Fikirlerinize ihtiyacim var

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sibi tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sibi
  1. sibi

sibi aŞkBöCeğimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar beynim durmak üzere. yardiminiza ihtiyacim var. ablamin esini 2 sene önce bi ameliyat sonrasinda kaybettik. ablam cok sarsilmisti ve oglu icin hayata tekrar tutundu. esinin vefatindan 2 yil sonra bosanmak uzere olan tanidik birine karsi hisler beslemeye baslamis ve bu karsiliksizda degil. bunlar görüsmeye basladilar ama ablamin adi dula ciktigi icin herkez biriyle yakistirdi onu oda bu iliskisini butun akrabaglardan gizli tutmustu fakat görenler olmus bu yuzdende haber cok kisa zamanda herkez tarafindan duyuldu. ablamin hatasi bu kisi bosanmadan imam nikahi kiyip birlikte yasamaya baslamasiydi ve üstelik hamile kaldi. annem babam ve biz kardesler bu durumu bi sekilde kabullendik sonucta ablam ve oglu cok mutluydular ve ablam hamileydi. ama bu iliskiyi akrabaglar duyunca olay cikardilar. ne serefsizligimiz kaldi ne baska bi seyimiz. ablama destek, yaninda olduk diye demediklerini birakmadilar bize. biz hep sustuk hic birine cevap vermedik görüsmedik sonucta bu ablamin hayati cocuk degilki o kendi kararlarini kendi verebilicek bi yasta olgunlukta. ama benim sevgili sülalem durmuyor surekli sagda solda konusuyorlar ve bizleri hep tehdit ediyorlar. öldürceklermis falan filan. bende artik duramiyorum ve bi seyler yapmak istiyorum bunlara karsi. cogu dayimin yasal disi isleri var. yani buranin kanunlarina ters düsücek isler yaptilar ve kimi hala yapiyor. bende bunlari sikayet etmek istiyorum. bi yandan rabbim cezalarini versin diyorum diger yandan bakiyorum susmuyorlar habire tehdit habire hakaret dayanamiyorum sabir kalmadi yani. yüzyüze konusabilecegim insanlar degil bu konusma hemen tekme tokata dönüsür oyuzden onlari sikayet ederek cezalandirmak istiyorum ve onlara haberde yolladim sikayet edicegimi hemen yapmasin etmesin oldu ama biliyorum susmiycaklar ve olayin gercegini bizi dinlemeden bizlere sormadan sagdan soldan duymayla bizi cezalandirmalarini ablamin göz yaslarini onlara ödetmek istiyorum. ama kararsizim genede dayilarin yapma etme diyorum kendime fakat düsünün benden kucuk kuzenlerim bile hakaret ediyor ve görüsmek istemiyorlar. sizce ne yapmaliyim hanimlar? baska yolla cezami versem bunlara yoksa kanundisi isler yaptiklarini sikayetmi etsem. bu hafta sonuna kadar kendime zaman verdim pazartesi ona göre hareket edicem.

2. 2 Temmuz 2009
  3. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    şimdi siz evli bir adamla ilişkiye girip hamile kalan ablanızı mı bize, savunuyorsunuz. dedikodu çıkması çok doğal.
    tamam akrabalarınızın tehdit etmesi çok yanlış. onları polise şikayet edebilirsiniz, ama evli bir erkekle beraber yaşayan ablanızı bu kadar korumayın bence.
    birde o adamın eşini dinlemek lazım . bakalım o buna ne diyor.:nazar:..
    kalkmış bunu çok normalmiş gibi,yazıyorsunuz birde.
    siz kardeş olarak demeliydiniz ablanıza,adam evli nasıl beraber yaşarsın ,nasıl hamile kalırsın diye. tam tersini yapıp bu hareketi onaylayacağınıza..
    ablanız, oğlu ,mutlu diye göz yumdunuz. peki eşi ne durumdaydı onu düşündünüz mü:eek:lmaz:

4. 2 Temmuz 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Çok ayıp çok.
    Ne kadar çıkarcısınız siz.
    Dayılarınız hata yapmış evet ama sizde bunu zamanı gelince kullanmak için koz olarak elinizde tutmuşsunuz. Siz onlardan daha suçlusunuz. Dayılarınız kanunlara karşı gelmiş. Sizse ahlak değerlerine.
    Ablanıza gelince şu anda kk da 100 lerce başlık var kocam beni aldattı diye. 100 lerce kadın var kocası tarafından aldatılan. Belki de bunlardan biri ablanızın birlikte yaşadığı adamın (eşi diyemiyorum çünkü değil. Uygun olan başka bir laf var ama ona da benim terbiyem müsait değil) karısıdır.
    Bir okuyun bakalım o başlıkları en azından o kadıncağız neler hisettiğini anlarsınız.
    Ayrıca siz dayılarınızı şikayet etmeye kalktığınızda eminim onlarda ablanızı şikayet eder. Zina suçtur. Unutmayın.

6. 2 Temmuz 2009
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    hic ablanizi savunmayin. henuz bosanmamis bir adama asik olmus olabilir. ama gorusmeye baslamasi, ayni evde yasamaya baslamasi, ustelik hamile kalmasi affedilemez. bize savunmayin ltf. biz ne bosanmalarin ustune barisan ciftleri gorduk. ablaniz bir yuvayi yikmis kusura bakmayin. burada aldatilan eslere bak bakalim ne yapmisiz karsisindaki kadini da ne yerine koymusuz. ablan da onlardan kusura bakma.

8. 2 Temmuz 2009
  9. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Vallahi bravo hicmi vicdan azabi cekmiyorsunuz ailecek anlamadim.
    Abla baska bir adamdan hamile kaliyor ve bu adam üstelik evli, yazik degilmi karsi tarafa.
    O adamin karisinida düsünün biraz. Belki zamanla yine barisirlardi.
    Acelesi neymis ayrilmalarini bekleyememismi ablaniz?
    Nasil evli bir erkege bir kadinin gözü/ gönlü kayar? Ben anlamadim ya...
    Üstelikde cok sinirlendim, daha fazla yorum yazmayacagim.
    Kardesde gelmis ablasini burda savunuyor. Imam nikahi demek olunca hersey yapabilirsiniz degilmi? BRAVO!!!

Son düzenleme: 2 Temmuz 2009
  10. 2 Temmuz 2009
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    adamın boşanacağı ne malum?
    belki karısının bu olanlardan haberi bile yok.
    birde bütün aile ablanızın evli bir adamla birlikte yaşayıp gayrimeşru çocuk doğurmasına normal bakıyorsunuz.
    ablam ve oğlu çok mutlu diyorsunuz ya;mutluluk başka insanların hayatları üzerine kurulmaz.
    adam madem çok seviyor niye boşanmıyor?
    sizde savunuyorsunuz ve destek bekliyorsunuz.

12. 2 Temmuz 2009
  13. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.698
    Ödül Puanları:
    188
    ablanız ve sizin hakkınızda çevrenizin bu şekilde düşünmesi çok doğal..çünkü ablanızın yaptığının hiçbir savunulacak yanı yok..ailenizinde ablanız evli bir erkekle olurken onu desteklemesi şaşırtıcı...arkadaşında dediği gibi zina suçtur... dayılarınızda bu kozu kullanabilir siz şikayette bulunduğunuzda...

14. 2 Temmuz 2009
  15. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Senin ailen ablanı düşünmemiş bunu anladıkta senin ablan o adamın eşini zerre kadar olsun düşünmüş mü acaba kadının zerre kadar umudu var ise bile tekrar bir araya gelebilmek için onu da elinden almış.

Kaldı ki dayılarınızın yasa dışı işler yaptığını söylemişsiniz bu güne kadar aklın neredeydi ki güzelim sonuçta bu bir günlük bir şey değil zamanında bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın hesabı susun size zararı dokundu mu cezasını çekmeliler.:eek:lmaz:

Ahh ah menfaatin gözü kör olsun işte.

Yoksa çokta iplediğinizi sanmıyorum dayılarınızın ceza çekmesini sırf bizlere ağzı dili dokunmasın hesabı.

16. 2 Temmuz 2009
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Zaten evli olan bir adam nasıl oluyor da başka birisine imam nikahı kıyabiliyor...
    Evli adamdan hamile kalıyor ablanız, sonra ablamın adını dula çıkardılar, onla bunla yakışırdılar diyorsunuz... Sanki ablanız namusuyla evde otururken insanlar iftira atmış gibi söylemişsiniz... Kusura bakmayın ağır olacak ama ablanızın metres hayatı yaşaması sizi ailecek rahatsız etmiyor ama diğer akrabaların dedikodu yapması (gerçekleri dile getirmesi) mı rahatız ediyor...

18. 2 Temmuz 2009
  19. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    şimdi bu konuyu o ablanızın beraber oldugu boşanmamış evli beraber yaşayıp ondan hamile kaldıgı adamın eşi bu konuyu yazsaydı ablanıza demediğimiz laf kalmazdı burrda..
    ben fazla birşey demiyeceğim..
    tek hatalı ablanız...
    adam evli... karısı var..boşanmamış ve ablanız metres hayatı yaşıyor bunun hiçbir masumiyeti yok...
    bunu kibarlaştırmakta yanlış...
    çok ayıp hemde çok..
    akrabalarınız laf ediyo diye kızıyor başka yerden onları şikayet etmeyi planlıyorsunuz..
    sizin sonunuzu hiç iyi görmüyorum..
    ailece...
    kolay gelsin....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.