Fikirlerinizi bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sakinesakin tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sakinesakin
  1. sakinesakin

sakinesakin Guest

Eşimin kendinden 4 yaş küçük bir kız kardeşi var.Başka kardeşi yok. Eşimin kendi işlettiği bir büfesi var. İşleri bazen iyi, bazen kötü tam bir standartı yok yani. ben ise iş bulamadığım için çok çok düşük bir ücretle sekreterlik yapıyorum Aldığım para yol, yemek parasına gidiyor. Görümcem şehir dışında ünv. okuyor. ve eşim ona maddi olarak destek oluyor. Ama görümcem okul ve yurt harcamaları dışında eşimden devamlı marka kıyafetler,marka makyaj malzemesi,marka saat vs çok rahatlıkla kendi hakkıymış gibi istiyor..Gerçekten ihtiyaç olan şeyler olsa anlarım. Ben ne anne babamdan ne de eşimden bu tarz şeyler istemem.Hele hele abimden abim evli olduğu, ayrı bir yuvası olduğu için hiç istemem.(tabi her zaman arkamda olduklarını, ne zaman sıkışsam yardımcı olacaklarını bilirim. ama kendileri için harcama yapmaları beni daha çok mutlu eder). Kimseye yük olmak istemem.Özellikle de lük masraflar konusunda hiç istemem.. Dediğim gibi eşimin kazancı belli olmuyor. Çok da masrafımız var. Büfenin kirası, evimizin kirası vs..Görümcem o an için eşimin parası varsa hemen istiyor, daha kiralarını ödediler mi diye düşünmüyor. Eskiden daha iyi bir kazancım vardı. o zaman aile bütçemize ben daha çok katılıyordum. artık daha az katılabiliyorum.
    Eşimle görümcem konusunda konuşamam, eşimin ailesiyle de konuşamam olaylar çok büyür ve ben suçlu olurum..Sizce görümcemin bu yaptığı normal mi?görümce iseniz siz de aynı mı düşünüyorsunuz? ya da sizin görümceniz varsa onlarda mı böyle?

2. 25 Ocak 2010
  3. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşinize ne derseniz deyin istediğini yapar.. ve kötü olan siz olursunuz..

size düşen şey; sizde kendi özel zevkleriniz için harcama yapın.. eşinizin yurt ve okul hariç özel alşıverişlere verecek parası kalmasın..

4. 25 Ocak 2010
  5. yelda85

yelda85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eşine uygun bi dille anlatmaya çalışsan bu durumu rahatsız oldğunu sölesen nasıl olur.

6. 25 Ocak 2010
  7. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    görümcem yok
    bu siteye üye olduktan sonra en çok buna sevinir oldum
    kendim görümceyim
    ama abimden bişey istemem açıkcası benim durumum onunkinden daha iyi
    madem sende bu konuda konuşamıcaksın ne eşinlen ne ailesiylen
    ozaman eşinin bukadar para vermesini engeliyebilirsin
    nasılmı
    sende iste
    masraflarını artır
    üstünü başına alışveriş yap, birazda özellikle fazla harca
    güzellik salonuna git şöylee güzeell bir bakım yaptır düzenli
    evine düzenli temizlikçi çağır
    kardeşin varsa kardeşine markalı bişeyler al yada eşime kardeşime para yolicağım alışveriş yapıcakmış de
    ben olsam böyle yaparım

8. 25 Ocak 2010
  9. MaRaL_

MaRaL_ **Evli evine köylü köyüne kiyafetler yerlerine** Üye

Beğenildi:
    10.671
    Ödül Puanları:
    288
    gorumcem var bana zarari yok
    bende gorumceyim benim faydam var zararim hiç yok :)) ..

e$inle bunu konu$amiosan diger arkadaslarin dedigi gibi gunu birlik yiyceksin kazandiginizi
    hatta ileri gidip i$i bile biarakcaksin
    bahsettigin gibi luks istiosa gorumcen sen bo$a çali$ion ..

10. 25 Ocak 2010
  11. meltem_d83

meltem_d83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    86
    Ödül Puanları:
    148
    Walla görümcenin düşüncesizliği fırsatını buldukça istiyor da istiyor... Sorumsuz bi insan olmasa önce var mı yok mu evli barklı der... O da evlendiğinde anlar herhalde diyecem ama sorumsuz insan evliliğinde de sorumsuz olur... Bende bi görümceyim abimde var kardeşimde bırak onlardan para yada kıyafet vs. istemeyi ben oldukça onlara yardım ederim... Herkes farklı işte sen de böyle bi görümceye düşmüşsün kayınvaliden uyarsa olmaz mı kızını...

12. 25 Ocak 2010
  13. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    dişe diş göze göz mantığı ile bu işin çözümlenebileceğine inanmıyorum. burda tek hatalı olan görümceniz değil. eşiniz düşünmezken genç kızın acaba kiralarını ödediler mi diye düşünmesi beklenemez. sanırım parası olmasa almaz diye düşünüyordur kendince.
    bence yapıcı bir şekilde eşinizle konuşmalısınız. suçlar gibi eleştirir gibi konuşursanız ters teper. kardeşini de eleştirmeden konuşmalısınız. kardeşini sevindirmek istediğini anladığınızı ama lükse kaçan harcamalar yerine biraz da kendi geleceğiniz için yatırım yapmanızın iyi olacağını söyleyebilirsiniz. tamam genç kız heves ediyor ama bizim de kendimizi düşünmemiz lazım, ticaretin bugünü yarınına uymuyor. elimizde varken kenara koyalım ki yarın ele güne muhtaç olmayalım diyebilirsiniz mesela. ama sakın kardeşine yaptığın harcamadan rahatsız oluyorum demeyin o zaman savunmaya geçer.

14. 25 Ocak 2010
  15. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim sakin esinin ailesi ile konusmaya kalkma dedigin gibi yanlis anlarlar olaylar büyür ve sen kötü olursun. Ancak bu durumda esinle konusman sart. Ona kardesine ettigi yardimin gözüne battigi hissine kaptirmadan aklina girmeye bak. Ne bileyim genel olarak harcamalarimiza dikkat etmemiz gerek de güzel bir araba alalim de para biriktirelim ev alalim de böyle seyleri bahane et. Kardesinede tabii ki yardim edin ama okumasini saglayacak kadar. Kardesi istedigi zaman durumumuz suan iyi degil deyiverirsiniz böyle birseye darilacagini sanmiyorum.

Bence kazandiginiz paranin tadini birazda kendiniz cikartinin esinin gözünü acmaya bak ben kendim calistigim halde marka giymiyorum ückurus para icin gidip elin yaninda calisiyorum yazik degil mi bana de.

Canim esini nasil kandiracagini en iyi sen bilirsin.

16. 25 Ocak 2010
  17. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim paranizi bir inat ugruna car cur etmek bana cok cocukca geliyor. Kaldi ki neyin inadi bu daha esinle konusmamisin bile! Erkekler böyle seyleri düsünemezler onun gözünü sen acmalisin yanlis anlamadan. Sen kendi parani carcur ettiginde görümcene zarar vermeyeceksin kendine zarar vereceksin. Ancak isten cikma konusunda bende ayni düsünüyorum. Magdem cok az kazaniyorsun aldigin para yol parasina vs gidiyor neden calisiyorsun ki görümcen daha iyi marka giyinsin diye mi?

18. 25 Ocak 2010
  19. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    herkez siz gibi düşünceli olmuyor tatlım
    eşine anlat bi şekilde bu durumu
    ya da sende harca aynı şekilde
    anlar belki ozmn