım yemeğini ısıttım. sen yemiyor musun dedi yemicem dedim o da yemedi. gece kanepede yatmış. ben zorla uyandırdım yatağa yatmasını söyledim. bu sabah işe giderken senin biletini alıp gönderiyorum ben senin hastalığınla uğraşamam dedi.ben de hiçbir yere gitmicem dedim. gidene kadar hergün biletini alıcam dedi.

bütün bu yaptıklarına rağmen eşimi çok seviyorum. onunda beni sevdiğini biliyorum. evimi eşimi burda bırakıp nasıl giderim, bu ayrılığa nasıl katlanırım. annemlerin hiçbişeyden haberi yok. babam duysa 1 dk tutmaz beni burda. napıcam ben fikirlerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Temmuz 2009
  2. 7 Ocak 2009
  3. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    senin yerinde olsam o evde bir dakika durmam
    ne demek ''senin biletini alıp gönderiyorum ben senin hastalığınla uğraşamam ''

4. 7 Ocak 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bizim alt kattaki amca ve yengeyi gördüm resmen karşımda..:1shok:
    şimdiden tepkini koymazsan herşeyi göze alıp sağlığını yitiren sen olursun arkadaşım..
    yenge yıllarca babanneden çekmiş.amca onlar ne dese yapıyor.kadını kaale almıyor.pazar alışverişine bile hala karar veriyor onları amca alıyor..
    bana sorarsan al eşini karşına konuş.düzelecekse düzelsin..
    düzelmiyorsa da neden çekeceksin..neyi,kimi..sana ailesi için eziyet eden birinin seni sevdiğine inanıyor olman da şaşırtıcı..benneyaptımki
    bana sorarsan eşinle konuşmaktan başka çaren yok..

6. 7 Ocak 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    hiçbir zaman inanmam sevgide gurur olmaz lafına zaten. gurur daima olmalı.

yapmayın nolursunuz, eminim bu lafları duymak sizin de hoşunuza gitmiyordur.
    hangi kadın hakeder; benim hiçbirşeyimsin, senin hastalığınla uğraşamam sözlerini.

bu laflardan sonra hastanede eşinizin gözlerinin dolmasını da, şimdi bu kadına birşet olursa benden bilirler düye düşünmesine bağlıyorum. kendini düşündüğü için gözleri dolmuştur.

eziyet çekerken nasıl hala seviyorum dersiniz.
    ben sizin yerinizde olsam 1 dk daha durmazdım.

8. 7 Ocak 2009
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    şimdi normalde bizim buralarda evin tüm eşyasını kız tarafı yapar :mymeka:
    erkek tarafı takılar + yatak odası bi de tv aliyolar sanirim
    anlaşmaya bağlı olarak masraflar bölüşülebiliyor ki en doğrusu bu bence...
    ama asıl memleketimde bütün herşeyi oglan tarafı yapar, orda mı evlensem ne :roflol:
    eşyaları o almiş sen almişsin fark etmez
    huzur olsun yeter...
    gelelim kayınvalidenin terbiyesizliğine...
    ne demekmiş hemsire yada ogretmen?
    insan olsun, vicdanlı olsun, karakter sahibi olsun, oglumu mutlu edebilsin demiyor da bilmem neymiş... :kahve:
    iyi sabır varmış sende...
    kayınvalidem bana böyle birşey dese (nişanliymişim sözlüymüşüm hiç farketmez) çıkarır atarim yüzüğü kafasına şakkıdı
    sanırım eşin asker yada polis...
    cunku o guruh meraklı oluyor genelde hemsireye ogretmene :kahve:

bunca zaman sukunetini koruyup araman güzel
    hani bi söz vardır (argo olacak ama affedin) ;
    kopegin hatrı yoksa sahibinin var diye.... (teşbihte hata olmaz lülülülülülü)
    kaynananın hatrı yoksa eşine olan sevgin saygın ve hürmetin için arayıp kayınpederinle konus...
    eşin görevi nedeniyle (asker oldugunu varsayiyorum) stresli bir hayat sürüyor
    çogu zaman mantıklı düşünemez
    onca emir-komuta zinciri içinde harmanlanmış olması nedeniyle bir bayana nasıl davranması gerektigini unutabilir...
    Allah yardımcıları olsun, zor çünkü işleri...
    burada en büyük hata eşinin ailesinde
    olumsuzluklar yaşanabilir
    ama önemli olan bunu eşlerin birbirine yansıtmamalarıdır
    sen durumdan şikayetçi olmamışsın ama kaynanan maşallah yaprak dökümünün cevriyesini aratmiyor, yetiştirmiş hemen:kahve:
    eşinin de gerçekten gitmeni istedigini sanmıyorum
    soguk davranmandan sıkılmış olabilir bu yuzden blof yapiyor
    yoksa gitmeni isteyecek olan adam hiç söylemeden gider alir bileti koyardi önüne çoktaan...
    küslükleri kırgınlıkları uzatmayın...
    araya sogukluk girerse zorlaşır evliliği yürütmek...
    ki hep söyler ya uzmanlar
    evlilikte ilk 2 yıl alışma sürecidir, sancılı geçer...
    eğer gerçekten seviyorsan kocanı, onun hatrı için arayip kayınpederinle konusacaksın.

sürekli bu sorunu yaşamaktansa bi kere adamakıllı otur konuş, izah et kocana durumu
    hatta eşin yanındayken ara
    görsün kayınvalidenin tavrini, belki birşeyleri anlamasına yardımcı olur...
    üzme canını sen...
    dilerim herşey yoluna girer bi an evvel...Şeniz

10. 7 Ocak 2009
  11. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim ya ne demek öle ben senin hastalığınla uğraşamam........
    seni bilmem ama ben olsam dayanamazdım sabır edemezdim...........
    ama ne olursa olsun bence eşinle son bi defa konuş bakalım hala bu tavrı devam edecekmi?

12. 7 Ocak 2009
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    evlilik iyi gündede kötü gündede beraberlik değil mi. ne demek hastalığını çekemem.
    hergün bilet alacakmış. siz alın o bileti ve ona gösterin . ve gidin o evden. burnunun sürtülmesi lazım. son derece gaddarca davranmış size.... aileside normal değil sanırım.onlara mı çekmiş nedir.....

14. 7 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

benim takıldığım nokta senin hastalığınla uğraşamam lafı oldu.
    bu erkekler ne kadar patavatsız laflar edebiliyorlar.
    eşiniin yanında ara k.valideni görsün ve suçlamayı bıraksın.eşin evde yokken arasan hemen mesj at yine annenle konuşamadım diye ki haberi olsun olaylardan.
    ne demek hemşire öğretmem isterdim. mesleğe göre gelin seçiyor.
    off canım yaa..
    bence biraz ailene çıtlat.
    sen gitmem dedikçe eşin üstüne gitmeye devam edecek.

16. 7 Ocak 2009
  17. sarxix çxixtxixr

sarxix çxixtxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ne olacak sanki yeni evlilere aileler karışmasa,hergün ayrılık boşanma haberlerini okuyorum,kendi yaşadıklarımı tekrar tekrar hatırlıyorum, sorunun %90 ı ailelerin karışmasından çıkıyo,bi rahat bıraksınlar sevenleri...Çok üzgünüm çoook

18. 7 Ocak 2009
  19. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    canım konunu okudum. benim anlayamadığım neden ailene birşey söylemediğin. herşeye oğlan tarafı karışmış. senin ailende uyum göstermiş. buraya kadar normal. takı takamıyabilirler. bunada mecbur değiller. gelelim sorunlara. sen onun ailesini herzaman aramak zorunda değilsin. ayda bir hadi neyse. bunuda geçelim. bunun için eşinin sana kapıyı göstermesi resmen cehalet. 7.5 sene diyorsun çektim. evlilik yemininde sağlıkta ve kötü günde diye bir söz vardır. bunu nasıl hiçe sayar. o hastalandığında hadi sen kapıyı göstersen seni kınardım. bu davranışı için kınıyorum onu. yalnız burda en büyük hata ailene durumu anlatmaman. bazı sorunları büyükler oturup konuşurlarsa daha iyi sonuçlar çıkar. yalnız fervi olmamak şartıyla. senin bir ailen var. ya ben bunu anlamıyorum. erkek evlenince kız tarafını yok sayarlar. tamam gururda çok önemli ama. bana bu lafı eşim diyecek, herşeyden önce o evi terk etsin. ben niye terkedeyim. terk edeyimde ona fırsat mı vereyim. istemiyorsa bile aileni çağır. gelsinler. onlar bu olaya el atsınlar. bakalım onların yanında ne diyecek.
    karım ailemi telefonda aramadı ve kavgamız sonucu hastalandı. onun için ben yolluyorum mu diyecek. çok saçma buldum bunu. çok mantıksız bir tutum bu. bence canım diren. ailenede durumu anlat. kolay gelsin.