fikirlerinizi bekliyorum

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve cicek35 tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cicek35
  1. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir yaşınadaki oğluma akşam yemeklermizden yedirmeye çalışıyorum. fakat iki üç kaşıktansonra yemek istemiyor . rondada eziyorum amaaslında işine gelince yiyor katı gıdalarda. benimki gibi olan varmı acaba? bende bıraz yerse yatmadan muhallebı yapıp yedırıyorum gene öyle yatırıyorum .ayrıca kahvaltımızda hala bulamaç acaba çok mu şey bekliyorum erkenmi

2. 31 Ağustos 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bana sorarsan değil hatta kahvaltısınıda ayrı ayrı vermeye alışıtır derim
    arkadaşım 2 yaşındaki oğluna hala bulamaç veriyordu alıştırmadı oda sonradan yemedi

4. 1 Eylül 2009
  5. toprockk

toprockk oğlum tek varlığım... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda 14 aylık hala bulamaç yiyor sabah kahvaltısında zorlamıyorum zaten pek iştahı olmayan bir çocuk açıkcası bende yoruldum..nasıl yiyorsa nasıl hoşuna gidiyorsa öyle veriyorum.eninde sonunda alışacagını düşünüyorum..saglıklı olsun gelişimleri iyi olsunda varsın rondodan geçirelim..ama sürekli deniyorum baktım yemek istemiyor vermiyorum zorlayınca bir kaç kere kustu alışkanlık haline getirmesinden korktum.

6. 1 Eylül 2009
  7. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet işte zorlayınca kusma oluyor bizdede. benimnkide zaten iştahlı değil aman eninde sonunda alışırlar zaten yapcak bişey yok yesinde diyorum ne şekilde olursa olsun napıyım artık çok yoruldum bende arkadaşım

8. 1 Eylül 2009
  9. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Şimdiye kadar çoktan kahvaltıyı tek tek vermeniz lazımdı. Bir an önce alıştırın. Yemeklerini de blendar yapmaktan vazgeçin. Yemezse se bırakın yemesin. Zamanla kabullenecek. ama kıyamayıp blendarlayıp vermeyin yine. Yoksa patronluğunuzu kaybetmiş olursunuz :)

10. 1 Eylül 2009
  11. ipeknaz005

ipeknaz005 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işin zor .seni çokdan almış avucuna.biliyor verecegini bulamaç istiyor.bence sabret.geç bile kalmışsın.ben çokdan başladım.kızım 8.5 aylık.daha sonra hiç yediremezsin

12. 5 Eylül 2009
  13. anaksunamoon

anaksunamoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bu tamamen çocukla alakalı bir durum.Çocuk yemek istemez ise ne kadar zorlarsanız zorlayın yemez.Siz inatlaştıkça çocukda inatlaşır.ıştahsız ve inatçı bir çocuk yaratırsınız.Benim kızım da 1 yaşında.Hala herşey rondodan geçiriyoruz.Ben şöyle düşünüyorum.Kızımın sadece altta 2 dişi var. Makarna veya benzeri katı gıdaları zorla yedirmeye çalışsam kızım onları öğütemeden yutacak.Midesi de tam anlamıyla öğütemediği için zorlanacak.Mide rahatsızlıkları hazım problemleri yaşayacak.Dişleri olmadığı için zprlamıyorum.Yemek konusunda maşallah hiç bir sıkıntı yok.Rondodan geçtikten sonra herşeyi de yiyiyor.Ben bunun bir süreç olduğunu düşünüyor ve kızımı zorlamıyorum.

14. 5 Eylül 2009
  15. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet oğlum dişini çıkardıktan sonra yemeğe başladı bugünlerde çok şükür kü.. evet herşey gerçekten cocuktan cocuğa değişiyor.. nasılsa yicekler büyüyünce hasta olmasında nasıl yerse yesin artık öyle karar verdim..

16. 7 Eylül 2009
  17. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    valla arkadaşım durumun zor alışmış bir kere
    bence geç kalmışsı,n, her yerede yazıyor rondo kullanmayın diye
    bir iki defadan sonra pütürlüye alışıyo,
    sana şunu söleyeyim sonradan alışması biraz zor tamam yer ama her şeyi yemez
    benim yeğenim 6 yaşında ve hala doğru dğürüst hiçbir şey yememekte
    sabah kahvaltısı diye bi kültürü yok
    peynir yoğurt zeytin ağzına sürmüyo
    sebebide aynı senin yaptığın şey oda biberon manyağıdı ve halada biberon emiyor
    yengemin hiçbirşeyi tek tek vermemesinden
    inan bu bi geçiş dönemi değil ilerde seni daha zor bi durum bekliyo aslında

bende oğlum böle olacak diye çok korkmuştum ve ayrı vermeye erken başladım
    en azından bi gün bulamaç bi gün ayrı ver
    zaten ilk başladığında ayrı verirken bulamaçtaki kadar çok fazla tüketemiyor
    ben kendim yerken onada tek tek verdim sonra bulamaç şeklinde yapıp doyuruyordum
    daha çok geç kalmış değilsin zaten belli bi süreden sonra bulamaç şeklinde kendi yememek istiyo benim oğlum öle oldu şahsen
    artık yaşında oldupundan farklı şeyler deneyebilirsin krepler omletler v.b
    hadi kolay gelsin

18. 7 Eylül 2009
  19. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allaha şükür ki son bir kaç gündür birşeyler yedirmeye başladım . hepten pütürsüz yedirmiyorum tabiki ama son günlerde hep pütürlü sadece çatalla ezerek verdim. akşamları yedirmeye başladım yani. bi kaldı sabah kahvaltımız onuda lkendimde yaparken agzına verıyorum tost yapıyorum ondan ısırtıyorum. evet miktar olarak az yıyor bulamaça göre onuda aşıcaz inşallah kısa zamanda teşekkürler