fikirlerinizi bekliyorum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bicirkiz tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : bicirkiz
  1. bicirkiz

bicirkiz Canıma can katan canımsın... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    kardeşimi evlendireli yaklaşık 2 yıl oldu, gelinizmizle kendisi yurtdışında okuyorlar..biz türkiyedeyiz..gelinimizi kardeşim kapalı olarak tanıdı..fakat aile yapısını tam tanıyamadan evlendiler..çünkü gelinimizin ailesi nişanlılıkta dahil beraber gezmelerine pek taraf olmadılar ve evlilik süresini olabildiğince çabuk olmasını istediler...annemler kız istemeye gittiğinde ilkkez aileyi tanımış ve o gün istemişlerdi birazda abimin zoruyla...aile tarzımızı anlatayım ..bizler annem ve babam oldukça olgunlar kimsenin yaşamına gerekmedikçe müdahale etmez, fikirlere insanlara değer verirler..gözü gönlü tok insanları kolay kolay yargılamayan......gelinimizin annesinin kızları yetiştirme durumu bizi çok zor durumda bıraktı kardeşim kendi sorunlarını kimseye anlatmaz çok bunaldığında benden yardım ister..gelinimiz kapalı, saygı gösteriyoruz..her bakımdan seviyoruz onu...evlendiği zaman kendini çok saldı kendine bakmıyor ilgilenmiyor hiç, oldukça dağınık, hizmet anlayışı çok farklı, fakat kendine hiç özen göstermemesi,evlenmeden önce 85 civarı kilodaydı şimdi neredeyse 120 kiloya ulaştı..bu arada boyu 180..üniversite okudukları için başının kapalı olması çok büyük sorun yurtdışında da olsa bu iş bulmasına engel oluyor..okardeşim para yönünden asla kısmaz..en iyi mağzalardan en ii markaları alır istediği herşeyi alır, asla almam demez.. yeterki biraz kendine baksın biraz ilgilensin düzen tertip bilsin evini sevsin eviyle ilgilensin...hiçbir saygısızlığı yok, allah razı olsun..biz çok memnunuz fakat kendine bakmaması ve kendini salması kardeşimi ondan çok soğutuyor...kilosundan dolayı gögüsleri oldukçada büyük beden bulunamıyor...kardeşim doktora gönderiyor doktoru dinlemiyor..yürümeyi sevmiyor..sporu sevmiyor...oturup elinde abur cubur yemeyi seven bir kişi...kardeşim eşinden iyice sodu bu yüzden ve çok sıkıntılı ama o farkında bile değil bu durumun...bu konuda asla kendisine bişey demiyoruz..karışmayız çünkü...zaten karışılınca kolayca alınıp 1 hafta küsen bir yapısı var..ne yapacağımızı nasıl yaklaşıpta onu bu konuda değiştireceğimizi bilemiyorum..kardeşim estetik ameliyatta yaptırırım diyor yeterki biraz çaba sarfetsin..daha 85 li..bunun kalpi tansiyonu, kolastrolu var çocuk yapınca çok kilo alacak...bilemiyoruz işin içinden nasıl çıkacağız..acaba fikri olan varmı nasıl yardımcı olabiliriz ona..kilolanın kendine zarar verebileceğini nasıl anlatabiliriz...

2. 1 Mayıs 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha aslinda sizin bunlari ona anlatmaniza bile gerek olmamasi lazim, evlenmis barklanmis, okumus koskoca kadin bunu kendi düsünemiyormu?

Gercektende dikkat etmesi gerek, 120 kilo ne demek?

Bir kere görüntüyü bir kenara birakalim, saglik sorunlari olacak, yarin öbür gün bebek istedikleri zaman kilolarindan cok sorunlar yasayacak!

Seninle arasi nasil bilmiyorum ama bence sen onunla konusmayi deneyebilirsin. Güzellikle iyilikle!

4. 1 Mayıs 2010
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kilosu evlendiğinde de fazlaymış ki...O zaman görmediniz mi şimdi dert etmişsiniz.Kilo aldı diye kardeşinizin eşinden soğuması tuhaf geldi bana.Sağlığından çok görüntüsüne takılmış bence.bilmiyorumkismile

6. 1 Mayıs 2010
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Canim, evlendiginde boyunuda hesaba katarsan kilosu cok fazla degilmis.

180 boyunda o zamanlar 85 kiloymus....normalin biraz üstünde yani.

Lakin 120 kilo cidden cok fazla.

8. 1 Mayıs 2010
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Anlamadığım gelininizin dış görünüşü kardeşinizi mi yoksa sizi mi rahatsız ediyor?
    Öncelikle kardeşiniz bu konuda ne hissediyor onu bilmek lazım. Sonra dış görünüşünden ziyade sağlığı için bile bu kilo fazla ama sanki siz sağlıktan ziyade dış görünüşüne takmış gibisiniz.
    Kardeşiniz memnunsa yapacak bir şeyiniz yok. Bırakın onlar evlilikleri ve kendileri ile ilgili kararları kendileri alsınlar. Evlenmiş barklanmışlar bence karışmayın işlerine.
    Sizden yardım isterlerse amenna ama sanki kendi kendinize dert etmişsiniz gibime geliyor.

10. 1 Mayıs 2010
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Canım fazla da ,ama kilo aldı diye soğuması hoş değil.Kimin üç gün sonra ne olacağı belli değil ki ...

12. 1 Mayıs 2010
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Orasi öyle, yarin ne olacagimiz belli degil haklisin....

Lakin ben, saglik sorunlari haric, ciftlerin evlendikten sonrada ellerinden geldigi kadarinca kendilerine bakmalarinin cok önemli oldugnu düsünüyorum....

Kadin erkek farksiz.....kadiniz diye sürekli biz dikkatli olacagiz diye birsey yok, erkekde dikkat edecek, kisisel temizligne kilosuna, sacina sakalina....bir kadinda ayni yataga girdigi esinin hem gönlüne hem gözüne hitap etmesini ister.

Bir bakima arkadasin kardesi bence sogumakta o kadarda haksiz degil........evine, kendine, kilosuna bakmayan bir kadini hangi erkek cekici ve hos bulurki?

Sevmesine seviyordur tabiki, yoksa evlenmezdi.....fakat sevmek hem kalb hem göz ile oluyor....göze hos gelmeyen bir zaman sonra kalbede hos gelmez.

14. 1 Mayıs 2010
  15. granada

granada evli,mutlu.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    konuşma tarzınız nasıl yetiştiğinizin göstergesi zaten tebrik ediyorum sizi,bence siz görümcesi olarak onunla konuşabilirsiniz kardeşinizin dilinden,kendisine bakması gerektiğini erkeklerin bakıma önem verdiğini kardeşinizin bu yöndeki beklentilerini anlatabilirsiniz,daha 24 yaşında bir bayanın 120 kilo olması hem sağlığı hem evliliği açısından hiç hoş değil bunu kimse kabullenmek istemez,bence siz arkadaş gibi konuşarak anlatmaya,bu durumun evliliğine zarar verebileceğine herşeyden önemlisi sağlığı için ciddi risk oluşturduğuna ikna edebilirsiniz.aklı selim her insan bu gibi telkinlere kulak verir...

16. 1 Mayıs 2010
  17. yawrukuss

yawrukuss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kocası ben artık beğenmiyorum seni kendine çeki düzen ver desin bak naısl işler yoluna giriyor :1closedeyes:

18. 1 Mayıs 2010
  19. Nihil

Nihil Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    715
    Ödül Puanları:
    188
    Gelin arkadaş 25 yaşında doğruyu yanlışı oluru olmazı bilebilir,kendini zorlarsa da uygulayabilir bir yaşta..

Sizin müdahaleniz pek etkili olmaz gibi..Dahası kırıcı gelip dirençte oluşturabilir..
    Fazla kilosunun onu nasıl etkilediğini bilemeyiz..

Kişi bedenine yapılan eleştiriyi pek kabul etmek istemez.. Kendisi kabul etmek istemezken dışardan ikaz ona kendini hatırlatacağı için nefret oluşturup daha çok yemesine -dediklerinizi kabul etmiyorum, öyle deyilim, söylediklenizi kabul etsem yemezdim ama yiyorum işte.. bilinçaltı ile davranmasına- sebep olabilir..

Sizin endişelendiklerinizin O'da farkındadır ama harekete geçmesinin zamanı gelmemiş demekki..